Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet nagy probléma, ha xanax...

Lehet nagy probléma, ha xanax elvonási tünetek enyhítésére valerianat szedek?

Figyelt kérdés

Szeretném abbahagyni a xanaxot (már csak 0,25 mg-ot kellene elhagynom), de sehogy sem sikerül, mert nagyon erősek az elvonási tünetek. Igaz a valeriana betegtájékoztatójában benne van, hogy "Ellenjavallat: egyéb gyógyszerekhez kialakult gyógyszerhozzászokás illetve alkoholfüggőség esetén.", illetve "A készítmény hatását befolyásolhatják egyéb nyugtató hatású, az idegrendszerre ható készítmények,(...) A kölcsönhatások akkor is kialakulhatnak, ha a fenti gyógyszereket a közelmúltban szedte."

Mit gondoltok?


2010. máj. 29. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bocs az OFF-ért!Mióta szeded a 0,25 mg Xanaxot?
2010. máj. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Két éve, de közben többet is szedtem, csak mostanra sikerült leredukálni 0,25 mg-ra. Innen viszont nem bírok tovább menni...
2010. máj. 29. 13:07
 3/11 anonim ***** válasza:

Egy időben az egyik lónak kellett xanaxot adni, 0,5mg-ot, és simán kiütötte, egész nap teljesen bamba volt.


Nézd, nehéz küzdelem lesz, de mi lenne, ha megpróbálnád lecserélni gyógynövényekre?

Ehhez csak akaraterő kell és semmi más, plusz kérj tanácsot az orvosodtól, elvégre valakinek fel kell írnia.

2010. máj. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

sztem ezzel inkább orvoshoz fordulj, nem egyszerűek ezek a gyógyszerkölcsönhatások.

Ő valószínüleg tud javasolni valamit...

2010. máj. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Pedig a 0,25 mg nem sok!Én is szenvedtem a Xanax megvonási tüneteitől.Én most a 0.25 -ös felét szedem,még kb.két hétig és utána abbahagyom.A lényeg a fokozatosság.
2010. máj. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Így van!Leszokni csak fokozatosan lehet!

6 éve kezdtem napi 3x 0,25 aztán 2x,most csak reggel veszek be egy szemet.Én is le szeretnék szokni,nem egyszerű,de ha már elérem, hogy elég egy fél szem,haladok affelé.

Az orvosom is ezt javasolta,plussz én szedek mellette antidepi gyógyszert,arról is le kéne szokni:((

2010. máj. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Valeriana..., azaz macskagyökér.

Sok évvel ezelőtt tettek bele valamit, ami hatott is, de jelenleg üresen szinte csak placebo kategória - recept nélkül irreálisan drágán kínálva a reményt.

2010. máj. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ötlet, hasonlóan jó lehet homeopátiás szer is pl. Sedativ pc. Valószínűleg már csak arra van szükséged, hogy bevegyél valamit, és már hat is.

onnan már csak tudatosítanod kell, hogy placebo reszponder vagy :)

és elhagyhatod

2010. máj. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet úgymond helyettesíteni az alprazolamot (xanax, frontin)macskagyökér kivonatokkal, és egyéb vény nélkül kapható nyugtatókkal.Lehet, hogy egyes gyógynövények, és azok kivonatai nyugtató hatásúak, de a HOVA,Sedacur , Valeriána drazsé inkább valahol a placebo kategóriában vannak.Csak fokozatosan tudsz leszokni a xanaxról, tehát, hogy fokozatosan egyre kevesebbet veszel be, de úgy is nehéz, és akaraterő is kell hozzá, és az, hogy az az ok, ami miatt eredetileg elkezdted szedni megszűnjön.Nekem sikerült leszoknom néhány napon belül a rózsaszín (0,5-ös) xanax-ról), de csak nagyon fokozatosan lehet.....én annak idején próbálkoztam az pl. Hova-val enyhíteni az elvonási tüneteket, de hát tkp. akár 10 hovának sem olyan a hatása, mint egy, vagy egy fél xanaxnak, más hatóanyagúak, és nem addiktív hatásúak, a xanax-ban meg pont az alprazolam az addiktív.A legjobb, ha a kezelőorvosod tanácsát kéred, minden esetre (szerintem) valeriánával, vagy egyéb ilyen kategóriájú készítménnyel nem tudod elnyomni az elvonási tüneteket.
2010. máj. 30. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Különben, amíg nem kell fokozni a dózist Xanax-szal is éldegélhetsz.

Nem muszáj erőltetni a leszokást.

2010. máj. 30. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!