Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék kigyógyulni a...

Hogyan tudnék kigyógyulni a "zavarbajövősségből"?

Figyelt kérdés

Elnézést a magyartalan kifejezésért!

Az a helyzet, hogy nagyon könnyen zavarba jövök. Gyakorlatilag bármilyen helyzetben megtörténik, amiben egy kicsit is kényelmetlenül érzem magam.

Az a legnagyobb problémám, hogy egyértelmű fizikai jelei vannak: elvörösödés, izzadás.



Van erre valami tréning, vagy megoldás? Pszichiáter tud ezzel valamit kezdeni? Mert lehet, hogy rászánnám magam, hogy kezelésre járjak, csak lenne ennek vége!


2009. júl. 18. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a problémám. Nekem is elég az, hogy akár hozzám szól valaki... :S Pedig már majdnem 30 éves vagyok. :S Néha azért kevésbé jön ki a dolog, néha jobban... Ez attól függ, hogy mennyire vagyok magabiztos az adott helyzetben. Szerintem lehet, hogy nálad is a magabiztossággal van probléma, nem?
2009. júl. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, ahogy mondod. Önbizalommal sem nagyon vagyok ellátva...
2009. júl. 18. 21:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Pszichológus, pszichoterapeuta szóba jöhetne, de ha nem tudnak segíteni, mert ez is előfordulhat, akkor ez nálad akár adottság is lehet, ami genetikailag rögződött, azt pedig nagyon nehéz gyógyítani.

Mindenképpen segít, ha egy kicsit lazább vagy és nem mindig kell figyelni arra amit mondanak, elég ha néha csak bólogatsz.

Az is lehet a baj, hogy folyton azon jár az eszed, mit fognak legközelebb mondani.

Ne félj az emberektől, valószínű még korábban beléd nevelődött ez a dolog, akár az iskola is tehet róla, mert ott sok múlik az osztálytársakon.

Mindenesetre próbáld meg a pszichológust, esetleg olvasd el a Dr Csernus könyvét, egy ismerősömnek sokat segített.

2009. júl. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én így voltam egy ideig aztán rájöttem hogy minden ugyan az pl egy felelésre nagyon izgultam aztán jól elrontottam aztán rájöttem hogy ne görcsöljek rajta közben lazítsak csináljak mást is és aztán sikerül de előadáson is így van ez nálam vagy akármi terén most már tudom hogy nem szabad görcsölni azon hogy mit szólnak hozzá csak add magadat és kész
2009. aug. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez szociális fóbiának tűnik.

Egy cikk a kezelés lehetőségéről:

"Kognitív viselkedésterápia

A kognitív viselkedésterápia is nagyon eredményes lehet a szociális fóbia kezelésében. Amikor szociális fóbia kezelésére használjak, a kognitív viselkedésterápia az ún. expozíciós terápiára épül. Ennek keretében a beteg abban kap segítséget, hogy fokozatosan egyre jobban megbarátkozzon azokkal a helyzetekkel, amelyek megrémítik. Az expozíciós folyamat gyakorta három lépésből áll.

Az első lépésben bemutatják a személynek a rettegett helyzetet.

A második szint az elutasítás kockázatának növelése ebben a helyzetben, amelynek révén a személy megerősödik abban, hogy el tudja viselni a visszautasítást és a kritikát.

A harmadik lépésben a személy különböző módszereket tanul, amelyek segítségével meg tud küzdeni az elutasítással. Ebben a szakaszban a személy elképzel valamit, amitől a legjobban fél, miközben arra bátorítják, hogy konstruktív módon reagáljon a félelmére és az általa észlelt elutasításra.


A szociális fóbiánál használt kognitív viselkedésterápiának a szorongáskezelő tréning is részét képezi, amelynek során a személy technikákat tanul szorongásszintjének szabályozására, pl. mély lélegzést. A kezelés másik fontos része a kognitív újrastruktúrálás, amelynek keretében a személy abban kap segítséget, hogy téves meglátásait észrevegye, és valóságközelibb elvárásokat alakítson ki arra vonatkozólag, hogy a társas helyzetek milyen valószínűséggel lesznek rá nézve veszélyesek."

2009. aug. 2. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez a kognitív viselkedésterápia így első blikkre tényleg azokra a problémákra koncentrál, amikkel küzdök.


Köszi!

2009. aug. 2. 19:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát maga az élet szép lassan megoldja,ugyanis vastagszik a bőr az idő előrehaladtával!
2010. jan. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!