Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 17 éves vagyok, és úgy érzem...

17 éves vagyok, és úgy érzem kiégtem. Nincs sok értelme az életemnek, nem tudok boldog lenni. Mit tegyek ez ellen az érzés ellen?

Figyelt kérdés
Nem úgy érzem értelmetlennek az életem, hogy öngyilkos akarok lenni, vagy ilyesmi. Csak egyszerűen az eddigi életem csak bulizásról, pasizásról, és vásárlásról szólt. Sajnos kiskoromtól túlságosan el vagyok kényeztetve:( Már semmi nem okoz örömet. Régebben kaptam valamit, vagy elutaztunk valahova, és tök boldog voltam. Már csak nagyon ritkán érzem így...
2008. aug. 24. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor csinálj valamit ami boldoggá tesz.

az én életem is unalmas volt szintén 17 éves vagyok.Nem csináltam semmit csak vagy a szobában ültem vagy a városban voltam a barátnőimmel és szintén pasizást meg vásárlás.

Tiszta unalom volt az egész.Gondoltam feldobom az életemet.

Ugyhogy elkezdtem kijárni a lovardába.Már elég régóta kijárok.Lovagolok,vannak ott barátok,néha szoktak bulik is lenni és soha nem unatkozok.Mindig kitalálnak valami hülyeséget :) Most majd szeretnék egy saját lovat.Mondták hogy nagyon jól lovagolok.Lehet hogy majd jövőre kapok egy versenylovat majd levizsgázok rajtengedélyből és indulhatok a versenyekre.

Szerintem te is kezdj el valamilyen sportot amit te is élveznél.

2008. aug. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, elsősorban az a legfontosabb, hogy az öngyilkosság ne járjon a fejedben. Biztos nehéz, de gondolj a szeretteidre, barátaidra mennyire szenvednének. Nagyon jó úton haladsz azzal, hogy felismered hogy valamin kellene változtatni. Felismered, hogy el vagy kényeztetve. Itt, ezen a fórumon nem lehet megfelelő választ adni. Biztos hogy pszichológushoz kellene fordulnod, ne ijedj meg, a pszichológus nem "dilisekkel" foglalkozik. Beszélget veled, próbál rávilágítani dolgokra, szerintem minden embernek szüksége lenne erre. A másik, próbálj segíteni másoknak/másokon. Ez nagyon jó terápia tud lenni. Ennyi jutott most csak eszembe, ha akarsz írj nyugodtan privátba. Üdvözlet, és ne keseredj el!
2008. aug. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi:) Nyugi, öngyilkos nem akarok lenni, csak egyszerűen elegem van:( És hát a barátaim meg...nem nevezném őket barátoknak. Csak olyanokkal barátkoznak, akik hozzánk hasonló életszínvonalat folytatnak:S Ha normális emberekkel szóba álltam, már ment a kritizálás. De ez a lovaglás jó ötlet!:)
2008. aug. 24. 21:48
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok időd van unatkozni, kevés a kötöttséged. Anno én is így voltam.

Mindenképpen keress valami hobbit, rendszeres elfoglaltságot, lehetőleg olyat, ami fizikailag (is) lefáraszt. Nézz körül a környezetedben, mik a lehetőségek. Legjobb az olyan, ahová valami ismerős visz be, és a kezdeti nehézségeken átsegít.

Ha a családod olyasmi pénzkeresettel foglalkozik, amibe be tudsz segíteni, akkor ez is jó, és ennek kézzelfogható haszna is van.

2008. aug. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Mikor 17 voltam nekem pl. az szerzett örömet, hogy megismerkedtem olyan vallásos kb. velem egyidős fiúkkal/lányokkal, akikkel nem bulizni mentem (pedig abban az időszakomban minden hétvégén bevoltam sózva ha nem tudtam elmenni szórakozni), hanem Franciaországba egy Taize nevű faluba (egy keresztény fiatalok összejövetelére) és nem is a vallásosság volt a lényeg akkor számomra hanem, hogy segítőkész, kedves, jóindulatú emberek között lehettem. Amikor pedig elmentem velük a varsói zarándoklatra (állati fárasztó volt), de megérte, mert észrevettem a lengyelekben is a jószándékot pl. 40 fok meleg volt nappal és a slagot tartották, hogy lehűthessük magunkat, nem is ismertek minket mégis befogadtak éjszakára az otthonukba plusz ételt-italt adtak, mikor falukon gyalogoltunk át (és ki voltunk merülve), kiálltak az ottlakók az út szélére és gyümölcsöt meg innivalót nyomtak a kezünkbe. Nekem ezek nagyon jó élmények voltak. Különben engem is elkényeztettek otthon, mert én voltam a legkisebb a családban, de a jó emberek barátsága az én személyiségemre is pozitívan hatott. Nekem az lett az életem egyik értelme, hogy én is segítsek valahogy azokon akik rászorulnak. Pl. azzal nem csak az idős vagy beteg embereknek szerzek örömet, ha meglátogatom őket a kórházban és beszélgetek velük, vagy a rászorulóknak átadom a helyet a járműveken, de nekem is jóllesik látni, hogy örülnek és hálásan néznek rám. :)
2008. aug. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Menj és csinál valami diákmunkát. Nem lesz időd gondolkodni, és értelme is lesz annak amit csinálsz.
2008. aug. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

Tehetsz ez ellen,csak legyél kitartó!

Nekem a leghatásosabb a jóga és nyelvek tanulása volt.Szerintem te is kezdd el valamelyiket!Annyi minden van a világban,annyi lehetőség van,szóval sok minden között választhat,nem vagy lemaradva semmiről!

2008. aug. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Túl könnyű az életed, valószínüleg mindent megkaptál erőfeszítés nélkül..

Nos, mi lenne ha saját lábra állnál? Dolgozzál! Tanulj keményen az iskolában, tanulj nyelvet! Végezz önkéntes munkát, sportolj! Számtalan mód van arra hogy kihívásokkal találkozz.

2008. aug. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

en elkezdtem vivni. bejott :) a sport xtem jo 5let es az alakod is jo lesz, zabalhatsz nyugodtan :) de 17 evesen mar ne ugy kezdj neki h par ev mulva az olimpian leszel mert akkor csalodni fogsz. en 15 evesen kezdtem a vivast es mar az is keso volt. az ejtoernyozeshez ill. sikloernyozeshez viszont tokeletes korban vagy -marha erdekel. hihetetlen adag adrenalin es jofej banda garantalt :) ha rakapsz a repulesre, egy eletformava valik, az lesz az elso helyen :)a sportban mindig van ahova fejlodni ugyh nem fogod megunni, mindig lesznek uj celjaid.


ha ez nem tetszik...elmehetsz dolgozni. kellokeppen lefaraszt es lesz sajat penzed, amirol teljes mertekben te rendelkezel. nagyon jo erzes. raadasul, ha el voltal kenyeztetve, megtanulod ertekelni a penzt es rajosz h mi a munka es milyen nehez annyit kikeresni amennyit 1 hetvegen siman elkoltottel azelott. igy talan majd ujra ormod fogod lelni a vasarlasban is :)

2008. aug. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat:)
2008. aug. 25. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!