Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyugtatóra milyen hamar/milyen...

Nyugtatóra milyen hamar/milyen mennyiség után lehet rászokni? Mik a tünetei?

Figyelt kérdés
Xanax 0,25 mg-ost szedek, csak úgy magamtól.

2012. aug. 12. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Mióta szeded, és miért? Tudod, ha akár csak a háziorvos írja fel, valami miatt, ő azért számon tartja, mennyit fogyasztasz belőle. És szól, ha sokallja. De ha csak kedvtelésből, meg amikor amennyi az eszedbe jut, arra nagyon hamar rá lehet szokni. A rászokásnak az a tünete, hogy egyre többet szedsz belőle. A baj akkor kezdődik, amikor el szeretnéd hagyni, de rosszul leszel nélküle.
2012. aug. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Háziorvos írta fel még tavaly, nem kérdezte, hogy mi a problémám, bár tudta, hogy kb egy évvel azelőtt volt haláleset a családban, lehet, hogy azt hitte, hogy azért kell. Nem azért kellett. Akkor talán csak 1-2 szemet vettem be összesen, de most pár napja naponta kétszer is beveszek, egyszerre csak fél szemet, vagyis az napi egy szem (max másfél), de nagyon úgy tűnik, hogy az nem lesz elég, mert magánéleti problémám van, és pár nap múlva derül ki, hogy mi lesz a továbbiakban. Addig mindennap szedni fogom, mert nem tudok másra gondolni, csak a problémára, és ha nem venném be, akkor sírnék egész nap. Ha nem oldódik meg a gond, akkor én már rosszabb megoldásra is gondoltam... :( ha meg is oldódik, akkor sem 100%-osan, úgyhogy lehet, hogy majd valamennyit szednem kell akkor is.
2012. aug. 12. 21:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Xanax... Egy nagyon érdekes gyógyszer.

Én régebben az első szem után úgymond függő lettem.

Nekem pánikra és bipolaritásra írták fel. Amikor már nem bírtam kezelni napi 6! szemre kaptam engedélyt.


NAGYON nehéz volt le tenni... kb. 3 hónapig fokozatosan, mire az utolsó napi felet is el tudtam hagyni.

Semmiképp nem javaslom a szedését indokolatlanul.

Mielőbb próbáld le tenni, mert még a memóriát is rontja hosszútávon...

2012. aug. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én indokoltam kezdtem el szedni,orvos írta fel....csak hogy én 0.25-ös helyett...0.5-öst szedtem..aztán 1 mg-gram....aztán 2 mg gram..nos ez nemcsak függőséget okozott,hanem azt is mikor kiborultam mélyponton voltam,úgy szedegettem mint a cukrot....:S sikerült megjárnom sürgősségit gyomormosással is......mos azóta eltelt 4 hónap sikerült róla leszoknom,már csak 0,25 ösből is csak felet szedek..és persze a nyugtató teák..

AKI ADDIKTÍV TÍPUS NEEE KEZDJE EL!!!

2012. aug. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!