Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges a tanulásra úgy...

Pro Patria kérdése:

Lehetséges a tanulásra úgy rászokni, mint a narkotikumokra?

Figyelt kérdés

Forgolódok az ágyban, és tudom, hogy aludnom kellene, de nem vagyok megelégedve, szeretnék új impulzusokat, szeretném új dolgokkal lekötni a figyelmemet, érdekes dolgokkal bővíteni ismeretanyagomat, nincs a mai napra kielégítve a tudásszomjam. Fórumokon már senki nem ír. Ezért most videókat nézek a youtube-on Magyarország történetéről.

Elég gyakran érzek nyugtalanságot és elégedetlenséget, ha nem találok ismeretterjesztő filmeket a csatornákon, vagy ha nincs mit olvasnom. Mindennap lefekvés előtt dokumentumfilmeket nézek és könyveket olvasok (nem regényeket).


Ez olyan függőség, mint a nikotin, ami miatt nem hagy az agyam pihenni, míg meg nem kapja, amire vágyik, vagy csak egy egyszerű személyes beállítottság?


2012. júl. 7. 02:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, a kérdésre nem tudom a választ. Bár épp ma olvastam a munkafüggőségről, ami a cikk szerint olyan, mint a drog, stb függőség, szóval lehet, hogy van tanulásfüggőség is.

ui. megköszönném a magyartöris videó linkjét :D

2012. júl. 7. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Munka függőségem biztos nincs, mert alig várom a végét minden nap :)

Viszont én sem olvasok regényeket, de annál inkább természet, tudomány, technika könyveket, és ahogy Te is, videókat nézek. Nem érzek függőséget, csak azt, hogy pl. egy beszélgetés során könnyen hozzá tudok szólni a témákhoz. Valamint levélíráskor érzem a szókincsem széles skáláját, ami biztos a sok olvasástól bővült.

2012. júl. 7. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a kérdésedre válasz az hogy nem. a kábitószerek általában testi függőséget okoznak, míg a tanulás meg maximum lelki függőséget. amíg nem hanyagolod el az életed más területeit a tanulás miatt addig biztosan nem kell aggódnod.
2012. júl. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves 02:50-ös válaszoló!


Itt van az, amit tegnap néztem!

http://www.youtube.com/watch?v=BpkTbUHvcjQ


------------


Kedves 05:15-ös válaszoló!


A pozitív hatásai természetesen megvannak, és nem is panaszkodom.


--------------


Kedves 08:59-es válaszoló!


"a kérdésedre válasz az hogy nem. a kábitószerek általában testi függőséget okoznak, míg a tanulás meg maximum lelki függőséget."

- Úgy tudom, a futás is tud függőséget okozni, ahogy az agy endorfinhormont termel, amire rá lehet szokni.

2012. júl. 7. 11:11
 5/9 anonim ***** válasza:

ezzel a megközelítéssel mindenki függőnek tekinthető. Az autószerelő csavar függő, a gépkocsivezető vezetés függő, a szippantós meg sz@r függő.

Nincs Neked semmi bajod, és ne is beszéld be magadnak.

Nem tudom hányas voltam, a szintén sokat olvasó.

2012. júl. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Volt 1-másfél év az életemben, amikor azt hiszem, abnormálisan sokat tanultam. Persze élveztem, de a drogosok is élvezik nem? A tanulás meg olyan, hogy szülők, tanárok inkább örülnek, minthogy lebeszéljenek, hogy nem kell ám megnyerni a megyei töriversenyt :D
2012. júl. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hétköznapi szóhasználatban a függőség szót a ragaszkodás, hozzászokás, szükséglet értelemben használjuk. A függőség jelenségének önmagában nincs pozitív, vagy negatív értéke, jelentését a kontextus adja, például a függőség egy csecsemő számára a túlélést teszi lehetővé – ez Fairbairn szóhasználatában az infantilis függőség. Amennyiben az érett függőségbe való eljutás sérül, kóros függőségi állapotok (szenvedélybetegségek, azaz addikciók), illetve kóros függetlenségi állapotok (autiszikus magatartás) alakulnak ki.

A szenvedélybetegség – másként addikció vagy kóros szenvedély – hátrányos helyzetbe hozhatja az érintett személyt és környezetét is, mivel kényszeres viselkedési mintákból áll, melyekben a viselkedés irányítása, abbahagyása sikertelen. Pszichológiai értelemben véve a kóros szenvedély azt jelenti, hogy egy a hétköznapokban elterjedt és normálisnak vagy csak enyhén deviánsnak látszó viselkedésmód mintegy elszabadul, dominánssá válik.


Többféle függőség létezik és nehéz ezeket a személyeket kezelni, mert sajnos sok ember nincs tudatában annak, hogy Ő tulajdonképpen beteg és gyógyításra szorul. (!!!!!!!!!!!!)

2012. júl. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

"- Úgy tudom, a futás is tud függőséget okozni, ahogy az agy endorfinhormont termel, amire rá lehet szokni."

igen, ez így van. ezt nevezik lelki függőségnek. :)

a testi függőség pedig az amikor a szervezeted annyira hozzászokik valamilyen bevitt anyaghoz hogy nélküle már a teste alapvető élettani funkciókat sem képes megfelelően ellátni, és emiatt testi betegségek tünetei jelentkeznek.

2012. júl. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tehát akkor lehet, hogy olyan anyagot termel az agy tanulás közben, ami hiányzik, ha nincs?

2012. júl. 8. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!