Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne kezelni ezt a...

Hogyan lehetne kezelni ezt a viselkedést?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy van egy barátom, aki aggasztóan kezdett viselkedni. A kapcsolatunk korai szakaszában vagyunk, kb 1 hónapja jöttünk össze.

Az a helyzet, hogy esténként nem bír magával. Amikor már majdnem elaludna, leizzad, remeg, aztán felriad, rámnéz egy olyan fejjel, mintha nem tudná, ki vagyok. A szemeiben látok ilyen meglepödöttséget, ürességet, félelmet. Aztán kimegy, megmossa az arcát hideg vizzel, kb 10 perc múlva visszajön. Megint megpróbál elaludni, de megint kezdödik elöröl az egész. Ez így megy már hetek óta, minden éjjel. Napi 2 órát alszik. En is rendesen be szoktam parázni, mert félelmetes tud lenni.

Akarja, hogy vele aludjak, mert akkor állítása szerint jobb, szóval nem tudom, milyen lehet, ha nem vagyok ott. Végül úgy alszik el, hogy ölel, szorít, valamikor alig kapok levegöt. Azt mondta, hogy volt mar ilyen régebben, de akkor megvolt az oka a stresszre, és amint megoldódott a munkahelyi problémája, elmúlt. Most nincs semmi az életében, ami miatt idegeskedni kellene. Szerintetek hogy lehet ezt kezelni? Hogy ássunk a probléma mélyére pszichológus, kineziológus nélkül? Nagyon szeretnék neki segíteni.

Elöre is köszi a válaszokat.



2012. júl. 25. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Elsőnek javaslom, hogy aludjon többet két óránál. Talán a rémálmai is megszűnnek.
2012. júl. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem tud 2 óránál többet aludni, hiába fekszünk le este 10-11-kor, nem tud, mert mint említettem, felriad.
2012. júl. 25. 09:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez komoly kezelés kell, terápia. Érdemes lenne pszichiáterhez fordulni (nyilván nincs minden rendben, ha ilyen tünetei vannak!).

Ha nem akar pszichológushoz/pszichiáterhez fordulni, akkor menjen el a háziorvosához, ír fel neki nyugtatót és altatót.

Ha az segít, akkor előfordulhat, hogy utána megszokja a szervezete azt az állapotot, megnyugszik és később azok nélkül is rendesen tud majd aludni.

Valószínűleg egyfajta pánikrohama van. Ha nem fél, csak rosszul van, akkor nézesse meg a szívét (ha gyakran fáj, akkor is).

2012. júl. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
És az alvást mindenképp szabályozni kell, mert így nem is fogja tudni megoldani a problémáit, ez így egy ördögi kör.
2012. júl. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 25. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!