Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez (mániákus) depresszió?

Ez (mániákus) depresszió?

Figyelt kérdés

Soxor érzem magamon, hogy nincs értelme az életemnek. Ezt általában azzal próbálom leplezni (főleg társaságban), hogy minden idiótaságon röhögök. Szóval ilyen szerencsétlen elmeroggyant csöveseken, mint Bartos Cs. István videói, stb. Sokszor 12-13 éves kiskölöknek érzem magam. Belül viszont teljesen más vagyok.


Tehát egyszer voltam egy jóbarátommal este futni, és percekig azon filóztam, hogy hogy fogok kinézni az utcán ESTE A SÖTÉTBEN, amikor egy lélek sem volt ott rajtunk kívül. Egyszer megálltunk, mert be kellett kötnöm a cipőmet (illetve csak tettettem, nehogy hülyének nézzem a haverom - valójában betuszkoltam a fűzőt a cipőbe) aztán mint valami kis nyuszi, elnyávogtam magam, és azt mondtam könnyes szemmel, kínmosollyal az arcomon, hogy: "Mindegy, egyszer úgyis meghalok..."


És folyton szorongok, félek társaságban. Van 1 kiskutyám, fekete kis tacskókutyus, vele jóban vagyok, ő az igazi lelkitársam, esténként a hátamnak dőlve alszik, azt szeretem, melegít és úgymond a lelkemet is.


Depressziós lennék? Rejtett depresszióm lenne? Vagy csak szimplán butus vagyok? Hogy tudnám kezelni?


2012. aug. 27. 03:53
 1/2 anonim ***** válasza:
62%

Egyszerűen csak kell valami az életedbe ami boldoggá tesz...

Illetve nem lenne rossz, ha valakinek beszélhetnél arról, amit gondolsz. Ha elfojtod ezeket a dolgokat csak rosszabb lesz.

2012. aug. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ez szociális fóbia és depresszió egyben
2012. szept. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!