Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Koncentrációzavar, esetleg...

Koncentrációzavar, esetleg ADHD? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Kezdek komolyan elgondolkodni azon, hogy ez már nem normális dolog. Alapvetően sem vagyok az a szorgalmas típus, de kezd kissé ijesztő lenni, hogy 1-2 percnél tovább képtelen vagyok ugyanarra a dologra koncentrálni. Általános iskolában soha ilyen gondom nem volt, pillanatok alatt megtanultam bármekkora adatmennyiséget, függetlenül attól, hogy érdekelt-e. Gimnáziumban sem voltam rossz tanuló (~4,5-8), ami érdekelt, abból nem szorultam tanulásra, ami nem, abból is össze tudtam szedni egy 3-4-est, ez egyetemen sem változott. Viszont képtelen vagyok arra, ami másnak egy vizsgaidőszakban természetes, hogy leüljek reggel, és folyamatosan, megszakítás nélkül órákat tanuljak, nekem 10-15 perc is kihívás..elúsznak a napjaim úgy, hogy szinte semmit sem csinálok, és ez kezd elkeserítő lenni, ugyanis tisztában vagyok vele, hogy ezen baromi sürgősen változtatni kellene.

Butának egyébkéntnem tartom magam, nem egy tanártól (egyetemen is) kaptam már meg, hogy értelmesnek, intelligensnek tartanak..a tanulásra, magolásra viszont akkoris képtelen vagyok, ha nem érdekel az anyag.


2012. júl. 3. 05:42
 1/3 anonim válasza:
Nincs semmi bajod, a koncentrációzavar és az adhd nem ilyen. Egyszerűen fáradt vagy, vagy nem köt le annyira tanulnivaló, stb. ezt neked kell tudnod. Ha máshogy nem megy, igyál teát, kávét, energiaitalt, vagy szedj ilyen gyógynövényboltokban kapható serkentőket, koncentráció növelő készítményeket.
2012. júl. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

most járok adhd felmérésre.

azt mondta az orvos, hogy az adhd mindig gyermekkortól fogva jelen van. tehát, ha akkor nem volt ilyen jellegű bajod, akkor nem lehetsz adhd-s

2013. ápr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ADHD gyerekkor óta jelen van. Főleg akkor, ha nem érdekel az adott téma :-) Szóval tuti nem vagy az. A problémával és a háziorvoshoz mennék. az is lehet, hogy csak valami vitaminhiány vagy stressz, kialvatlanság... sok minden lehet. Jó lenne egy teljes vérkép.
2015. márc. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!