Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki milyen mellékhatásokat...

Ki milyen mellékhatásokat tapasztal/tapasztalt magán a Xanax SR 0,5 mg-os tabletta szedése közben/után?

Figyelt kérdés

Pszichiáter írta nekem fel ezt a tablettát, és kezelésre is kell majd mennem.

Fél tablettát kell bevennem egy nap, este.

Csak tapasztalatok érdekelnek!

Találgatások, netről szedett dolgok, NEM érdekelnek!



2012. jún. 29. 22:46
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
47%
depresszióra xanax, megint 1 ügyes "orvos". :DDDDDDDD
2012. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Jó inkább alvászavar miatt írta fel. Fél szemet este.. az nem sok.
2012. júl. 3. 15:31
 13/27 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem butaságot csinált az orvos, ha tényleg az alvás miatt írta fel... Tudtommal a xanax szorongásra van...


Egyébként én az alvási problémáimra Valdoxant szedek, aminek abszolút nincs semmi mellékhatása, és a beszedést követő fél óra után hulla fáradt leszek. Ergo működik az is...


Próbálj vele beszélni róla, mert a Xanax tényleg durva szer. Ezt az orvosom is mondta, azért is nem írta fel...

2012. júl. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Azért az altatóra is jól rá lehet szokni. 2 hetes szedés után már kialakul a tolerancia és a függőség. Már nem alszol el könnybben tőle, viszont nélküle abszolút nem. Na arról is vicces leszokni...
2012. júl. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Van sok bajom, szorongás, depresszió, alvászavar, idegesség, agresszivitás....


Mióta szedem a xanaxot annyit tapasztalok, hogy kicsit jobban alszok, egyszer többet vettem be az előírtnál azaz 1 szemet, s alig bírtam reggel felkelni mert hulla voltam. Agresszívabb is lettem kicsit a mai napon bár ezt nem foghatom a gyógyszerre.....

Más hatását nem érzem, de bármikor le tudok vele állni akkor is ha az orvos azt mondja nem kellene.... Eddig kibírtam a sok bajt akkor ha nem segít ezután is átvészelem. Köszönöm a válaszokat.


Én is meglepődtem mikor első nap kiírta a xanaxot a pszichiáter, bár én nem értek hozzá pontosan mire való, de az tény sokat nem ér. Majd később kiderül változnak-e a dolgok.

2012. júl. 6. 21:46
 16/27 anonim ***** válasza:
Én mondjuk csak sima xanaxot szedek 0,25-öset! Eddig én is azt hittem hogy gond nélkül letudok róla szokni, ó nem is érzek semmit, ha nem veszem be...egy frászt! Összesen 1 hónapig szedtem napi 2-t, pár napig csak egyet vettem be, és pár napja gondoltam, hogy abbahagyom! 3 napig nem vettem be egyet sem, de borzalmasan érzem magam! Egyszerűen nem ismerek magamra, fáj a fejem, hányingerem van, mindenen csak sírnék, nagyon nyomott vagyok!
2012. júl. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
Sziasztok!Nekem tavaly alvásproblémára írta fel a doki a xanaxot, mert a koli miatt kikészült az alvásom nyárra. Az idei nyáron diploma, vizsgák, szóval megint nem tudok aludni, folyamatosan zakatol az agyam. Nem igazán akarom a xanaxot szedni, próbálkoztam, gyógyteával is. De tegnap este 2 filter-től + álmosságot okozó allergia gyógyszeremtől (Telfast) se tudtam elaludni, ezért 2 óra forgolódás után bevettem 1db 0,25-ös Xanaxot, nem hatott utána még 1-t, na akkor tudtam aludni. 1 év alatt összesen 17 szem 0,25-set szedtem be, ettől lesz vmi agyi memória bajom, vagy vmi mellékhatása? Nem akarok ezzel elaludni minden este de annyi minden történik velem hogy nem tud az agyam kikapcsolni.
2012. júl. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
24%

De igen! Okozhat a Xanax agressziót! Mint bármelyik más antidepresszáns. Pont ez a lényege ezeknek a szereknek, hogy gátlástalan leszel tőle.


Azt olvastam, hogy a legutóbbi pécsi lövöldöző is hasonló szereket szedett, azért tudott hidegvérrel lövöldözni.


Előzőnek:

Igen, függő leszel tőle, és nehéz lesz majd kibírni, amikor nem akarod majd szedni. Azt tudom csak mondani, hogy szedjél sok sok vitamint, de ne este, mert attól megint nem tudsz aludni. Mentális zavar esetén pedig nagyon fontos az Omega 3 zsírsav pótlása is.


Még mindig nem értem, hogy alvászavarra hogy tud az orvos egyből egy ilyen erős gyógyszert felírni...

2012. júl. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:

Szia! Sok levél íróval egyetértek. Én csak a saját tapasztalatomat tudom. Este 2 mg - reggel 1 mg SANAX SR szedek. Való igaz nem altató, de Valdoxannal együtt igen.

Rászokni lehet, nagyon nehéz elhagyni, ha egy napot kihagyok nem aznap érzem, hanem a következő napon. Viszont az szörnyű. Tehetetlen vagyok, mert szeretném legalább csökkenteni! Ha kórházban vagyok a terápiás kezelések sokat segítenek, de ez sem mindig. Légy óvatos!!!!!!!!

2013. márc. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Laci1012 válasza:
47%
Fiziológia és életvitel kérdése is, ha az ember 3-szor sportol egy héten lényegesen csökkentheti, a szükségességét az alprazolamnak. Hozzászokni biztosan lehet, az adagot növelni kell egy idő után, viszont durva függőséget nem hinném, hogy okozna (persze szubjektív kinek mi a durva), ha le akarod tenni menny le az edzőterembe heti 3-4 alkalommal és úgy elfáradsz, hogy tudsz aludni + a stresszt is csökkenti.
2013. ápr. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!