Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A hosszútávú depresszió...

A hosszútávú depresszió okozta tünetek visszafordíthatóak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mostanság komolyan előkerültek az öngyilkosságot feszegető gondolataim. Az utóbbi egy évben folyamatos depresszióban éltem, ami édesanyám halálával kezdődött. Ekkor döbbentem rá, hogy nincsen senkim, és semmim. Magamba zárkóztam, össze sorvadtam lelkileg, testileg. A mai napig senki se vette észre hogy problémáim vannak. Ismerkedni nem tudok, nem vagyok képes boldog lenni, se társaságban, se nélküle. Csak egy normális, élhető életet szerettem volna, kevés baráttal, normális életszínvonalban. Már egy ideje úgy érzem hogy távolodok ettől a céltól, pedig sokat erőlködtem, tettem érte. Még 1-2 hónap és végleg kifogyok az ötletekből, ha semmi se fog bejönni menthetetlen leszek. Úgy érzem hogy nincs olyan orvos, aki belőlem képes lenne még embert faragni. Vagy nekem sikerül, vagy senkinek sem. 21/F

2012. jún. 26. 00:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom anyukádat, de ez egyrészt természetes hogy így érzel, mert a szülők halálát teljesen sosem lehet feldolgozni, csak egy idő után "napirendre tér" fölötte az ember. Apukád még él, vagy totál egyedül maradtál? Szerintem kezd el sportolni valamit, amit szeretszm akár egyedül, akár közösségi sportot -esetleg mindkettőt-, és akkor az kiszakít majd ebből a helyzetből, meg erősebbnek is fogod magad érezni. Tanulás megy? 25/F
2012. jún. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Visszafordítható, de egyedül nem fog menni. A depresszió képes önmagát gerjeszteni.


A probléma nem az édesanyád halálával kezdődött. Az, hogy egyáltalán nincsenek barátaid, elég komoly problémát jelez. Segítségre van szükséged a gyász feldolgozásához, hogy érezd, fontos vagy és értékes ember.


Amikor elveszítünk valakit, olyan, mintha letépnék rólunk. Minél erősebb az összefonódás, annál mélyebb a seb.


Kívülálló, akár orvos, akár lelki segítő, mint én, nem fog tudni embert faragni belőled. Hiszen már az vagy! Viszont segíthet megtalálni az utat a saját öngyógyító lelki erődhöz, támaszt és útmutatást adva az átmeneti időszakra.

2012. jún. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Kezdjél neki valaminek. Akár tanulásnak ( pl: nyelvtanulás), barkácsolásnak, sportolásnak. Amihez nagyobb kedved van. Szerezd meg hozzá a kellékeket, anyagokat, leírást, terveket. Mélyedjél bele.
2012. jún. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sajnos azon már túl vagyok hogy csak lekössem magam. Nagyon szeretek barkácsolni, villamosmérnöknek tanulok, így hobbiból készített különféle áramköreimmel kiélhetem a fantáziámat. Sokat horgásztam tavaly nyáron. Társaság nélkül ráuntam ezekre... sportolni is szerettem. Mivel magas srác vagyok kosaraztam, de abba kellett hagynom azt is. (Sokat kellett buszoznom edzésekre, és ráment az egész napom. Ráadásul nyáron pihenő van, suli időben voltak edzések)

Sokszor az az érzésem hogy ha létezik Isten engem nagyon utál. Szegény Édesanyám is nagyon vallásos volt, sokra ment vele...


Jelenleg suli mellé rendes állást keresek. Ha sikerülne, akkor letudnám tenni a nagymotor jogosítványt, és jövőre megvenni az áhított gépet. Majd kiderül lesz-e belőle valami.


Ma akartam amúgy elmenni a háziorvosomhoz, hogy írjon beutalót, de nem jött össze. Talán majd holnap délelőtt.

2012. júl. 2. 16:33
 5/9 anonim ***** válasza:
A legutóbbi írásodban vélem felfedezni, hogy vannak álmaid, terveid. :) Ez nagyon jó. Sok sikert kívánok a megvalósításukhoz! Minden jót! :)
2012. júl. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Én úgy látom, van egy csomó kincsed, amit nem becsülsz semmire. Villamosmérnöknek tanulsz, sportolsz, horgászol, barkácsolsz. Mondd, mi kéne még? Egy türelemjáték. De rögtön.
2012. júl. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: a hosszútávú depresszióddal éppen tegnap akartál elmenni a háziorvoshoz, de nem jött össze, majd holnap, vagy holnapután. Ja, ennyire sürgős...
2012. júl. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Miben halt meg anyukád? Ne gondold,hogy kár volt vallásosnak lennie.Nem tudhatod,hogy bizonyos dolgok míért történnek,nem látsz a dolgok mögé.Minden rendben volt a családi életetekben? Apukáddal mi van? Őt meg sem említetted,ugyanis azt írtad nincs senkid.Testvérek,barátok?
2012. júl. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Jó sürgős lehet a válasz,ahogy elnézem...Ha valakinek olyan nagy szüksége lenne a segítségre,akkor naphosszat lógna a neten,hogy megkapja a választ(ha már állítólag nincsenek barátai),dehát úgy látom nem ez a felállás,ígyhát ez így picit komolytalannak tűnik.Lehet,pont ezért nincsenek barátaid,mert elsírod a bánatodat,é aki segíteni akar annak tojsz a fejére nagy ívben...Akkor így jártál....
2012. júl. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!