Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önértékelési zavarok miatt...

Önértékelési zavarok miatt valószínűleg nem élvezem a szexet, mit tehetnék, forduljak szakemberhez?

Figyelt kérdés
Egy 18 éves lány vagyok. Jelenleg 158cm vagyok és 48 kg. És ezért az alakért sokat diétáztam,mozogtam eleinte butaságokat is csináltam (pl koplaltam,hashajtó) most már megtaláltam az egyensúlyt,tudom,hogy enni kell és rendszeresen mozogni, azonban mégis ha egy picivel többet eszek máris bűntudatom van ,és a következő napon úgy látom kövérebb vagyok,ha még a mérleg is többet mutat elkeseredek, nem akarok menni sehova és azon vagyok,hogy minél előbb visszanyerjem a formám. Van egy barátom akit nagyon szeretek,csakhogy nem élvezem a szexet, nem is kívánom. Olvastam,hogy ennek oka lehet az önértékelési zavar, a megfelelési kényszer. Én tudatában vagyok azzal,hogy ez rossz ,és,hogy el kell fogadnom magam de nem megy. Egyszerűen nem. Mit tegyek? Én szeretnék végre egy felszabadult ,boldog lány lenni. Őszintén szólva szüleimmel erről nem tudnék beszélni,sose voltunk az a lelkizős család, másrészt nem is igazán tudják,hogy úgy voltam már együtt a barátommal,és ez is része a problémámnak,hogy nem élvezem a szexet. Tehetnék valamit saját magam? Vagy mindenképp pszichológushoz kéne mennem? És az mennyibe kerülne? Hallottam,hogy van ingyenes,de nincsenek nagy reményeim,mármint ki akarna tényleg foglalkozni egy 18 éves lánnyal aki nem fogadja el magát,és mert nem élvezi a szexet. Ez nem hangzik túl nagy problémának,de én szenvedek tőle.

2012. aug. 3. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell feltétlen szakemberhez fordulni, elég ha csak megismered magad és megpróbálsz jobban ellazulni az együttlétek során. Könyvesboltokban, könyvtárban találhatsz számos olyan könyvet, mely segíthet feloldani a gátlásaid.
2012. aug. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
"mármint ki akarna tényleg foglalkozni egy 18 éves lánnyal aki nem fogadja el magát,és mert nem élvezi a szexet" - esetleg megbeszélhetnéd a barátoddal, gondolom nem csak a szex miatt van veled, akkor pedig ilyen ügyekben is kellene legalább valami bátorítót mondania. Meg az önértékeléseden elég sokat javíthat ha ő mondja, hogy jól is nézel ki meg szexuális téren is jól teljesítesz.
2012. aug. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia. Valami hasonló okból voltak/vannak nekem is gondjaim szex-szel. De akkor gyorsan elöljáróban elmondom Neked, hogy a súlyod tökéletes a magasságodhoz képest! Én is kb ekkorka vagyok, és 52 kg..de hát ez van, lassan 4 éve van barátom. Járok kondiba meg ide-oda, nem nagyon változtam semmit.:D És én még aránytalan is vagyok legalábbis én annak látom magam. Szóval, régen én is ennyire aggódtam a súlyom miatt, mint most Te, de leginkább az zökkentett ki ebből, hogy elkezdtem olyan ruhákat vásárolgatni, amik tényleg jól álltak, és nekem is tetszettek, hidd el, ez rettentően sokat segít. Így jól fogod majd érezni a bőrödben. Nem feltétlen kell ezzel a problémával orvoshoz fordulni, tényleg sokat segít, ha beszélsz erről a barátoddal. Plusz, mivel még nem úgy tűnik az írási stílusodból, hogy sokszor lettél volna együtt a pároddal, megjegyzem, hogy eleinte senkinek sem olyan kellemes a szex, az majd később alakul. Az meg, hogy nem kívánod, erre csak annyit tudnék mondani, hogy kövessetek el a pároddal mindentmindent!, hogy ráhangolódj a dologra, és csak az érzésre koncentrálj, és lazulj el, mert ez bizony egy jó dolog.:)

Remélem valamennyit tudtam segíteni.:)

2012. aug. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem élvezed a sexet, nem feltétlenül önértékelési zavarra vezethető vissza.

Talán nincs még kellő gyakorlatod, vagy a srácnak nincsen. Valóban jó tanács, hogy olvass róla sokat, nézz videókat, és gyakorolj, magadon. Tanuld meg, hogyan érheted el az örömöt leginkább. Ebben a témában a képzelőerőnek nincsen határa.

2012. aug. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!