Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges pánikbetegséget...

Lehetséges pánikbetegséget magadtól legyőzni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 28. 11:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehetséges.

Viszont, ha súlyos tüneteket produkál, akkor érdemes orvost is felkeresni.

2012. máj. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De milyet?Pszichológust vagy pszichiátert?


Ahogy néztem a neten,horribilis árakon dolgoznak!


Honnan tudjam hogy melyik kell és melyik valóban jó?

2012. máj. 28. 13:23
 3/9 Székelyfalussy Lászl ***** válasza:

Én is hasonló cipőben voltam, fóbia a tömegtől, meg a kutyáktól is később. És én is egy csomót kerestem, mire találtam egy olyan pszichót, aki jó is, meg megfizethető is. Egy alapítványnál dolgozik, ilyen pszichoalapítvány.

[link]

Amúgy meg Szokolai Árpádnak hívják, és ő segített nekem egy csomót, hogy normálisan tudjak élni, és ne kelljen bepánikolnom, ha buszra kellett volna szállnom. Ninc már szédülés, meg szívdobogás, meg nagy pulzus, meg homályos látás! És nagyon hálás vagyok neki érte, és minden forint megérte!

2012. máj. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen,de nagyon kell akarni.Mikor kijött rajtam,annyira berágtam rá,hogy,,csakazértis"addig mentem,míg sikerült.Pokoli nehéz volt és hetekig küzdöttem vele,de a tömény akarat végül csak elérte célját.(Kutyaharapást szőrivel"módon gyógyultam)
2012. máj. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Szia! Igen lehetséges! És ku*va egyszerű az egész! Menj el egy olyan sportra amit szeretsz! Kifáradsz és időd se lesz gondolni a pánikrohamra! Gyógyszert semmiképp ne szedj be! Hiába mondja mindenki hogy Pszcihiáter meg ilyenek! Ne tedd! Felírnak egy rakat gyógyszert ami jobb esetben huzamosabb ideig tünetmentessé tesz max ritkán jön elő gyors lefolyású roham! De ami utána jön na az a nem semmi! Szervezeted megszokja a gyógyszert nem hat, és a rohamok még erősebben jelentkeznek! A megoldás az egészre nagyon egyszerű élj egészségesen sportolj és ha lehetséges Magne B6-ot szedj (olvass uttána ez legalább nem olyan gyógyszer mint pl xanax,meda stb..sőt ez vitamin:) )
2012. máj. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mivel a pánikbetegség irracionális félelmen alapuló zavar, nincs racionális gyógymód rá. irracionálisan kell kezelni ugyanugy. felirnak neked gyógyszert,ami amugy semmit nem csinál,mert bologiailag semmit nem kell megoldania dde te elhiszed hogy megteszi és akkor meg is teszi..lényegében csak magad tudod legyözni, a pszichologus csak utat mutathat,nem gyógyit...
2012. jún. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Akkor kicsit újragondolom a tervemet,miszerint majd jól elmegyek pszichiáterhez és majd 2-3 ülés után ad gyógyszert és akkor majd jó lesz minden.Neme akartam sok alkalmat mert irreálisan soknaktartom a majdnem 10ezer forintos órabéreket,ami ráadásul 45 perc.Gondoltam majd a kémia segít,de akkor ha azt mondjátok,h nem jó mert utána mégnagyobb mélyrepülés lesz...lehe hogy inkább valami öreg pszichológust keresek és/vagy nekidurálom magam és dolgozok rajta.De gondolom ha több mint 30 éve velem van,akkor nem egykönnyű csak úgy levetni mint egy rossz kabátot.
2012. jún. 2. 18:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom,mennyire fogadod meg egy ismeretlen tanácsát,de segíteni próbálok:az orvosok ebben a,,témában"még igen ritkán gyógyítottak meg valakit véglegesen,ha ideig-óráig rá is hibáznak a megfelelő gyógyszerre,idővel a probléma visszatér(én is így jártam).Ha az akarat kevés(sajnos,vannak esetek amikor annak bizonyul)olyankor kell külső segítséget igénybevenni.Nagyon javaslom,hogy olyanokat keress fel,mint:természetgyógyászat,akupunktúra,olyanok,akik energiát adnak/szabadítanak fel benned,stb.Hat orvos közül nekem eddig egy nem tudott segíteni,diploma ide vagy oda,ellenben egy idős néni,aki rendelkezik efféle energiákkal,olyan hihetetlen módon tudott rám hatni,hogy azóta sem hiszem el(hozzáteszem,teljesen szkeptikusan mentem oda,nem hittem az ilyesmiben)Ha esetleg érdekel,privátban tudok ilyesmit ajánlani.Legjobb lenne,ha egyikünk sem a dokikat támogatná,mert egyre inkább azt veszem észre-sajnos-hogy csak kísérleti nyulak vagyunk..
2012. jún. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Székelyfalussy Lászl ***** válasza:

Hát igen, az ár elsőre el tudja rémiszteni az embert. De én anno 5000-et fizettem óránként - ez volt 2 éve. Most meg úgy tudom, hogy 6000ért dolgozik. De most érted, én másfél éve tök jól vagyok. Igaz, hogy belekerült 90 ezrembe kb, de alsó hangon 550 napja jól vagyok. tahát ha azt számolom, hogy mióta már nem járok hozzá, azóta minden nap 160 forintomba került tulajdonképpen, akkor azt mondom, hogy nekem megéri a napi 160 forintot az, hogy végre nem pánikolok. 15 év múlva meg már 15 éve jól leszek. Tehát ha úgy veszem, akkor 15 évre napi 16 forintomba került, hogy vége legyen a pániknak.

Na most a kérdés az, hogy megér-e neked napi kb 16 forintot, hogy jól legyél?

Mert ha a pszichológus egyszer segít, akkor az már örök életre szól. Tehát lehet, hogy egyszer kifizetsz egy nagyobb összeget, de ha kiszámolod, hogy életed hátralévő 30-40 éve lesz jobb tőle, akkor ennyi időre ez már egy pitiáner összeg. Én legalább is így gondolkodom erről ;)

2012. jún. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!