Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek is normális, ha...

Szerintetek is normális, ha éjjelenként úgy ébredek fel, h azt hiszem, h meg fogok halni?

Figyelt kérdés
A félelemérzeten kívül semmit sem érzek,egyedül a pulzusom emelkedik meg. Ma pl 3 alakalommal ébredtem fel erre a rossz érzésre.Szerintem azért lehet ez,mert valamiért félek az éjszakától és a sötéttől. Nemrég írtam egy olyan oldalra kérdést,ahol kérdezhetek pszihológustól és az ő válasza az volt,h azért riadok fel erre,mert az alvás arra szolgál,h felkészítsen minket a halálra.Szerintetek is? Ezek szerint ez tök normális? Veletek volt már ilyen?
2012. jún. 22. 11:08
 1/10 anonim válasza:
Persze,velem többször is,de a sötétben úgy tudom h ösztönösen félünk,de nem lehet hogy előtte valami rémálmod volt? Én akkor szoktam parázni de nagyon,ha alvásparalízisem van...
2012. jún. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egy éjszaka alatt nálam az is előfordul,h több alkalommal is rémálmom van. De olyankor amikor így felriadok,nem emlékszek álomra. És az a legrosszabb,h utánna van mikor annyira parázok,h csak hosszú idő után tudok visszaaludni,pedig nem vagyok egyedül a szobában.
2012. jún. 22. 11:23
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Pár évvel ezelőtt minden este azzal a gondolattal feküdtem le aludni,hogy meg fogok halni és rendesen féltem is. Nem tudom miért, nem szándékosan gondoltam rá,de valahogy mindig ott lyukadtam ki. Aztán kiderült, hogy ciszta van a szervezetembe, megműtöttek vele és elmúlt a halálfélelmem. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy biztos valami bajod van és azért félsz, hanem én úgy gondolom, hogy néha a tudatalatti próbál jelezni nekünk, hogy valami nem oké. Egyébként szerintem a legtöbb ember fél a sötétben, én is. Ez természetes, igaz ma már nincs természetes ellenfelünk, akitől tartani kéne, hogy éjjel megtámad, de az ösztöneinkben gondolom még él a félelem, hogy a sötétben valami leselkedik ránk. Akármilyen meleg van nyáron is nem tudok elaludni, csak ha nyakig betakarom magam. Szerintem ezért. Nekem ez ad biztonságot.
2012. jún. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszokat. Én úgy érzem,h nemis szimplán félek a sötétben,hanem rettegek. Mostanába sokszor későig dolgozok és egyedül kell a sötétben hazajönnöm ami teljesen kikészít,annyira félek,h gyakran a szőr is feláll rajtam,a pulzusom meg az egekben. Csak az a baj,h egéssz nap hullának érzem magam,nem tudok kipihent lenni ez miatt.Ma is 9 órát aludtam és mindjárt leragad a szemem.
2012. jún. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Bocsi,én írtam az előző kommentet,csak nem vettem ésre,h a szobatársam is be volt jelentkezve,mert az én gépem használta :S
2012. jún. 22. 14:01
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem normális, de teljesen tipikusak a tünetek.

Éjszakai hirtelen felébredés, szívdobogással, magas pulzusszámmal kísérve. Esetleg társulhat még mellé hányinger, izzadás, halálfélelem.

Ez általában pánikbetegségre utal, vagy arra, hogy túl sok a stressz az életedben.


"Nemrég írtam egy olyan oldalra kérdést,ahol kérdezhetek pszihológustól és az ő válasza az volt,h azért riadok fel erre,mert az alvás arra szolgál,h felkészítsen minket a halálra.Szerintetek is?" Próbálom visszafogni magam, hiszen érdemes lenne egészében elolvasni a kérdésedet és az ő válaszát is, de akkor sem bírom magamban tartani; ez az ember bolond!

