Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet ezeket a félelmek...

Hogyan lehet ezeket a félelmeket legyőzni?

Figyelt kérdés

- Nagyon félek a pici babáktól. A hangjuktól kiráz a hideg, és menekülési kényszer vesz rajtam erőt, ha egy helyiségben kell tartózkodnom akár eggyel is. Látom, hogy aranyosak és szeretni valók, mégis irtózom tőlük.

- Ha körülöttem dübögős zene szól, ledermedek, mert attól félek, hogy akaratlan mozgásokat fogok végezni. Pl. bólogatni vagy hasonlók. Olyankor nem merek megmozdulni, levegőt sem merek venni.

Sejtem, hogy ez honnan eredhet. Egyszer az egyik rokonom megjegyezte, hogy biztos én is szeretem a diszkó-zenét (utáltam!). Megkérdeztem, miből gondolja. Azt mondta, abból, hogy a fejemet ütemre mozgattam. Ez félelmetes!

Mit lehet tenni? A babás félelmem talán enyhébb, de ez utóbbi... ti mit tennétek a helyemben?

/Pszichológushoz nem fogok ilyenekkel rohangálni/



2012. júl. 18. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak félelmeim, különböző helyzetekben félek attól, hogy helyesen cselekszem-e és emiatt nem tudok felszabadult lenni. Talán az önbizalom hiány miatt. Tudnod, kell hogy valójában mi az oka, hogy félsz a pici babáktól (talán félsz attól, hogy nem bírod megállni, hogy odamenj, felvedd és babusgatni kezd, hogy ne sírjon)?
2012. júl. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vezetett meditációban a saját tudatalattid megmutatja az okot és a megoldást is. Az ok emlék a tudatalattiban.


Ha érdekel bővebben a megoldás írj privátot.

2012. júl. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

talán félsz attól, hogy nem bírod megállni, hogy odamenj, felvedd és babusgatni kezd, hogy ne sírjon?


Nem, mert akkor azt írtam volna. Én konkrétan félek a közelükben lenni. A sírásuk pedig olyan szintű dühöt vált ki belőlem, hogy legszívesebben felrúgnám az anyját, amiért olyan helyre nyomakodik vele, ahol a többi embert zavarja. Irritál, hogy rátukmálja a környezetére azt a magatehetetlen zajártalmat ha akarják, ha nem.



Második hozzászóló: köszi a tippet, ment egy p.ü.

2012. júl. 18. 17:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdező,a kisbabáktól te nem félsz,egyszerűen utálod őket.legalábbis ez jön át a soraidból. dühös vagy rájuk,mert sírnak,dühös vagy az anyjukra,mert olyan helyre viszi őket,ahol emberek vannak? ez elgondolkodtató, legszívesebben lekötöznélek,és beraknálak egy bölcsibe, úgy,hogy se üvölteni,se megmozdulni ne tudj. akkor hamar legyőznéd a félelmed.

egyébként tanácsolom,hogy keress fel egy szakembert.

2012. júl. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem igazán vagyok kíváncsi a rólam alkotott véleményedre, főleg azért, mert ennyi információ alapján nem tudsz engem hitelesen megítélni.

Másfelől, azért írtam ki a kérdést, mert ettől az érzéstől akarok megszabadulni. Ezen az oldalon azt vettem észre, rettentő nehézségekbe ütközik valódi probléma megoldására koncentrálni. Tisztelet az elenyésző kivételnek.

2012. júl. 18. 20:56
 6/7 Hungy ***** válasza:
Szerintem a 4. válaszadó segített neked abban, hogy felismerd: nem félsz a babáktól, hanem utálod őket. Nagyon nagy különbség! És erre elkezdtél vagdalkozni. Ha valaki rávilágít egy hiányosságodra, és te erre elkezdesz védekezni, akkor hogyan várod el, hogy bárki is segítsen?
2012. júl. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a legtöbb válaszadónak fontosabb a saját egója, mint a segíteni akarás, ezt el kell fogadni.


még szerencse, mert különben senki nem fordulna profi segítségért :-)


traumák oldása azért kicsit más, mint megbeszélni holnap mit főzzünk :-))


kérdező, hagyd, hagy írjanak és arra figyelj, ami hasznos

2012. júl. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!