Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki pánikbeteg az mitől...

Aki pánikbeteg az mitől pánikol? Ezt én sosem fogom megérteni.

Figyelt kérdés

2012. aug. 1. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Rossz ingert kap az agy, általában lelki okokra vezethető vissza. Úgy képzeld el, az agy egy nagy autópálya, ahol az autók az idegi ingerek, mikor "baleset történik", rossz helyr emegy az inger, akkor van rohama az illetőnek.
2012. aug. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

pl: nagy tömeg,vagy ha messze kell menni

pl anyám,és tesóm is az.

anyám a bevásárló központoktól retteg,azaz a tömegtől,azért nem utazik buszon,villamoson stb.. csak ritkán.

tesóm meg ha ideges akkor kaphat rohamot,ha nem venné be a bogyóit.

2012. aug. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De mi van, ha nagy a tömeg, vagy messze kell menni? Az rossz?
2012. aug. 1. 19:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Kérdező ne légy már ilyen ostoba könyörgöm. Nem lehet "megérteni" konkrétan mi okozza a pánikbetegséget, mert ha így lenne, akkor valószínű lenne rá hatásosabb gyógyszer/kezelés. Azt kell megérteni, hogy a betegeknél mindig valami külső hatás-inger-helyzet váltja ki általában, de az sem ritka, hogy a semmiből tör elő pl. elfolytott stressz hatására. Csak felidegesítesz evvel az értetlenkedéssel, nem olyan, mint az influenza, hogy azért kapod el mert csöves pistabácsi ráköhögött a buszkorlátra.
2012. aug. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Aki nem szenved ebben az nem is fogja megérteni! Régen én sem hittem volna, hogy van ilyen! Pedig de! Nekem egy betegség miatt alakult ki, szerencsére nem nagy mértékben így tudom kezelni! :)
2012. aug. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ugyanazért pánikol, amiért másnál meg kijön a bárányhimlő, begyullad a mandula, gombás lesz a láb. Az orvosok szerint mindezek a betegségek bennünk vannak, mindannyiunkban. De mindaddig, amíg a szervezetünk egészséges, egyensúlyban van, addig tünetmentes. Nos ha ez az egyensúly valamiért felborul, az a baktérium, idegcsoport, rögtön tünetet fog mutatni. A cél az az egyensúly visszaállítása.
2012. aug. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát pont az benne a "poén", hogy csak úgy racionális ok nélkül pánikol, nem úgy, mint a "normális" emberek akik mondjuk akkor pánikolnak be legfeljebb, ha pisztolyt fognak a fejükhöz meg ilyenek.
2012. aug. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Épp ez az, kézzel fogható oka nincsen. Sokaknál visszavezethető lelki traumákra, de van, aki meg szinte születésétől fogva együtt kell éljen vele. Meg lehet anélkül is érteni, hogy te pánikbeteg lennél, ha pl. a családban van valaki, aki ettől szenved. Nem egy akkora érthetetlen dolog.
2012. aug. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg addig örülj, amíg nem tudod mi az!Senkinek nem kívánom, hogy élje át...
2012. aug. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
képzeld el,ahogy 800 méter magasan végig kell menned egyedül egy korlát nélküli gerendán
2012. aug. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!