Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan motiváljam magam az...

Hogyan motiváljam magam az alábbi helyzetben? Hogyan legyek aktív? Vannak célok, mégis halogatok csak.

Figyelt kérdés

Az igazság az, hogy eltelt úgy a július, hogy szinte SEMMIvel nem haladtam, SEMMIt nem csináltam, pedig itt volt és még augusztusban van a rengeteg szabadidőm.


Júliusban ennyiből állt egy-egy napom:

11.00 - 12.00 között ébredtem fel, mert előző éjszaka, vagy hajnalban mentem aludni netezés miatt.

Így mire felébredek, már a nap fele el is telt.

Elvégeztem az alapvető dolgokat...nagyon alapvetőeket, pl. tisztálkodás, evés, bolt, takarítás a szobában, majd beszippantott a net.


Pedig nyár elején annyira örültem, hogy most lesz két hónapom, amikor olyan dolgokkal foglalkozhatok, amikre máskor nem jut időm:

- olvasás (most még annyit sem olvastam, mint amikor sokkal kevesebb időm van!)

- nyelvtanulás (tervezgetem, beosztom, de el nem bírom kezdeni, pedig szeretnék beszélni más nyelveken, és időm is lenne, nyelvérzékem is van)

- weblap szerkesztése (beszereztem egy nagyon jó könyvet, de egyszer nyitottam ki...)


Azért terveztem ilyeneket, mert ezekre nincs időm, illetve olyan tevékenységekre vágytam, amiket egyedül lehet végezni. Egyéb okokból besokalltam az emberektől, így magányra vágytam. Nem is hiányzik az, hogy elmenjek másokkal, jó a nyugi.


De az zavar, hogy egy hónap alatt SEMMIt nem csináltam a tervezett dolgok közül, pedig ezeket én magam vártam, akartam, engem érdekelnek, és nem mások elvárása felém...


Hogyan változtassak a dolgaimon, hogy aktívabb legyek, és ne pazaroljam el az időmet augusztusban IS?


2012. aug. 11. 13:15
1 2 3
 11/23 nevem-senki válasza:
Én is életképtelenné váltam, csak a legszükségesebb teendőket végzem el. Még a szàmítógépet sem kapcsolom be, csak a mobilomról netezek. Semmi nem érdekel, pedig most mindenre lenne időm. De kipróbálom a te módszeredet. Jó lenne, ha folyamatosan írnál az eredményeidről, így talán engem is motiválna.
2012. aug. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

11. válaszadó!


Köszi, hogy írtál!

Annak pedig örülök, ha valakit még legalább egy kicsit is motivált ez a kérdés, ill. visszajelzésem. :)


Az első hét végén tartok éppen, vagyis kb. egy hete írtam ki a kérdést. Eddig nagyon jól haladok.

2012. aug. 18. 07:07
 13/23 nevem-senki válasza:
No, összekapom magam, aztán este beszámolok. Most reggeliztem, legszívesebben mennék vissza aludni..., de ha neked megy, akkor nekem is mennie kell. :)
2012. aug. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Szia!


"nevem-senki"!


Remélem, sikerült talpon maradnod, a reggeli után. :)

Én várom a beszámolódat! :)

2012. aug. 18. 16:17
 15/23 nevem-senki válasza:

Reggeli után elvégeztem egy règóta halogatott feladatot. Egész kellemesen éreztem magam, de nagyon elfàradtam, és bizony mentem aludni. Nem tudom, h mi lehet az àllandó levertség oka. El fogok menni orvoshoz ès kérek beutalót vérvételre. (Pedig soha nem vagyok beteg.)

Holnap folytatom! Mindig egy kicsivel többet csinàlok. :)

2012. aug. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi, hogy ismét írtál, és "beszámolsz".

Nem is megy az, hogy egy ideig tétlenek, halogatók vagyunk, aztán másnap 100% mindent bepótolunk, tökéletesen elvégzünk.


Én is nagyon minimális, apró, de halogatott dolgokat csinálok meg. Amiket biztos meg tudok csinálni.


Aztán, remélem, ez a pozitív utóhatás megmarad és további tettre ösztönöz. :)

2012. aug. 18. 20:10
 17/23 nevem-senki válasza:
Jó, h Te is így gondolod! A következő lépésem az lesz, h a gondolkodást nem igénylő feladatok elvégzése közben nem zenét hallgatok, hanem angol nyelvleckét.
2012. aug. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Én adtam a legelső, használható tippet, aminek máris vannak lelkes követői. Igazam volt?!
2012. aug. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Szia!


3. válaszoló vagy?

2012. aug. 19. 12:51
 20/23 anonim ***** válasza:
Igen!
2012. aug. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!