Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sövényhiányos a szívem (lyukas...

Sövényhiányos a szívem (lyukas szív). Ez miért tette szükségessé azt, hogy nem járhattam óvodába?

Figyelt kérdés

Nem volt súlyos, évente kellett csak felülvizsgálatra mennem, ma pedig már alig hallható zörej.

Azért érdekel a dolog, mert egy nagyon meghatározó életkorban maradtam így ki a szocializáció folyamatából. Véleményem szerint ennek nagy szerepe lehet abban, hogy nem igazán tudom az emberi kapcsolatokat kezelni, társaságokban "létezni".



2012. júl. 20. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Konkrétan járhattál volna óvodába, de a betegséged miatt csak az egy kötelez évet kellett végigjárni.
2012. júl. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én is lyukas szívvel születtem, később ugye beforrt, de nekem nem volt ilyen, hogy nem járhattam óvodába.
2012. júl. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat. Kb. egy fél évet jártam óvodába. Igazából nem vagyok biztos az okokban, hogy miért volt így.

Ha ez tényleg csak egy lehetőség, akkor a szüleim döntése lehetett. Úgy néz ki, nem túl jó döntés volt.

De azt még mindig nem tudom, hogy ez a betegség miért ad okot ilyen lehetőségre, hisz észlelhető tünete nem is volt, és kockázata se nagyon szerintem.

2012. júl. 20. 14:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam úgy volt, hogy engem meg is műtöttek miatta. Ezért a kötelező 1 évet kellett végigjárnom az oviban, de azt is úgy, hogy reggeltől délig voltam bent. Aztán anyu már vitt is haza.
2012. júl. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez fura, én nekem is ez volt, de én három évet jártam rendesen, kivéve a műtét előtt és után pár hetet. Viszont ennek ellenére a szocializációval nekem is problémám van.
2017. márc. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!