Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi szenvedést kell elvisel...

Mennyi szenvedést kell elviselnie a szívnek, míg teljesen megszakad?

Figyelt kérdés
Holnap lesz a 24. szülinapom...:) Szerintem a dokik sem gondolták volna, h ezt a kort megélem. Kb 18-20 évet jósoltak ennek a betegségnek. Annyit elárulok, h 1997 óta kerekesszékben élek, a betegség nevét hagyjuk...:) A családom és a barátaim sokat segítenek a szenvedés elviselésében. A kor előrehaladtával egyre nehezebb az életem sajnos. Mégis az optimizmusom és a jókedvem nem hagyja, h feladjam a harcot.:) A kérdésemre visszatérve: Sok minden fájdítja a szívemet, a fene egye meg...:) Tudom nem kellene ezen filóznom, de sokszor megfordult a fejemben a 'mi lett volna ha...' Bár ezen miért is agyalok?! Csak mikor látom a neten, a volt osztálytársaimnak gyerekei születnek, sír a lelkem egy darabja. A legfontosabb dolgot, az egészséget nem adta meg nekem a Sors. Nem akarok önzőnek tűnni, hálás vagyok az égnek amit kaptam. Két gyönyörű unokaöcsém van, imádom őket!!!:) Az érettségit sikeresen letettem 2007-ben. Még az is fájni szokott, h a kortársaim többsége csak nyavalyog...:) Nincs munka stb. Istenem a legfontosabb már az övék, az egészség. Be is fejezem az írást, mert fáraszt. Örüljünk minden napnak, úgy mintha az utolsó lenne!:):)

2012. máj. 8. 09:58
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Leányzó vagyok, bár ez nem érdekes...:)
2012. máj. 8. 10:01
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Boldog szülinapot holnapra!:)

Tetszik az életszemléleted, ilyen hozzáállással nem fog hamar "megszakadni".

2012. máj. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Boldog szülinapot! :)

Igazán jó olvasni, hogy vannak még ilyen emberek.

2012. máj. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Igazad van, nekünk nincs okunk nyavajogni. Valakinek nincsen családja, nincsenek barátai, tehát neked is van olyan valamid, amiért más mindenét odaadná.:) Nem tudom ez mennyire vigasztal, de tényleg gondolj erre sokszor!

Még sok-sok boldog pillanatot kívánok neked!!

2012. máj. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most olyan jó volt elolvasni. :) Boldog Szülinapot Neked! :D
2012. máj. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Isten éltessen sokáig:) Nagyon jó volt olvasni az irományod, és tényleg igazad van benne hogy az emberek nem tudják mekkora kincs az egészség. Én a 3. PTX-emen vagyok túl és azt kell mondjam nincs annál frusztrálóbb érzés hogy bármikor elszállhat egy létfontosságú szervem, azelőtt bele se gondoltam milyen lehet ez de most már tudom. És engem is hajt az optimizmus hogy majd egyszer vége lesz ennek meg a jó oldaláról fogom fel a kórházban töltött időt is:D Biztos vagyok benne hogy sosem törik meg a szíved és erős tudsz maradni hisz megedzett az élet:) A legjobbakat neked:)
2012. máj. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves szavakat!!!:)

A jókedvem sose fog elhagyni, az tuti.


Szép napot Nektek!

2012. máj. 9. 09:09
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugy velem, csak azok tudjak igazan ertekelni az elet szepseget, akik a halal arnyekaban elnek.


Nekem szuleteskor legtobb 5 evet josoltak, es senki nem hitte, hogy ennel tobbet fogok elni, meg hogy egyaltalan megeri-e szenvednem. Most 30 vagyok, nemreg tettem le a PhD fokozatot, es az elet minden percet elvezem. Persze nem konnyu, es engem is sok minden bant, de megtanultam ertekelni azt, ami megadatott. A baratok, csalad valoban sokat segitenek.


Kitartast es minden jot! :)

2012. máj. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"A szeretet a legnagyobb boldogság, amit az ember elérhet, mert csak a szeretet által tudhatja meg azt, hogy több önmagánál, és hogy egy a mindenséggel."

(Rabindranath Tagore)

2012. máj. 15. 08:54
 10/14 anonim ***** válasza:
Hű, csodállak téged, én már réges-rég begolyóztam volna a bőrödben.
2012. máj. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!