Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbetegség ellen mit...

Kényszerbetegség ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Egy nap százszor mosok kezet hülyeségek miatt, már fáradt vagyok:(
2009. jún. 10. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Régen nálam is ugyanez volt. Tudatosan kell visszafognod magad. Ha indulni akarsz kezet mosni, akkor nézz rá a kezedre, és beszéld be magadnak, hogy tiszta. :D
2009. jún. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És a gondolatok? Állandóan egy mindig azonos gondolatsort kell lefuttatnom az agyamban, mert bebeszélek magamnak valamit, hogy az meg fog történni, ha nem teszem ezt. A kezemmel nem az a baj, hogy koszos lenne, nem azért csinálom, mert szokott koszos lenni a kezem és nem zavar. :(
2009. jún. 10. 22:00
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt akár én is írhattam volna:)azt hittem egyedül én vagyok ilyen....Most azt találtam ki ha indulok kezet mosni,mindig nekiállok valamit csinálni,pakolni,sepregetni..:)eddig még egészen jól használható, de hogy meddig:(
2009. jún. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1 vagyok. Na jó, bevallom, nekem is vannak ilyen gondolataim. Pl. meglátok valamit, akkor el kell mondanom magamban, hogy milyen színekből áll, mert ha nem... Akkor nem tudom, mi történik. Én már erről is leszokó-félben vagyok, egyszerűen csak akarat kérdése.

Ha tudod, hogy hülyeség, amit csinálsz, és tudod, hogy nem lesz semmi, ha nem teszed meg, akkor menni fog. Csak ezt tudatosítanod kell magadban.

Egyébként szerintem bevallva/bevallatlanul nagyon sok embernek van ilyesmi problémája.

2009. jún. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Kényszerbetegséggel érdemes pszichológushoz fordulni, sokkal gyorsabban érsz el eredményt, mert megkeresitek a kényszer eredeti okát. Amúgy, ha el tudod fogadni és nem betegségként gondolsz rá, hanem mint különleges képességre, akkor nem fog zavarni annyira.
2009. jún. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Úristen :O nekem is iylen van...én nem mertem feltenni iylen kérdést mert azt hittem csak én vagyok iylen...nekem oylan van,hogy ha eszembe jut, hogy ezt megkell csinálnom 5-ször mert különben ez meg az történik addig nem tudok lenyugodni amíg nem csinálom meg annyiszor amennyiszer kitaláltam...őszintén már nagyon zavar és több éve ez megy és nem tudok változtatni a gondolatmenetemen :(
2009. jún. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Fordulj pszichiáterhez az segíthet. Amúgy Mr. Monk (a flúgos nyomozó) is járt lélekbúvárhoz és az egyik szokása a napi 100 kézmosás volt. (Abban a részben derült ki ahol egy színész utánozta őt.) Monk a paranoiái és félelmei ellenére is nagyon szeretetreméltó ember volt. Biztos vagyok benne, hogy Te is az vagy és fognak tudni segíteni benne, hogy kellemesebb legyen az életed, de mindig hidd is, hogy tudsz a dolgaidon javítani, mert képes vagy rá.
2009. jún. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt (néha most is) hogy meg kell csináljak ezt-azt, mert baj lesz... aztán elegem lett és úgy döntöttem az okoz bajt, ha az ilyeneknek engedelmeskedem (de legalábbis mindegy, ha x-szer is leellenőrzök valamit, vagy megérintek egy adott színű tárgyat, attól nem változik túl sok minden) és mikor ez az erő, idő elteltével túlnőtte a régi kényszert, szépen lassan elmaradtak az ilyen gondolatok és tettek.
2009. jún. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nekem is vannak hasonló gondolataim, de kicsi korom óta..akkor még olyasmikre gondoltam, hogy muszáj ennyit ugranom meg ilyesmi, aztán meg pl digitális órán összeadni a számokat, vagy rendszámtáblákat megnézni...számolni a fákat vagy hasonló.nagyon rossz. van h érzem h arrébb kell raknom egy tárgyat, és többször hozzá kell érjek...remélem hamar kigyógyulok ebből, egyébként David Beckham is ebben szenved:D
2009. júl. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
honnan tudod, hogy David Beckham is ebben szenved?
2009. júl. 10. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!