Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hogy skizofrén vagyok?

Lehet hogy skizofrén vagyok?

Figyelt kérdés

Azért gondolom h kezdeti stádiumban lévő skizo. vagyok,mert sok tünet illik rám:gyors hangulatváltozás,viselkedészavar,depresszió,emlékezet kiesés,szorongás és néha agresszió.sokszor előfordult h elszomorodtam,majd rám jött a röhögőgörcs(kis túlzással). az is előfordult h akartam csinálni valamit,amiért kimentem mondjuk a konyhába és ahogy elméláztam arra lettem figyelmes mint h ha nem is én irányítanám a testem,nem érzek semmilyen külső ingert.amikor ezt észrevettem újból "visszatértem" a normális tudatállapothoz,de már nem tudtam h miért mentem ki a konyhába.ez még nem is lenne annyira zavaró,de az már igen h néha akkor is csinálok ilyet ha mondjuk emberekkel kommunikálok.volt olyan h az egyik tanáromnak sértő megjegyzést tettem pedig azt a barátomnak szántam (aki ott ült a másik oldalamon),még is a tanárra néztem.ezek csak példák,többször történt ilyen és ehhez hasonlók.azt is érdemes megjegyeznem h könnyen elkalandozok a képzeletemben.tudtommal a családban nincs/nem volt ilyen gondokkal küzdő egyén,bár édesanyám,nem hivatalosan,de paranoiás.nyílván más oka is lehet egyes dolgoknak,hiszen mindenkivel előfordul h elkalandozik a gondolata,a gond csak az h sokszor megtörténik és néha magammal se jövök ki jól.igazából azért merült fel benne a kérdés h beteg vagyok,mert nem 1 ember érdeklődött a problémáim felől,akár olyanok is akik nem a rokonaim csak valamiért kapcsolatba kerültem velük.

a szüleimmel beszéltem erről de nem nagyon foglalkoztak vele,meg nem is igazán értenek a pszichológiához.pszichomókushoz nem akarok elmenni mert tudom h úgy sem nyílnék meg előtte+eléggé jól tudok beszélni,viszonylag könnyen manipulálok(többek között ezért is sokszor mondták viccből idegenek és tanárok is h politikus vagy ügyvéd leszek).

nem tudom h mit tegyek.egyáltalán beteg vagyok,vagy simán csak 1 kicsit más.

köszi ha elolvastad,ha van ötleted,megjegyzésed,tipped légy szíves írd le.

a válaszokat előre is köszönöm.



2012. aug. 22. 15:55
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

köszi!őszintén szólva nem attól félek h megállapítanának nálam valamit,(hiszen a betegség nem múlik el attól h letagadjuk),inkább az zavar h el kell menni,beszélgetni 1 idegennel.nem szokásom mások előtt megnyílni,talán csak 1 barátom a kivétel.


am hova kell menni?gondolom magánrendelő ingyen nem fogad,én viszont egyedül,titokba szeretnék meglátogatni 1 orvost.egyáltalán hol kell ezt megérdeklődni?(az számít h fiatal korú vagyok)?

2012. aug. 22. 21:58
 12/15 anonim ***** válasza:

Írta az egyik válaszoló, hogy erről egy pszichológust kell kérdezned, a városban biztos van, csak fel kell őt keresned és megérdeklődni az ilyen dolgokat. Ez titokban marad, ha te azt kéred tőlük.

Ha ez nem megy, elmész a háziorvosodhoz és kérsz tőle beutalót, ha azt mondod neki hogy ne mondja el senkinek, nem is fogja, kötelezi a titoktartás. Bár, azt nem tudom hogy kiskorúnál ez hogy van, de szerintem meg fogják érteni, és nem szólnak róla.

Ingyen van az ilyen általában, ha beutalót kérsz, akkor biztosan ingyen van.

2012. aug. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Vannak nevelési tanácsadók, bp-en minden kerületben. Oda bemész, vagy telefonálsz - neten fent vannak az elérhetőségek, és időpontot kérsz.

Attól ne félj, hogy meg kell nyílni, jót fog tenni, hidd el!

2012. aug. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 poiu ***** válasza:
Én is a nev. tant ajánlom. És inkább pszichológust, mint pszichiátert.
2012. aug. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem vagy skizofrén, igazából semmi bajod nincs.

Ha pedig olyan jól tudnál manipulálni, nem tudnák az emberek, hogy jól tudsz manipulálni. ;)

2012. aug. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!