Rendben van, hogy a pszichológus bölcsész, nem pedig orvos, de azért esze legyen már... Az alvás arra szolgál, hogy feltöltse a testet és a lelket. Az agy is ilyenkor dolgozza fel az előző napi vagy múltbéli eseményeket (pl. álmok formájában). Regenerálódnak a sejtek stb.


Amit leírsz, az meglehetősen gyakori jelenség. Én nem gondolom, hogy az éjszakától, sötétségtől való félelem okozná, sokkal valószínűbb a stressz. (Sajnos akkor is lehetsz stresszes, ha te úgy érzed nem vagy idegeskedős típus, ezt nem ilyen egyszerű megállapítani.)

Persze nem zárhatjuk ki, lehetséges, hogy a te eseted egyedibb.


Közben olvasom, hogy vannak rémálmaid. Így mindenképpen azt javaslom, hogy próbálkozz pszichológussal, esetleg ha szükséges a későbbiekben pszichiáterrel. (Semmiképp ne ahhoz a pszichológushoz menj, akivel a múltkor beszéltél.)


Tudatosítanod kellene magadban, hogy a sötétségtől nem kell félned. Nagyrészt minden ugyanolyan, csak a fényviszonyok változtak. Az talán nevezhető természetesnek (ösztönösnek), ha az utcán félsz a sötétben, de a házban (ahol elvileg biztonságban vagy, hiszen jó esetben az ajtót, ablakok zárva vannak, van riasztó stb.) már aggodalomra ad okot ez az állapot.

Nem nagyon lehet erre mit mondani, mert ahhoz, hogy konkrétabb tanácsot tudjon adni az ember, jobban kellene ismernie téged. Te tudod, hogy neked mi segítene, mi adna biztonságot. Lehet ez pl. egy önvédelmi tanfolyam, vagy egy paprika-spray is, és még sok egyéb.

2012. jún. 23. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod neked is utolsó. El akartam neked linkelni a kérdésem és a pszihológus válaszát,de sajna nem tudom,mert úgy látom,h törölte magát,egyszerűen nem találom meg. De tényleg ezt írta és nekem is kicsit furának tűnt a válasza,ezért is kérdeztem itt rá. Jó,mondjuk elég stresszes az életem,nyáron melózok,kül meg a fősuli elég kemény közbe diákmunka...Ezen kívül elég erős szorongásom is van. Igazából nem is magától a sötéttől félek,hanem attól,h ki vagy mi lehet a sötétben,de annyira,h ha egyedül alszok egy szobában,akk alig pár órát tudok aludni és állandóan azon gondolkodok,h mikor törik rám az ablakom...tudom,h hülyeségen jár az eszem,de nem tudok megnyugodni ha egyedül kell lennem.
2012. jún. 23. 23:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem. Itt állította magáról az egyik válaszadó, hogy ő pszichológus? Mert az ilyesmit szerintem nem szabad elhinni. Sőt, a legjobb, ha minden információt fenntartásokkal kezelsz, és te magad is átgondolod, úgynevezett józan paraszti ésszel.

Mindenki azt mond (állít magáról), amit akar...

Itt találsz orvosokat, szakembereket: www.orvostudakozo.hu

(A pszichológus a szakemberek résznél, mivel ők nem orvosi diplomával rendelkeznek.)

2012. jún. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Erre az oldalra írtam a kérdésem,de egyszerűen nem találm a pszihlógust. Új volt amikor írtam és én kérdeztem az elsőt,de a válaszára is napokat vártam.
2012. jún. 24. 20:40
 10/10 anonim ***** válasza:

Nahát!

Lehet nem véletlenül nem elérhető már...

De ha emlékszel részletekre (a leveledből vagy a szakember nevére), akkor a keresőbe beírva megtalálhatod.

(Egyszer kérdeztem itt az egyik háziorvostól, de később az ő adatlapja is eltűnt, rákerestem a neten beírva pár kulcsszót amire emlékeztem és vissza tudtam nézni a válaszait.)

2012. jún. 25. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!