Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez pánikbetegség?

Szerintetek ez pánikbetegség?

Figyelt kérdés

Na szóval most nyáron kezdődött..de ezen belűlis 1-1,5 hónapja...hogy szorított a melkasom alatt fájta a hátam kicsit meg erősen vert a szívem...ekkor péntek este volt és szombaton is tartott még ezért bementünk a sürgösségire de vérképem,Ekg,melkasi röntgen semmitsem mutatott...minden rendben volt...hazajöttem utánna 2-3 napig tök jól is voltam..elmultak a panaszok de aztán megintcsak előjött az erős szívverés...háziorvosis elküldött Ekg-re még1x hogy biztos ami biztos...

megintcsak azt mondta tökéletes..akkor már sejtettem hogy vmi mentális gond lehet,beképzelem vagy hasonló..

De mikor ez rámjön akkor nemtudok egyhelyben megmaradni,ver a szívem és szorongok...De annyira nemdurva mint ahogy olvastam egykét helyen zsibbadás meg izzadás s hasonlók..csak ennyi..és mindig beképzelek valami hülye betegséget is :SSS

szóval a kérdésem,hogy ez pánikbetegség lehet??

ha az akkor ezt magamban lehet rendezni mert itthonsem mondtam el,hogy talán pchihés oka lehet...Nemis szeretnék ilyen dolgokról beszélni a szüleimmel..jaaa és azt elfelejtettem,hgogy most végeztem a szakmunkás sulival...

Ha ujraindul a suli elmulhat.???merthogy csak most szünetben jött elő hogy sokat itthonvagy meg minden...

Mert amúgy naggyonsokat jártam szórakozni haverokkal erre-arra és nekem nemis olyan félelmem van hogy most tömeg vagy más ismeretlen emberek hanem attól félek hogy ott haverok közt rámjön ez a szívdobogás olyankor nincs kedvem beszélgetni se semmihez csak v árom hogy lenyugodjak...csak utánna már azon jár az eszem hogy mikor jön megint :SSS

Na meg sportoltam is..edzettem itthon de mostanában elkezdem befejezem 10 perc után mert úgy megemelkedik a pulzusom hogy attól félek megáll a szíven :///ilyenkor beis parázok...Persze sport természetes de ha leülökis nehezen akar csillapodni..:S

Most mit tegyek???

A válaszokat előreis köszönöm!!megy a zöld!!


19/F


2012. aug. 1. 18:01
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Értem.hát van benne valami...Köszönöm az eddigi válaszokat!!!sokat segítettetek^^
2012. aug. 1. 18:57
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Igen, ez a pánikbetegség. Kezdetben valami szorongástól, folyamatos félelemtől beindul, aztán mér a félelem a félelemtől gerjeszti önmagát. A legjobb az, ha van ellene valamilyen módszered, ami mindig veled van, és te tudod, hogy bármikor előveheted. Ilyenek pl: légzésgyakorlat ( nam kapkodni a levegőt, zacskóba lélegezni, mert a többlet oxigén növeli a stresszt) Verset mondani, olvasni ( hirdetést, árjegyzéket, használati utmutatót. Ami a szemed elé kerül. + ezek mellé kel az orvos is a gyógyszerével. Ne hidd el azt a baromságot, hogy teletömik az agyadat szarokkal. Ellenkezőleg: nehezen adják, mert könnyü velük visszaélni. Kezdetben a háziorvos ír kis nyugtatót. Ez, és a módszerek vagy megoldják a gondodat, vagy nem marad más, mint a pszichiáter. Pszichiátert írtam, nem ellenséget!
2012. aug. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha jót akarsz magadnak, ne szedj gyógyszert! Hiába írta le előttem az illető, hogy az a baromság, ha vki nem szed. Mi a garancia arra, hogy a gyógyszer valóban hat? Mi van, ha inkább ez a baromság? Olvass, nézz utána, hogy milyen következményei, mellékhatásai vannak ezeknek a szereknek, mielőtt arra szánod magad, hogy szedni fogod!
2012. aug. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Tényleg ne szedj gyógyszert mert annyira ráfogsz szokni hogy ..... anyukám is "pánikbeteg" én nem értem ezt az egész mentális izéket :s de már régóta szed gyógyszert és nem áll le vele meg ha már nem veszi be akkor ilyen "hiánya" lesz s: mint valami drog :@
2012. aug. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!