Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mentális baj?

Ez mentális baj?

Figyelt kérdés

Ismerősömnek gondjai vannak, de nem mer velük szembenézni. Azt mondta, hogy fáj neki...


Itt kérdezném meg, hogy ezek milyen mentális gondok lehetnek? Skizotip személyiségzavar, vagy mi?


- nem mer egyedül felszállni a villamosra, és egyáltalán nem mer sok ember között utazni (még télen sem) beülni közéjük pedig olyan, mintha más bolygóra került volna azt mondta

- mindig kell mellé valaki, akitől megerősítést kap az érzékeny kis lelke

- próbál "erős" ember maradni, tartani magát, de mindig összeomlik, főleg nyomás alatt (pl. több ember ellenkező véleményen van, olyankor elveszti önmagát vagy nem tudom hogy mondjam...)

- kamu accountokat csinál oldalakon, és többféleképpen írogat embereknek (pl. 40 éves nőnek próbál tűnni, mint volt osztályfőnöke, meg mint volt 30 éves magyartanára...)

- van egy tacskó kiskutyája, de ha azt bántaná valaki a szeme előtt (akár csak odébbrúgná egy idegen a lábával, mert ugrál előtte), képes ököllel bántalmazni a másikat, és nem 1 ilyen esete volt, ahol maradandó sérülést okozott ezzel másnak emiatt

- és ezeket az eseteket pedig titkolja, de mégsem... szóval begipszelte a kezét azért, mert valakit arconvágott ököllel (szerintem semmi baja sem volt a kezének) és úgy ment az utcán meg ismerősök előtt, hogy lássák, hogy van vele valami és kérdezzenek tőle, hogy miért is a gipsz? és ezeket csak nekem merte elmondani, másnak nem.

- kelti a feszültséget, tehát sokszor hazudozik és iszonyat pletykálós fajta... rosszabb, mint egy öregasszony

- és mindezt tagadja, pedig szemmel látható és mindenki ugyanezeket mondta róla, akivel beszéltem, csak neki nem mondják el, nehogy megsértsék


És a kiskutyája egyszer kiszaladt a járdára az autók közé és azt mondta "megállt az idő"... kicsit elvont a gyerek, de pont emiatt írok ide, hátha valakivel tudnék beszélni, hogy mi baja lehet és hogy lehetne neki segíteni!



2012. júl. 21. 20:33
 1/5 A kérdező kommentje:
19 éves a fiú.
2012. júl. 21. 20:34
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, lehet az is, de 19 évesen azért ez nem olyan nagy baj. Talán valami szociális fóbia. Szoktatni kellene magát ezekhez a dolgokhoz, esetleg ettől javulna is. Amiket írtál, elég kusza dolog, de nem veszélyes. Maradj mellette, támogasd, erősítsd.
2012. júl. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
rendes tőled, hogy aggódsz miatta, de olyan mintha nem lennétek igazán jóba...
2012. júl. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen az jön le a szövegből, hogy mennyire megveted őt. És mintha csak kényszerből törődnél vele, mintha csak rád sózták volna, te szabadulnál tőle, de mégsincs szíved magára hagyni.

Bocsi, ha nincs így, én ezt éreztem, miközben olvastam.


Szerintem amivel ő küszködhet: depresszió és minden, ami ennek a hozadéka.


Mit tudsz még róla? Milyenek a családi körülményei?

2012. júl. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Minthogy már negyedjére olvasom ezt a kérdést (különböző megfogalmazásokban), mégiscsak véleményt mondok.


Tényleg nem gúnyból vagy sértésből mondom, de nem állapított meg nála szakember mérsékelt fokú értelmi fogyatékosságot? Mert a leírtakból erre is tudok következtetni.

2012. júl. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!