Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bele lehet halni a (nemcsak...

Bele lehet halni a (nemcsak szerelmi) bánatba és az állandó szomorúságba?

Figyelt kérdés

Mert én már sokszor azt érzem, hogy annyira fáj a lelkem, hogy egyszer csak összeesem és végem és olyan jó lenne..

Egy mindig mosolygó lányból lettem egy örökké egyedül levő mindig rosszkedvű közömbös senki, képtelen vagyok sokszor mosolyogni is , nevetni pláne..

És annyiszor van az, hogy pont azokat bántom meg, akik meg sem érdemelnék, ezért még jobban utálom és még rosszabbul érzem magam:(

Szóval a kérdésem végülis az lenne, hogy meddig emésztheti az ember lelkét a bánat ( az idegeit pedig sok feszültség) ami után már nem bírja tovább?

Itt most nyílván nem napra pontosan kérdezem, hanem hogy előjönnek nála valami konkrét egészségügyi dolgok..

Mert én úgy érzem és azt veszem észre magamon, hogy kezdek idegösszeroppanást kapni:(



2012. jún. 18. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Előbb utóbb testi tüneteket is előidéz ez az állapot, azaz fizikailag is megbetegszel. Az pedig borzasztó állapot, mert rossz lekiállapotban a betegség alatt összerogy az ember, szóval ördögi kör. És igen, idegösszeroppanást is kaphatsz, ne várd meg!!!!! Gondold át, mi a problémád! Biztosan nem lehet megoldani? Mások is átáltek hasonlót, mégis talpon maradtak, nem különbek nálad! A szerelmi bánat pedig spontán gyógyul, azt el kell siratni, amíg csak egy könnycsepped is van, aztán rossz, nagyon rossz, belehalsz, rossz, aztán egy reggel úgy ébredsz, hogy jó!:) Higyj nekem!Kérj segítséget, barátok, vagy beszélgess a zöldségessel:), csodákat tud művelni, hidd el! Fordulj orvoshoz, ha úgy érzed semmi nem segít! Az élet minden napja értékes, ne hagyd elszaladni, éld meg a szomorúságod, de haladj azért tovább az utadon!!!!! Egyébként szerelmi bánat?
2012. jún. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Hány éves vagy?

Közvetlenül belehalni nem lehet. De a lelki bajok hatására sok betegség kialakulhat. Keress fel egy pszichológust, hátha segít. És javaslom, hogy olvass személyiségfejlesztő könyveket.

Pl: Andrew Matthews Hallgass a szívedre

Louise L. Hay Éld az életed

2012. jún. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
A szerelembe még nem sokan haltak bele. Ha meg más jellegű a szenvedésed oka, fordulj orvoshoz. Gondolj csak bele: mit fogsz majd mondani a lányodnak, ha odajön hozzád hasonló panasszal? Vigasztalod, amíg lehet, de ha kell, irány a doki.
2012. jún. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Utolsónak: Hát Rómeo és Júlia pl. belehalt a szerelembe...


Egyébként bele lehet halni közvetett módon. A kezeletlen lelki megbetegedés előbb utóbb fizikai megbetegedéseket fog magához vonzani, és pl. tegyük fel, hogy neadjisten! rákos leszel, abba pedig már ugye bele lehet halni. szóval ilyen úton igen, bele lehet halni.

De nem az lesz, hogy egyszer csak összeesel, és meghalsz, hanem rengeteget szenvedsz, kínlódsz, nem éri meg.

2012. jún. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor már a fél világ nem élne
2012. jún. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
afrika
2012. jún. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
2012. júl. 5. 23:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon is hogy bele, legalább olyan halálos mint az agyrák. Egyszerüen ha nem találod az életedben a boldogságot, ha nem hajt semmi, ha nem okoz semmi sem már meglepetést, ha minden egy kiszámítható mókuskerékké válik, akkor egy idő után elmegy a kedv a továbbtól ,és ilyenkor az elme motivált lesz arra, hogy kilotsa saját létezését. A hosszútávú elkeseredett depressziv élet az egyenes út a halálba. igaz mind oda tartunk egyenes úton, csak ez egy gyorsító sávban való létezés és kimúlás.
2012. júl. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
a szomorusag es a szerelmi banat teljessen megemesztheti a lelked.en is ugyan ebbe a cipobe jarok,nem akarok senkivel beszelni,teljessen befordultam.de arra gondolok,megha nehez is,eros vagyok es egy napon jobb lesz.higy nekem.mert en valaki miatt az egesz eletem felrugtam majd eljegyzett es szetmentunk.fel a fejjel
2012. aug. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!