Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idegbeteg vagyok, próbálok...

Idegbeteg vagyok, próbálok tenni ellene, de nem sikerül. Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés
Már egész kis gyerek korom óta jelen van ez a betegség. De akkor még csak itthon ment a cirkusz. Mindenen felkaptam a vizet, és ordítoztam itthon, szidtam mindenkit, káromkodtam és mikor mit, ütöttem-vágtam. Volt az életemben egy év, mikor nagyon klappolt minden, akkor nyugalom volt, kiegyensúlyozott életem, minden napos sport, elfoglaltság és háttérbe szorult ez az egész. Most, hogy felnőttem, barátnő is bekerült a képbe, jönnek ugye a szerelemmel és kapcsolattal járó problémák és ezek hatására ismét előjött bennem az állat. Szépen fokozatosan elértem oda, hogy megint a lehető legdurvább vagyok, veszekedések, szidások, káromkodás. Egyedül a testi bántalmazást tudom megállni, mert szeretem és soha nem tudnám bántani, pedig már párszor lehetett volna rá alkalom. Ilyenkor semmi nem érdekel, magamat és Őt, illetve mindenkit a közelemben szégyenbe hozok, nyilvánosság előtt is állatként viselkedem akkor, amikor felmegy a pumpa. Ha nincs semmi baj, akkor teljesen más ember vagyok, de ilyenkor egy szörnyeteg. Próbáltam saját magam megállni, mikor rám jön a cirkuszolhatnék, hogy lenyugtassam magam, vagy találjak valamit amivel levezetem a feszültséget, de nem sikerül szembeszegülnöm magammal. Már én érzem a padlón magam emiatt, hogy ilyen vagyok, amiket teszek és mondok ilyenkor, mikor tudom, hogy nem szánt szándékkal teszem, utólag pedig nem tudok változtatni rajta, csak az állandó bocsánat kérések. Piszchológus segíthetne rajtam? Azt mondták, oda ne nagyon menjek mert csak begyógyszereznek. Akkor mihez kezdjek? Meg akarok szabadulni a rossz és gyűlölni való énemtől örökre!
2012. júl. 20. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Pedig ez már gyógyszeres eset!

Zöldséget nem fognak csinálni belőled, de ezt orvosolni kell, mert most még nem, de lehet legközelebb te leszel az újság címlapján... :(

2012. júl. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt csak orvossal tudod megoldani. Ha teljes és normális életet akarsz,akkor nem szabad variálni,muszáj orvoshoz fordulnod ezzel! Minél előbb...
2012. júl. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
pszichológus
2012. júl. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

lehet nem is vagy olyan durva, csak te érzed annak, lehet másokat nem is zavar vagy megérdemlik, hogy durva légy velük...

"Volt az életemben egy év, mikor nagyon klappolt minden, akkor nyugalom volt, kiegyensúlyozott életem, minden napos sport, elfoglaltság és háttérbe szorult ez az egész."

akkor mit csináltál máshogy, mitől működött?


[link]

2012. júl. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azonnal keress fel egy szakembert!
2012. júl. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus egészen biztosan nem ír fel gyógyszert, mert azt csak pszichiáter írhat.

Pszichológus csak beszélget. Az semmiképpen nem árt. Ha meg tudod állni, hogy ne legyél fizikailag erőszakos, akkor annyira nagy baj nincs, lehet csak néhány olyan technikára van szükséged, amivel valóban meg tudod "fogni" magad, illetve egy beszélgetésre, ahol talán kiderül mitől van benned ennyi düh.

2012. júl. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ide már nem pszichológus kell, hanem idegorvos. Házi orvostól kérj beutalót és menj el addig, amíg nem követsz el olyan tettet, ami esetleg börtön lesz a vége. Ez hisztériás rohamokra utal, úgy hogy kezeltesd magadat. Bocsánat kéréssel nem mész semmire. A végén mindenki el fog menekülni tőled és magányos leszel. Inkább gyógyszer, mint végzetes cselekedet, vagy magányosság
2012. júl. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ez hisztériás rohamokra utal,"


A hisztériás roham egy idejét múlt orvosi kifejezés, nem az agresszió volt a jellemzője (verbális vagy fizikai), hanem a feltűnősködés, tetralitás. De már csak lábjegyzet az orvoslástörténelemben

És ha már orvos, akkor inkább pszichiáter első körben.

2012. júl. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!