Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van köztetek pánikbeteg aki...

Van köztetek pánikbeteg aki nagyon szenved, vagy tud tanácsot adni, esetleg valami légzőgyakorlatot ajánlani?

Figyelt kérdés
Jó lenne beszélgetni valakivel aki tudja mit érzek, nagyon szenvedek és nem látom a kiutat...

2012. júl. 31. 22:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
én az vagyok, általában a sóhajtástól vagy ásítástól jobban vagyok.
2012. júl. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
örülök, hogy neked segít, de nekem sajnos édeskevés.. :(
2012. júl. 31. 22:56
 3/16 anonim ***** válasza:

Nálam általában klausztrofóbiával vagy lámpalázzal függ össze a dolog. Az szokott segíteni, hogy becsukom a szemem, leülök, és valami monoton, lassuló ritmusú dologra gondolok, pl. lassuló ütemű dobszó, vagy valami egyszerű, ritmusos vers.

Ezzel sikerül elhatárolódni a kiváltó októl. Általában a túlaktív fantáziám ment meg, ilyenkor igyekszem fejben az adott szituációt valami fikcionáclisra kivetíteni. Mondjuk elképzelem, hogy én vagyok a színész aki a karaktert játsza, aki a valóságban én vagyok. Így könnyebb kontrollálni.

2012. júl. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ne kapkodd a levegőt. Ne sóhajts nagyokat, mélyeket. Szokták ajánlani, a zacskóba való légzést. A saját kifújt levegődet szívd vissza még párszor. Ilyenkor, pánikban nincs szükség plusz oxigénbevitelre. Ha az utcán jön rád a pánik, gyorsan keress valami olvasnivalót. Pl. kirakatban, boltban hirdetést. Mindegy hogy mit, csak figyelmesen olvasd el, és értelmezd is. Ne ijedjél meg.
2012. júl. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Elméletileg én is pánikbeteg lettem 4 hónapja.De "sajnos" úgy néz ki mégse ez a bajom.Én is nézelődök hátha mégis csak pánikbeteg vagyok.Úgy tudom elég tág fogalom és sokszor olyankor is azt mondják mikor elsőre nem találnak baj forrást.Amúgy ha jól tudom a pánikbetegség az indokolatlanul jön elő.Ha valami kiváltja akkor az már valamilyen fóbia vagy szorongás.Meg a tünetek is változóak nagyon.Igazából levelezhetünk nem vagyok pszihológus de engem is érdekel a téma.
2012. júl. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A légzés tényleg jó, meg egy kis torna, éneklés.. de nálam ez csak kitolja a rohamot egy kicsit, a vége pedig mindig xanax.. :( Nálam sajnos a kiváltó ok egy olyan dolog amin változtatni nem lehet, így hát nem is látom a kiutat, pedig szeretnék megszabadulni ettől. Nem stresszelek már rá, mégis hirtelen rámtör a semmiből és jön a halálfélelem a pánik legrosszabb tüneteivel.
2012. aug. 1. 11:54
 7/16 ibanezb válasza:

Először is nézesd meg a pajzsmirigyedet, ugyanis ha nem jó a hormonszinted, az befolyásolhat és okozhat pánikbetegséghez hasonló szorongásos állapotokat.


Ha ezt kiszűrted, akkor el kell dönteni, hogy rosszabbodik a helyzet, vagy sem. Milyen gyakran, milyen hosszan és pontosan miként törnek rád a rohamok. A halálfélelmet (és az ezzel járó pánikot) az agy szerotonin termelődésének leállása okozhatja. Ezt sajnos csak gyógyszeresen (dilibogyókkal :-)) lehet kezelni, ami ugye nem veszélytelen, hosszú távon kell szedni és persze gyönyörű mellékhatásai is vannak.


Mindenesetre ha elsőként orvos (pszichiáter), ő majd elküld hormonvizsgálatra és ha nem az, akkor továbbvisz a helyes úton.

2012. aug. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ma reggel meg volt a vérvétel, úgyhogy hamarosan kiderül ha más a baj. Egyébként a kardiológiám is negatív volt, pedig olyan ritmuszavarokat érzek, hogy le sem tudom írni.. :S

A baj az, hogy pszichiáterem már van és már majdnem egy hónapja szedem a dilibogyókat... Nem tudom remélnem kéne e, hogy esetleg más bajom van, ami könnyebben gyógyítható...viszont elég nagy trauma ért, ahhoz, hogy pánik legyen valójában..sajnos..

2012. aug. 1. 22:31
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia sajnos én is tudom mit érzel :) a ritmuszavar nálam is szokott jelentkezni azt mondják a stressz okozza. A pánik ellen amikor rámtör megfeszítem az összes izmomat összeszorítom a fogamat 3 másodpercig beszívom a levegőt 5 másodpercig kifújom. Na ez megy nekem kb egy percig aztán annyira megijedek hogy elfelejtek mindent kikapcsol az agyam és csak úgy vagyok.

Nem tudom beszéltél e már pszichologussal mert láttam hogy gyógyszert már szedsz. Ha még nem voltál csak ajánlom hogy keress egyet nekem egy kicsit segített (:

Kívánom hogy gyógyulj meg !

2012. aug. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 ibanezb válasza:
Hát nem tudom, de ha az az orvos elkezdett már bogyóztatni a többi vizsgálat (fizikai problémák kiszűrése) nélkül, akkor én le is cserélném gyorsan. Írod, hogy nagy trauma ért... akkor valószínűleg tudod a pánikbetegséged okát, tehát azt kellene kezelni, nem gyógyszerelni (ezt én csak végső esetben ajánlanám)... hatalmas lépéselőnyben vannak azok, akik tudják a kiváltó okot...
2012. aug. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!