Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom kifejezni magam....

Nem tudom kifejezni magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen a saját érzéseimet nem tudom elmondani. Nem tudom, hogy kifejezni, hogy belül mit érzek. Nagyon zavar, úgy kiönteném a lelkemet, de nem megy.

2012. aug. 22. 22:40
 1/5 anonim válasza:
54%
Ezt hogy érted? például a barátaiddal nem tudsz őszinte lenni?
2012. aug. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem önteném ki a lelkem,de felszínesen olykor szívesen elmondanék pár összefüggő összetett dolgot magamról,de nem megy simán.Nálam két dolog állhat a háttérben(mert az olvasás hiánya kizárt:) :Mindig is olyan emberek voltak körülöttem és a mostani munkaköröm is olyan,ahol az emberek elmondják a problémájukat,azután elmennek.A barátaim is nagydumások.Így én általában egész életemben másokat hallgattam,amitől rengeteg tapasztalatot szereztem,de magamról beszélni nem tanultam meg. 2.Önbizalomhiány(a fent említett dolog miatt zavarba jövök,ha magamról kell beszélni)Nem lehet Veled is hasonló a helyzet?

És még egy dolog:Én azért nem tudnám kiönteni a lelkem,mert annyi a panaszkodó ember,akit vissza kell terelni a remény útjára,hogy negatív dolog nekem nem hagyhatja el a számat.

2012. aug. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát igen teljesen őszinte se tudok lenni. Nem tudnám őket megbántani azzal, hogy ez meg az az ő hibájuk. Meg azt se tudom elmondani, hogy ha engem valami zavar vagy hogy mi miatt vagyok szomorú. Eddig ráhagytam meg nyeltem egyet és tovább léptem, de már nem megy és akárhogy is próbálom a magamba összeszedni a gondolatokat, hogy majd mit mondjak nekik nem megy....
2012. aug. 24. 13:11
 4/5 anonim válasza:
Velem is pont ez van, annyi sok bajom és nem tudom elmondani öket
2013. márc. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező és utolsó válaszoló,ÍRJÁTOK LE,ha másként nem megy.Ciceró mondta,hogy "a levél nem pirulós természetű"...De arra figyeljetek,hogy lehetőleg szelíden fogalmazzatok,ne vádló legyen a levél,hanem megoldáskereső.

Ha leírjátok,akkor akinek szól,az is jobban át tudja tanulmányozni,és jobban megérti,mint mikor élőszóban még ezer dolog hangzik el más témában.

Minden esetre a hosszú távú "nyelés" nem egészséges.Írjatok!

És ha leírtátok,talán nem is akarjátok már odaadni a címzettnek,mert magatokban elsimítottátok a dolgot.Sokan ezért vezetnek naplót is.

2013. márc. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!