Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegségben szenvedhete...

Milyen betegségben szenvedhetek, ha ez valami betegség egyáltalán?

Figyelt kérdés
Valami nem stimmel velem érzem. Jó pár hónapja nem nagyon szeretek utcára menni, emberek közé menni, idegen emberek közé. Feszült ideges leszek és folyamatosan úgy érzem hogy mindenki rólam beszél,hogy engem bámul,hogy én vagyok a nevetség tárgya. Problémák vannak a kinézetemmel, nem szeretem önmagam. Ez valami betegség? vagy csak szimplán kevés az önbizalmam?
2009. júl. 19. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelési kényszer, és önbizalomhiány. Hosszútávon ha feldolgozatlan, komoly depressziót, akár pánikbetegséget okozhat. Dolgozni azért eljársz, vagy iskolába?

Mi a problémád a külsőddel? Nem szokták megdicsérni valamidet (szép a hajad, jók a cipőid, akármi), legalább a barátod vagy az anyukád?

2009. júl. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
szociális fóbiának hívják
2009. júl. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Suliba járok(oda kötelezően egyértelműen eljárok)

Elszoktam járni barátokkal de az a sok ember miatt az egész helyzet olyan frusztráló.de igen megszoktak dícsérni.

Köszönöm a válaszotokat.

2009. júl. 19. 22:49
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van valaki a környezetedben, akivel őszintén tudsz beszélni és ő is helyen van, beszélgess vele, igy pár szó alapján nagyon komolytalan lenne bármit is mondani. Ha úgy érzed segitségre van szükséged, kérj segitséget szakembertől, ha ő úgy találja, hogy nincs komoly baj, az sem gond, megelőzöd a problémát. Azt hiszem csak kicsit elvesztetted a talajt a lábad alól, ez mindenkivel megesik,de ha már felismered, hogy baj van, az jó jel, már egyik formája a segitség kérésnek. Ne állj meg itt, folytasd, még mielőtt komolyan magadba temetkeznél, itt a nyár, ez ideális időszak magunk mögött hagyni a problémákat, és elindulni új utakon!
2009. júl. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ezzel nem vagy egyedül,én is pont így érzem magam...viszont nekem van egy kis alapom is mert jópárszor megsértettek
2009. júl. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az anyukámat kérdezném, hogy fiatalkorában érzett-e olyat, hogy ő nem olyan szép/jó, mint a többi ember, és emiatt félt emberek közé menni? Egy jó kis beszélgetés sokat számít, lehet, hogy tudja enyhíteni az aggodalmad. Fiatalon az ember sokszor úgy érzi, hogy nem néz ki jól, persze mert a tévében Eva Longoria van, stb, de tudod hány felnőtt nő ránéz akármelyik 16 évesre és sóhajtozik, hogy bárcsak olyan lehetne?
2009. júl. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok. Úgy gondolom hogy se nem gyerek se nem felnőtt ember vagyok. Sokan megbántottak,megsértettek.talán ez lehet az oka annak hogy nem vagyok kibékülve magammal. Igen lehetséges hogy édesanyámmal kéne beszélgetnem erről a dologról. Köszönöm a hozzászólásokat!
2009. júl. 19. 22:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is 18 vagyok, sorstársak vagyunk :S csak nekem ehhez még egy csomó minden hülyeség társul.
2009. júl. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Különc vagy, furcsának tartanak?
2009. júl. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Itt nem arról van szó h. mások minek tartanak. Hanem hogy én saját magamat nem tartom semmire.
2009. júl. 20. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!