Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire cseréljem le a Valerianat...

Mire cseréljem le a Valerianat (macskagyökér)?

Figyelt kérdés

Már 3hónapja szedem és most olyan kéne ami nem tartalmaz macskagyökeret mert ugye tartósan nem igazán lehet szedni.


Citromfű teát ne írjátok mert attól csak rosszabul érzem magam.


Idegesség eredetű heves szívdobodás,mellkasban érző dübörgés..nem is tudom körül írni rendesen.


Frontin 0,5-öt már szedek.


2012. júl. 19. 10:37
1 2
 1/11 Hungy ***** válasza:
Meditációs gyakorlatokat ajánlok helyette, nem egy újabb szert. Nálam az autogén tréning vált be, a Frontint és a Xanaxot is elhagytam. Ennek már több mint egy éve, és semmi tünetem nem volt azóta, a gyakorlatot néha még ma is végrehajtom. Csak ajánlani tudom. A gyógyszer a könnyebb út, de mindig megbosszulja magát!
2012. júl. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már csináltam ezt a meditációs dolgot de nálam ez nem vált be :( Nem gyógyszert akarok hanem gyógynövényt amihez nem lehet hozzászokni,nem okoz függőséget mint ez a fos Frontin...
2012. júl. 19. 10:45
 3/11 Hungy ***** válasza:

Nem bántásból ,csak segítési szándékkal, de hadd vitatkozzam már egy kicsit!


A "meditációs dolog", amit csináltál, lehet hogy nem vált be, de ezer féle gyakorlat van, ami segíthet. A tüneteidet az elméd és a tested együttese váltotta ki, és a megoldást is ott kell keresni. Bármilyen szer csak felületi kezelés lehet. Meggyógyulni csak akkor fogsz, ha megváltoztatod azt a folyamatot, ami kiváltotta. Ha az idegesség váltotta ki, akkor légy nyugodt. Egy gyógyszer, vagy akár egy természetes(nek tűnő) táplálékkiegészítő maximum blokkolja a tünetek jelentkezését, de nem oldja meg a problémát.


Nyilvánvaló, hogy amikor rosszul vagy, muszáj bevenni valamit, olyankor gyorsan kezelni kell a tünetet. De a cél az lenne, hogy ezektől a szerektől függj, hanem egészségesen működjön a tested és az elméd. Érdemes utánaolvasgatni, hogy milyen relaxációs gyakorlatok léteznek. Nekem az autogén tréninget egy szegedi pszichológus professzor tanította, aki orvos léte ellenére mindenkit arra buzdított, hogy lehetőleg minél hamarabb álljanak le a gyógyszerekkel, vagy egyéb természetes kiegészítőkkel, mert azok hosszabb távon csak megbolygatják azt a folyamatot, amit a test szeretne elindítani saját gyógyulása érdekében. Hagyni kell, hogy meggyógyuljunk, akarni kell, és tenni kell érte.

2012. júl. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Ezt már annyiszor hallottam és olvastam hogy a hideg ráz ki tőle. Az ilyet biztos hogy olyan írja aki még soha nem volt ilyen vagy hasonló "beteg" mint én és sorstársaim! De nem vitatkozom.
2012. júl. 19. 11:04
 5/11 Hungy ***** válasza:

Első tünetem: A vérnyomásom felment 240-re. Mentők, kórház, gyógyszerek, három nap megfigyelés, hazaenged.

Egy hónap szünet, majd egy héten belül háromszor megismétlődött!!!! Ha még ilyened nem volt, akkor elmondom, hogy ekkora vérnyomás a következőkkel jár: arc és teljes fej zsibbadás, erős mellkasi nyomás, karok zsibbadása, állandó ájulás közeli állapot, és a legfontosabb: színtiszta halálfélelem!!!


Ezek után a paletta színesedett a következőkkel: örökös nyugtalanság, indokolatlan heves szívdobogás, olyan erős szédülés, amitől talpra állni sem tudtam, éjszakai felriadások, és a kedvencem, ami miatt egy hete sikerült kórházban töltenem eredménytelenül: Önkéntelen végtag-rángatózás.


Ennyit arról, hogy ilyet csak az mond, akinek nem volt hasonló! Szedtem Xanaxot, meg Frontint, de felfogtam, hogy ezektől nem fogok meggyógyulni, csak és kizárólag a saját akaratom és erőm dönthet abban, hogy egészséges leszek-e, vagy sem. Több mint egy éve teljesen tünetmentes vagyok gyógyszer nélkül. persze szedni a gyógyszert, meg mindenfélét sokkal könnyebb, tenni érte nehéz. De remélem nem haragszol, hogy segíteni próbáltam. :(

2012. júl. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Hungy ***** válasza:
Ja, és szedj amit csak akarsz. A te életed, a Te döntésed. :)
2012. júl. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Remek :) Én feletettem egy kérdést és kapom az oltást :)


Hagyjuk inkább :) ez a gyakorikérdések.hu

2012. júl. 19. 11:25
 8/11 Hungy ***** válasza:
0%
Mostmár tényleg vegyél be valamit, én is azt mondom. :)
2012. júl. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Dehogy veszek :D Függő nem vagyok, csak belső szorongós és a kettő nem ugyanaz
2012. júl. 19. 11:28
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

Helló ! Én is ugyan így vagyok mint te kis szivem (ha lány vagy :D). Csak nekem még más is van a szorongáson kívül.

Amúgy nekem a szorongás az idő múltával egyre rosszabb lett. Mit nem adtam volna egy kis mellkasi fájdalomért :,D .

Ja és sosem szedtem semmit. Pedig én már láttam "karón varjút" . És voltam már annyira rosszul ,hogy azt el sem tudom mondani. Tényleg már annyira idegbeteg voltam ,hogy azt gondoltam megőrülök vagy fejjel megyek a falnak.

De nem.

Szóval ha én nem szedek akkor neked sem ajánlom. Ez nem old meg semmit. Én "puszta kézzel" szálltam szembe a dolgokkal. Mert ugyebár ennek eredete van, még a te szorongásodnak is és hidd el azzal jobban megérné foglalkozni mint a frontinnal. Talán még akkor egyszer véget is érne ;)

2012. júl. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!