Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van rossz egyensúly...

Mitől van rossz egyensúly érzékük az Autizmussal élőknél?

Figyelt kérdés

Elegem van tényleg abból nincs jó egyensúly érzékem és a környezetemben élők egyike sem volt képes megérteni nincs jó egensúly érzékem.


Majdnem rá kiabáltam olyan személyre aki nem ártana nekem soha a nyomorult életemben amikor rám kiabált, hogy rám parancsojon hasalva a tetőtér nyilásánál fogjam meg a nehéz tárgyakat két kézzel.


Mégis sikerült vitázásom nélkül elérnem a célomat nem hasalva vittem fel a nehéz két kézel járó dolgokat. Mivel nem hiányzot nekem ne adjon véletlen a kezemből kicsúszott volna a nehéz törékeny tárgy, és fejbe vágta volna azt a személyt aki adogatta nehéz dolgokat nekem.

Emiatt a két kiskorú gyermeket lelkileg automatikusan meggyötörtem volna emiatt. Az sem hiányzót volna le esek a tetőtérből.



2012. júl. 21. 21:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Meg jegyzem vannak olyan mozgás kialakulás is ami már 6 éves kor után nehezen vagy egyáltalán nem fejleszhető. Ilyen a finomotorikus mozgás kialakulása.
2012. júl. 21. 21:19
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Te német szakos vagy?
2012. júl. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Ne haragudj, nem tudok segíteni, de mivel elolvastam a kérdésedet (kétszer), felmerült bennem a kérdés, hogy magyar -e az anyanyelved, ill. ha igen, minek tudható be ez a furcsa ragozás és szórend? Tényleg nem kötekedésből kérdezem. Érdekel az autizmus, ezért szeretném tudni, hogy ez kapcsolatban van -e vele? (Megjegyzés: főleg a szórendre vagyok kíváncsi, nem a helyesírási hibákra, mivel az bárkinél előfordul.)
2012. júl. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nekem ilyen tipusú a fogalmazási képességem iskolai éveim alatt nekem volt a legjobb fogalmazási képességem. Mig a volt évfolyam társaim többségnek nagyon gyenge volt ez a képességük.


Arra várom választ mitől van egyesúly zavar az Autizmussal élőknél.


Nem arra várok reakciókat a kérdémre Magyar vagy nem Magyar anyanyelvel rendelkezem-e Magyar az anyanyelvem.


Fogalmazási képességemnél örülök ha egyáltalán tudok fogalmazni akkor is ha nem olyan tökéletes a többi embernél lévő fogalmazásom. Fogalmazási képességem nem fejleszhető. És vannak olyan beszéd hibák is ami kisebb gyermekorban sem korigálható rendesen főleg genetikailag dominánsan van jelen a beszédhiba.

2012. júl. 22. 10:05
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Nem hallottam még arról, hogy az autizmus és az egyensúly-érzék között bármiféle összefüggés lenne.

A történetet pedig nem értem.

2012. júl. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az autizmus nyelvi-kommunikációs zavarral jár; a nyelv többé-kevésbé idegen kommunikációs eszköz.

Az egyensúlyzavarral való kapcsolatról nem tudok.

2012. júl. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Válasz a kérdésre: azért rossz az egyensúlyérzékünk, mert az autiknak/aspergereseknek általában is vannak gondjaik az érzékszerveikkel (túlérzékenység, érzéketlenség, túlterhelődés stb.), és az egyensúly érzékeléséért felelő szerv is egy érzékszerv.


Egyébként van egy fórum, kifejezetten autisták és Asperger-szindrómások számára, a [link] . Ha jól veszem ki a szavaidból, te is a spektrumon vagy. Téged is várunk szeretettel!

2012. júl. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Autista létemre én képes vagyok hasra esni a saját lábamba is, lépcsőn, meg az utcán is. ez van.
2013. aug. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!