Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan motiváljam magam az...

Hogyan motiváljam magam az alábbi helyzetben? Hogyan legyek aktív? Vannak célok, mégis halogatok csak.

Figyelt kérdés

Az igazság az, hogy eltelt úgy a július, hogy szinte SEMMIvel nem haladtam, SEMMIt nem csináltam, pedig itt volt és még augusztusban van a rengeteg szabadidőm.


Júliusban ennyiből állt egy-egy napom:

11.00 - 12.00 között ébredtem fel, mert előző éjszaka, vagy hajnalban mentem aludni netezés miatt.

Így mire felébredek, már a nap fele el is telt.

Elvégeztem az alapvető dolgokat...nagyon alapvetőeket, pl. tisztálkodás, evés, bolt, takarítás a szobában, majd beszippantott a net.


Pedig nyár elején annyira örültem, hogy most lesz két hónapom, amikor olyan dolgokkal foglalkozhatok, amikre máskor nem jut időm:

- olvasás (most még annyit sem olvastam, mint amikor sokkal kevesebb időm van!)

- nyelvtanulás (tervezgetem, beosztom, de el nem bírom kezdeni, pedig szeretnék beszélni más nyelveken, és időm is lenne, nyelvérzékem is van)

- weblap szerkesztése (beszereztem egy nagyon jó könyvet, de egyszer nyitottam ki...)


Azért terveztem ilyeneket, mert ezekre nincs időm, illetve olyan tevékenységekre vágytam, amiket egyedül lehet végezni. Egyéb okokból besokalltam az emberektől, így magányra vágytam. Nem is hiányzik az, hogy elmenjek másokkal, jó a nyugi.


De az zavar, hogy egy hónap alatt SEMMIt nem csináltam a tervezett dolgok közül, pedig ezeket én magam vártam, akartam, engem érdekelnek, és nem mások elvárása felém...


Hogyan változtassak a dolgaimon, hogy aktívabb legyek, és ne pazaroljam el az időmet augusztusban IS?


2012. aug. 11. 13:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Húzd ki a gépet!Takard le!Küldd szabadságra,ha úgy tetszik.Feküdj le időben,és ne szalaszd el a délelőttöt.Mind jó,amit leírtál,és ha kedved is van hozzá,akkor megleszel net nélkül.
2012. aug. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

én öt év alatt nem csináltam semmit a tervezett dolgok közül oO


Iktasd ki a számítógépet! Iszonyú időrabló, és észre se veszed, de egyre jobban függő leszel.

2012. aug. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Ne légy magaddal ennyire szigorú. Elment egy hónap semmivel, na és? Más is van így, de nem rágcsál rajta. Azzal, hogy ezt felismerted, máris elkezdtél aktivizálódni.

Készíts tervet. Kicsivel többet, mint amit józan ésszel meg tudsz valósítani, így nem éled meg csalódáskét, ha egy-két dolog elmarad. Tedd őket fontossági sorrendbe. Én így szoktam.

2012. aug. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Julie S ***** válasza:

Nyelvtanulásra a legtutibb módszer a film/sorozat nézés adott nyelven! De embertelen mennyiségben. :) Utána már sokkal kevesebb idő alatt hozzá lehet tanulni a nyelvtani szabályokat. Asszem itt nem kérdés a motiváció. Olyat kell nézni, ami tetszik.


Az olvasáshoz szerintem hangulat kell. Én néha félbehagyok könyveket akár fél évre is. És nem azért, mert nem tetszenek, hanem mert egyszerűen nincs hangulatom olvasni. Utána meg ha kedvet kapok hozzá, akkor agyba-főbe csak olvasok hónapokig.


Weblapot meg nem könyvből kell szerkeszteni. :) Hanem leülni a gép elé és durr bele. Csak az motiválja az embert, ha van egy elképzelése és próbálja is megvalósítani, vagyis látja rögtön a változást. És a neten találod ehhez a legtöbb segítséget.


De végeredményben mindenhez az szükséges, hogy kedve legyen hozzá az embernek. Ha nincs, akkor felesleges erőlködni, hiába a szabadidő... Azt kell kihasználni, amikor kedv is van és időt is lehet szakítani rá. :)

2012. aug. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Érdekes az, hogy hiába vannak _saját_ célok, nagyon félre/szétcsúsztam valami miatt. Pedig nem történt semmi olyan, amire ráfoghatnám.


A halogatás és a net nagyon beszippantott, azt gondolom. :(

2012. aug. 11. 21:42
 6/23 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van velem is, és nagyon rossz. Én még addig se jutottam, hogy segítséget kérjek gyakorikérdéseken...:"D Egész nap gép előtt ülök. Szerintem itt a gond, de a minap öt napig nem volt net, és akkor se csináltam semmit... :S:S:S Valami gubanc van és nemtudom miért vagyok ennyire életképtelen.
2012. aug. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Na, én ma beosztottam lazára véve a "követelményeket" napokra lebontva. Addig nem ülhetek gép elé, amíg X adagot nem teljesítettem...


Rájöttem, hogy így csak elpazarlom a perceket, napokat, heteket...az életemet. Ezen senki nem tud nekem segítenem, hanem nekem kell "kényszeríteni" magam.


Kíváncsi leszek, mennyire sikerül betartani a saját "játékszabályaimat".

Érdekes, hogy jó érzés töltött el azt látva, ahogy elosztottam lebontva a teendőimet, illetve hogy addig sem a billentyűzetet koptattam! :)

2012. aug. 12. 19:08
 8/23 anonim ***** válasza:
Na látod! Fog ez menni, ahogy tanácsoltam is. Ha öt féléből hármat megcsinálsz, dicsérd meg magadat, mert megérdemled!
2012. aug. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
A mai adagomat teljesítettem! :)
2012. aug. 13. 17:46
 10/23 A kérdező kommentje:

Ajándék: 10 perc az oldalon.

Ma is nagyon jó ütemben haladok a teendőimet illetően.

A lényeg, hogy el kell kezdeni, ... :)

2012. aug. 14. 13:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!