Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől vannak ezek a félelmek?...

Mitől vannak ezek a félelmek? Hogyan lehet megszüntetni?

Figyelt kérdés

Vannak ilyen félelmeim. Rám dől egy fa, egy jelzőtábla, közelembe dobnak egy petárdát, erdőben meg attól félek, hogy lelőnek, amilyen hülyék vannak, lezuhan egy gép, elüt egy autó, (valami balf@sz nem tudta bevenni a kanyart és kidöntötte egyik sulinak a kerítését, most aki ott lett volna annak nyekk) összedől a ház, leég, földrengés, leszakad a plafon, nem is értem mi tartja, hogyan állanak meg a téglák, nem értek hozzá, ráadásul rohadt nehéz tölgyfa bútorok vannak a fenti emeleten.

Egyszer a plafonból folyt a víz amikor fürödtem.

Nem túlzok, több, mint 10 évig attól féltem, hogy meghal valaki akit szeretek. Mostanában, hogy már nem vagyunk olyan kapcsolatban már nem félek ettől. Bár ez tuskó módon hangzik. Nem bírom ha valami túl hangos, nekem egy tűzijáték is az. Repülőnapon volt valami pánikrohamszerű dolog, ez volt 2 éve kb. Márc. 15.-ei ünnepségen rosszul lettem miután lőttek.

Nagy ritkán véletlen belelesek egy horrorfilmbe utána pár napig kész vagyok, vagy 2 hétig, most már ilyet egyáltalán nem nézek. Lassan híradót sem nézek...

Más meg ebből csak annyit lát, hogy feszült vagyok, de nem viselkedem furán :D. Igaz csak most erősödött ez fel picit.

Vihartól is félek.

Egy éve szembe mentünk a buszsávban, az is egy élmény volt, hogy megállt... de szerintem kiszálltam volna az autóból ha láttam volna, hogy nem áll meg, ki akartam kapcsolni már magam.


Nem tudom, hogy ez most miről lehet, hogy nem alszom ki magam vagy nincs jövőképem, biztonságérzetem, vagy mert rájöttem, hogy minden mennyire törékeny és múlandó, vagy mi... Mit lehetne ezzel kezdeni. Elmondanám pszichológusnak most mit kezdene vele... Nem tudna segíteni, pszichiáter felírhat gyógyszert, de az se az okot szüntetni meg. Mitől van ez?


21/l


2012. jún. 29. 22:24
 1/4 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy nem drogozom és nem voltam még részeg sem.
2012. jún. 29. 22:37
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem alapjáraton szorongós személyiség vagy, ha szeretnél beszélgethetsz szakemberrel, de lehet, hogy elég lenne egy kedves, megértő barát.


Nem mondhatnám rá, hogy generalizált szorongás, mert bár a dolgokban, amiktől félsz, van valami hasonlóság (témájukat tekintve), de azért mégsem egy nagy félelem, ami uralja az életed.


Mindennapokban okoz ez problémát, van, hogy tök átlagos dolgokat nem tudsz elvégezni a félelmeid miatt?


Jobbulást, csak bátran! :)

2012. jún. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem okoz problémát, le tudom foglalni magam, csak néha elő jön.
2012. jún. 29. 23:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Néha előjön? Nem egészen így értelmeztem amit írtál. 10 év félelem...

Bizonyos félelem kell, mert az élénken tartja a figyelmed, és ha belegondolsz óvatosabb is leszel ami nem árt sokszor.

Horror, thiller filmeket Te inkább ne nézz, az nem a Te világod! Az izgató hatású italokat, alkohol, energia ital ne fogyassz, kávét is csak mértékkel.

Azt meg ki a görcs mondta Neked, hogy hiába mennél orvoshoz???

Sőt, az se biztos ha elmész gyógyszert ír, gyógyszert, hanem vissza kell járnod hozzá, és megpróbálja feltárni ezeknek a dolgoknak az eredetét a fejecskédben.!

2012. jún. 30. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!