Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet depresszió?

Ez lehet depresszió?

Figyelt kérdés

Már egy éve tart, és azt hiszem, depresszió, de nem a tipikus értelemben.


Tüneteim:

- javarészt normális közérzet, jókedv, ha barátokkal vagyok, ha bulizunk

- könnyedén elsírom magam kis dolgokon is

- ha itthon vagyok, akkor unott leszek

- egész nap "tompa" érzés van a fejemben

- nincs türelmem dolgokat végig csinálni

- kilátástalannak találom a jövőt

- ha jókedvem van, az általában hirtelen jön, és olyankor átalakulok a társaság középpontjává

- hirtelen harag

- érdektelenség

- étvágyammal nincs gond, néha talán túl sok is...(képes vagyok egész nap enni)

- feledékenység

- dühkitörések csapkodással, agresszióval


A körülményeimről csak annyit, hogy kb. 2 éve állástalan vagyok, ez idő alatt egy hosszú kapcsolatomnak is vége lett (megcsalt a drága) és a családban is folytonosan jönnek a gondok.

Soha nem voltam ilyen, mindig is egy vidám, jókedvű lány volt, ezért nem értem, hogy mi ez a viselkedés a részemről. Kezdetben a szkításnak tudtam be, de annak már több, mint egy éve...nem létezik, hogy még mindig az a bajom.


Előre is köszi a válaszokat!

24/n



2012. júl. 12. 17:40
 1/3 A kérdező kommentje:
Pont most olvasok egy ún. disztímia nevezetű betegségről, lehet, hogy inkább ez jellemző rám.
2012. júl. 12. 17:44
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát nekem a depresszió kb úgy jelentkezik ,hogy így lesújt rám egyfajta elképesztően rossz kedv és reménytelenség. De tényleg ilyen nagyon durva nem is rossz kedv inkább apátia. És én ha itthon vagyok néha elképesztően rosszul tudok lenni.
2012. júl. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nekem is hirtelen jelentkezik. De csak, ha itthon vagyok, és nagyon piti dolgok ki tudják váltani. És sokszor a megjelenése is különbözik.

Ma pl anyukámmal összekaptunk valami kis hülyeségen, és én annyira bepipultam, hogy elkezdtem törni-zúzni. Komolyan megijedtem. Óriási nagy patália, össze is törtem egy üvegajtót. Pedig tényleg hülyeségen kaptunk össze, és nem is volt nagy a veszekedés. De belőlem így kijött. Aztán bevonultam a szobámba, és ott saját magamat elkezdtem verni. De úgy, hogy a szám felhasadt...

Mikor lenyugodtam, csak ültem az ágyamon, és néztem ki a fejemből órákon keresztül. Semmire nem gondoltam.


Soha nem voltam még ilyen, és az utóbbi egy évben ez egyre sűrűbb, és egyre agresszívabb. :(

2012. júl. 12. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!