Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg a párom. Mit tegyek?

Pánikbeteg a párom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mikor megismerkedtünk és összejöttünk is beteg volt.Tisztában voltam vele,de elfogadtam és megpróbáltam mindenben segíteni neki.Viszont lassan 7 hónap után,nem látok vmi nagy fejlődést.És borzalmasan kényelmes így az élete,mindenki megcsinál helyette mindent,neki igazából semmi dolga.Kezd olyan érzésem lenni,mintha a betegsége mögé akarna bújni,azért hogy tovább tudjon élni ebben a kényelmes helyzetben.Van realitás alapja a dolognak szerintetek,vagy csak én kezdek megbolondulni?:)
2012. febr. 27. 18:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*reális alapja
2012. febr. 27. 18:03
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

En csak annyit tudok mondani,a het honap meg nagyon keves.En 3 evig voltam panik beteg,es sok ilyen esetröl hallottam,hogy 2-4-6 meg több evig is betegek.Motivald hogy jarjon pszihologushoz,esetleg ha nem bir egyedül elmenni valahova,beszeljetek meg,hogy ö elöbb elindul es te kisered,ez eröt ad neki,es hatha egyszer sikerül,na de ne vard hogy 1 het alatt javuljon.

Ha nem erted meg,szemrehanyast teszel,meg jobban visszaesik,es a szedd össze magad,kijelentes,sem fog segiteni,epp az ellenkezöje.

2012. febr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 tetris ***** válasza:
100%

Nem kényelmességből kéri, hogy csináljanak meg helyette bizonyos dolgokat. Azért kéri, mert képtelen ezeket saját maga megtenni. Hidd el, neki se könnyú, hogy mindig meg kell kérni valakit, hogy segítsen.

Ez egy nagyon kegyetlen betegség. Egyre jobban körbezár, és egyre kisebb lesz a mozgástere. Ebből az egyetlen kiutat az jelenti, ha kezelteti magát szakemberrel, ahogy az előző is írta.

2012. febr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy te azt hiszed ez olyan mint valami nátha, madj elmúlik. De baromira nem így van. Van, akit egy életen át kísért ez a betegség, nem tud szabadulni, nem bír kigyógyulni belőle hiába akarja.

Egyik közeli családtagom is pánikbeteg születése óta, idestova több, mint 50 éve. Meg kell tanulni együtt élni vele, ha nem hajlandó szakemberhez fordulni a problémájával, a partner részéről viszont iszonyat sok türelem, szeretet és megértés kell. Részben viszont ha a párod nem hajlandó segíteni saját magán, mástól hiába vár csodát. Most megmondom neked, így külsősként te nem fogod ezt sokáig elviselni már, hiába szereted. Aki nincs benne ilyen szinten, nem tudja megérteni ez milyen.

Az meg már más kérdés, hogy a párod családja is nagyon elrontotta a dolgot, mivel a feneke kinyalása helyett szakemberhez kellett volna elcipelni és ugyanúgy kezelni, mint akárki más, mentálisan egészsgées embert, mert így benne is lenne akarás. Így meg nincs. Sajnállak =/

2012. febr. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat,valóban nem tudom elképzelni,hogy milyen ez,mert soha nem volt ilyen problémám és senkinek a családomból.

Szakembernél már volt állítólag,még mielőtt megismerkedtünk,viszont ő gyógyszert írt fel neki,amit a párom nem akar beszedni,mert fél,hogy függőséget okozna.

