Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A gerincferdülésem miatt a...

A gerincferdülésem miatt a lelki állapotom, motivációm padlón van. Hogyan lehetnék újra pozitív, kiegyensúlyozott?

Figyelt kérdés

Rendszeresen sportolok.

Egyetemista vagyok.


2012. júl. 3. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem is gerincferdülésem van, de nem tapasztalok semmi elváltozást. Téged miért zavar? fejtsd ki kérlek :)
2012. júl. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

idegesít, hogy nem olyan szép, mint akinek normális

ez okozza a rossz lelki állapotomat

2012. júl. 3. 23:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Púpos vagy picit? vagy miben különbözik egy normal emberétől?
2012. júl. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok annyira egyenes és a szimmetriám se tökéletes.
2012. júl. 4. 00:33
 5/8 anonim válasza:
Ne nyavalyogj mar ! Schauerrmanom van azt mégse nekem is szar mégse írom ki.....
2012. júl. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
*nekem is rosz mégse írom ki
2012. júl. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

nekem is van sajna az is

te mit csinálsz? miket sportolsz? hogy lazítasz? mindig feszes neked is?

2012. júl. 5. 21:31
 8/8 Answer from M. válasza:
Én nem vagyok orvos, de feltétlenül menj el egy ortopédushoz, remélhetőleg ő majd elküld rötgenre és megmondja merre van a ferdülés és hány fokos. Legjobb értesülésem szerint 21 éves korig lehet korrigálni a különféle elváltozásokat. A balra convex azt jelenti, hogy a bal oldaladat kell erősítened (pl. bal kezedben viszed a nehezebb dolgokat, gyógytestnevelés...tb.) A jobb oldalt pedig nyújtanod kell. Ellenkező esteben (jobbra convex) pont fordítva kell eljárnod, de ezekre majd az ortopédusnál kérdezz rá részeletesen. Minkét esetben a legeslegtöbbet a LASSÚ hátúszás segít. Elég hetente 2szer csupán 400-600 métert háton úsznod, ha 21 éves múltál akkor is. Csontkovács is néhány kezeléssel sokat segíthet a gerinc elváltozásain, csak elég sokat (kb.5-6 ezer) forintot kérnek egy kezelésért. Egy szó, mint száz a hátúszás segít a legtöbbet, és az hogy figyeled melyik oldaladat erőlteted meg. Remélem tudtam segíteni, elnézést a késői válaszért. Jobbulást! :)
2014. aug. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!