Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a depresszió tünetei? Ez...

Mik a depresszió tünetei? Ez annak számít?

Figyelt kérdés
Levert vagyok nagyon sokszor, sajnos meg van rá az okom (családi gondok). Ha vidám is vagyok, akkor úgy érzem,hogy "hiba" annak lenni, mert valami úgyis közbe jön, amitől megint csak szomorú leszek. Néha szinte bűntudatot érzek, ha mégis vidám vagyok vagy veszek magamnak valamit. Sokszor érzem úgy, hogy semmit nem érdemlek meg. Feltételezem ennek az az oka, hogy ezt érezteti velem a környezetem egy része. Sokszor nincs kedvem semmihez, néha még arra sincs igényem, hogy valahogy kinézzek, de azért teszek érte, mert tudom, hogy nem hagyhatom el magam. Utálok itthonról kimozdulni, de ha kimegyek, kicsit jobban érzem magam.
2012. júl. 4. 13:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Amúgy az öndiagnózis sosem egy jó ötlet. Amúgy meg senki sem mindig boldog.
2012. júl. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én teljes mértékben megértelek, mert én is ezt érzem.

És ami a legrosszabb, hogy nem tudok tenni ellene.

De sajnos én biztos depressziós vagyok, mert nálam már társuló tünetek is megjelentek sajnos...és sajnos ezek ellen sem tudok tenni.


Kitartást neked, és ne engedd, hogy elhatalmasodjon a rossz!

2012. júl. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló! Sajnálom, hogy te is így érzel! Köszönöm a biztatást, én igyekszek kilábalni a rossz kedvből, de mindig jön valami, ami a kedvemet szegi. Kívánok Neked minden jót és remélme Te is ki tudsz lábalni a rosszból!
2012. júl. 5. 09:53
 4/13 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm!
2012. júl. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez az is fontos, hogy mióta tart...1-2 hétig talán egy hónapig akkor nem beszélünk betegségről. Ha több hónapig tart ÉS hozzá társul az álmatlanság vagy túlzott alvás igény, az állandó evés vagy az étvágytalanság az állandó levertség érzés...jönnek a testi tűnetek (fogyás v. hízás, megmagyarázhatatlan hasi vagy fejfájás) öngyilkossági gondolatok esetleg öngyilkossági kísérlet (ezt már nem kéne megvárni) akkor beszélünk depresszióról...Fonos az is hogy nem szabad bebeszélni magadnak...nem jó dolog a depi és nehéz belőle kilábalni segítség nélkül nélkül nem is lehet...

Szeretnék neked feltenni egy-2 kérdést.


[link]


Kérlek ha van rá időd olvasd el ezeket a verseket.


[link]


Illetve nézd meg ezt a videót. Megtalálod benne önmagad? Megkérdezhetem hogy hány éves vagy?

2012. júl. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Talán egy éve, nincs alvás zavarom. A halál gondolota nem foglalkoztat. Hát evési zavaraim vannak :S Fejfájós is vagyok, de csak mert frontérzékeny. 22 múltam
2012. júl. 5. 18:18
 7/13 anonim ***** válasza:

akkor nincs depressziód hála az istennek :) és ennek ölülj is!!! az evészavar így csak a "sima" stressz okozza. Ezt könyebb legyűrni...sportolj, szerezz be egy háziállatot, menj el egy zarándokútra (lesétáltam a 40 fokos melegben 35 kilométert egy zarándokúton és azóta semmi lelki bajom sincs...pedig volt előtte bőven...) keress barátokat szervezzetek közös programot, írj verseket vagy naplót

magyarul stressz levezető cuccokat keress és alkalmazd folyamatosan. Én pl verseket írok (kit érdekel ha nem jó és nem tetszik senkinek az e lényeg h írd ki a lelki bajaid) sport= megnő az étvágyad+ stressz levezeté egy kutya tartás pl sporttal is jár és nagyon jót tesz a léleknek ha van akivel törődj. zenélj tanulj hangszeren az kihívás és lefoglal vagy rengeteg bármi más ami neked használ (és hanem szeretsz kimozdulni akkor is lehet csinálni vagy éppen megtanít kimozdítani)

2012. júl. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7. válaszoló köszönöm szépen! :)
2012. júl. 6. 15:58
 9/13 anonim ***** válasza:
Én biztos nem bíznám önjelölt szakértőkre a diagnózisomat. Akár depresszió ügyben, akár más, orvosi ügyekben... persze manapság ez a divat.
2012. júl. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Már bocsi, de egészségügyis vagyok...és a pszichés betegségek a szakterületem...azért is mertem mondani, hogy nem depressziós...nem önjelölt orvos vagyok...és nem a hasamra csapva mondtam a választ...nem kéne rögtön leszólni mindenkit, de tudom manapság ez a divat....
2012. júl. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!