Miután összejöttünk elment egy homeopátiás szereket alkalmazó pszichiáterhez,beszélgettek kapott tőle ilyen "biobogyókat",szedi is rendesen,viszont állítása szerint nem nagyon érez javulást.A doktornő elmagyarázta neki is,meg nekünk is a gyógyulás útját,egy háromlábú széken keresztül.Az egyik láb a család,és a szerettei támogatása,a másik lába a széknek a gyógyszer,a harmadik pedig maga a beteg ember és az akarata.Na már most nálunk ebből 2 megvan,mert a családja is és én is teljes mértékben mellette állunk,a gyógyszert szedi,szóval elvileg már csak az ő hozzáállásának kellene változni.Ő azt állítja,hogy ez neki se jó így,de mégse látom,hogy tenne ellenne. Egyszer-egyszer kijön velem boltba...ez kb. 2hetente 1x fordul elő.Viszont ha van benne némi alkohol (3-4 üveg sör) akkor teljesen máshogy viselkedik.Lényegében akkor viselkedik úgy,mint egy "normális" ember.Viszont attól is félek,hogy így előbb utóbb alkoholgondjai lesznek.Régebben volt problémája a szesszel,de abbahagyta az ivást,leszokott a cigiről,viszont most a sörre kezd visszaszokni és önmagától nem tudja megállni,hogy ne igya meg az összes sört,ami van. Szóval ha van itthon 4 liter,akkor ő annyit iszik,ha csak fél liter van akkor annyit.Erről is próbáltam beszélni vele,de természetesen hülyeségnek tartja amit én mondok.

2012. febr. 27. 18:55
 6/11 A kérdező kommentje:

Ja és a lényeget kihagytam.Ha pl. sör kell neki a boltból és senki nem megy boltba,akkor ő fogja magát megsértődik mindenkire és kimegy egyedül és hoz magának sört.És ez kezdd egyre gyakoribb lenni.Veszekszik velem,ha nem hozok neki a boltból sört,mert előző nap megivott 4 litert.

Illetve,amikor nálunk voltunk (7hónap alatt 1x volt ilyen) akkor semmi baja nem volt.Mentünk boltba,moziba,szórakozni,teljesen átlagos életet éltünk abban a pár napban,viszont ahogy visszajöttünk hozzájuk,mintha semmi nem történt volna,ő ugyanúgy képtelen volt bármit megtenni.

Nekem ezek miatt furcsa ez az egész.

2012. febr. 27. 19:07
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Azt hogy nem szed gyogyszert teljesen megertem,meg olyat nem hallottam hogy gyogyszertöl valaki kigyogyult volna,esetleg eltompul,en meg csak nyugodtabb se lettem,abbahygtam.Az okot kell megkeresni,mi valtotta ki nala,inkabb a pszihologust ajanlom neki.
2012. febr. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Lehet az ok epp az ö csaladjaban rejlik.
2012. febr. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Amiket leírtál, ezeket hívják betegségelőnynek! Ez egy nagyon komoly probléma, ami a pánikosoknál halmozottan fordul elő. Nem tudatos persze, de attól még bizony hasznot húz ebből az állapotból.

Két dologgal nem értek egyet: a pánik terápiája, ami valóban hatékony, az a gyógyszer+pszichoterápia kombinációja! Semmilyen homepoátiás kütyü nem fog segíteni. Az a pszichiáter egy kuruzsló, sajnálom!


Pszichoterápia nélkül esélye sincs a betegségelőnyök felszámolására és a betegség okainak felszámolására, a tünetek tudatos kezelésére. Mindenképpen keressetek fel egy klinikai szakpszichológust, aki a pánik terápiájában járatos. A pszichoterápia hatására, ha valóban dolgozik is a kliens magán, akkor el lehet fokozatosan hagyni a gyógyszert.

Mikor nekem volt pánikbetegségem, akkor annyira elszánt voltam, hogy a xanaxot csak 3 hónapig szedtem, majd elhagytam, antidepresszánsra meg nem is volt szükség. Csak pszichoterápiában részesültem és meggyógyultam!

De ehhez motiváció kell és akarás. És sajnos a betegségelőnyök elhagyása.


Az alkohol sokkal súlyosabb kárt tud okozni, mint bármelyik orvosi kontrollal történő antidepresszáns szedése.


Ne hallgass a szcientológusokra a gyógyszerelést illetően. Az egész a pénzről szól, emellett még egy szcientológus sem gyógyított meg egy pszichiátriai beteget sem.


Ha a párod nem hajlandó terápiába kezdeni, akkor én komolyan elgondolkodnék a kapcsolat folytatásán. Ez keménynek hangzik, de nagyon sanyarú sorsod lesz így mellette.

2012. febr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Szakembernél már volt állítólag,még mielőtt megismerkedtünk,viszont ő gyógyszert írt fel neki,amit a párom nem akar beszedni,mert fél,hogy függőséget okozna. "


Az alkohol függőségtől nem fél??!!!

2012. febr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!