Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ingyenes pszichológus?

LondonLujzi kérdése:

Ingyenes pszichológus?

Figyelt kérdés

Depresszióm és szociális fóbiám van. Nincs pénzem pszichológusra, eddig úgy gondoltam nem is kell, de rájöttem, hogy egyedül nem tudom megoldani a problémámat.

Esetleg van-e lehetőség arra, hogy javuljon az állapotom anélkül, hogy egy vagyont kelljen költenem?

L/20



2012. aug. 26. 10:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%
Háziorvos. Ő ad beutalót csoportterápiára. Mert nem foglalkoznak egyénileg senkivel, az túl drága.
2012. aug. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
19%

Ez hülyeség, hogy nem foglalkoznak egyénileg már senkivel.

Elmész a háziorvosodhoz, ő ad beutalót egy pszichiáter orvoshoz. Beszélget veled, ha kell gyógyszert ír fel. Emellett még pszichológushoz is elszokták küldeni az embert pszichoterápiára.

2012. aug. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Főleg az amolyan "hivatalos" helyeken pánikolok, mint pl. az orvos. Oda se merek elmenni. Nagyon rosszul leszek ilyen helyeken. Ezért is olyan nehéz magamat erre rávenni, de már teljesen elemészt az önutálat. :(
2012. aug. 26. 10:43
 4/21 anonim válasza:
95%
Ne egyedül menj, hanem kísérjen el valaki. Várakozás közben fejts rejtvényt, az eltereli a gondolatokat.
2012. aug. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha továbbtanulsz, akkor az egyetemen/főiskolán is lennie kell pszichológusnak, nálunk legalábbis van, ingyenes. Ezzel megúsznád azt, hogy orvoshoz kelljen menned. Ha már nem tanulsz, akkor marad a háziorvos, aki majd ad beutalót.
2012. aug. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
orvoshoz mindenképpen menj el akármennyire is félsz próbáld magad rávenni
2012. aug. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nahát, hirtelen azt hittem, hogy én írtam ki a kérdést, mert magam is depresszióval és szocfóbiával küzdök. Én jártam ingyenes pszichológusnál, aki elég degenerált volt, semmi használhatót nem mondott mondok egy példát.

Mikor közelgett a szalagavató, és mondtam, hogy én nem megyek, akkor kiakadt, hogy mi az hogy nem akarok menni, biztos nem is igaz, minden lány királylány szeretne lenni.. XD Aztán közölte velem később, hogy ő kevés hozzám, és elküldött egy pszichiáterhez. Lehet, hogy jó szakember volt, de mivel ugye nem fizetős, hanem TB-s ezért rengeteg betege volt, sosem jutott rám ideje, folyton késett és akkor is alig volt ideje meghallgatni, meg foglalkozni velem, csak felírta a dilibogyót aztán mehettem isten hírével.

Sajnos nagyobb esélyed van találni egy rendes szakembert, ha fizetősre mész... Én összesen négy szakembernél is jártam, egyik se volt fizetős, egyik se foglalkozott velem, és végül rájöttem, hogy egyszerűen csak magam vagyok, senki le se szarja, hogy eltűnök-e a süllyesztőben, senkinek nem érdeke, hogy én jobban legyek.

Szóval szerintem szerencse ha találsz nem fizetősben rendeset! Kérdezd meg a háziorvosodat, hogy tud-e ajánlani valakit.

2012. aug. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
ja, meg persze én is 20/l vagyok
2012. aug. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Én járok pszichológushoz, magánhoz és jó, és pénztárcához igazítja a bért. Én 2000ft-ot fizetek alkalmanként, ez túlélhető, pedig én is nagyon csóró vagyok, minimálból élünk ketten..
2012. aug. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Van ingyen pszichológus, Tb-re. Ismerem az Eszter alapítványt, ott tudnak ingyen fogadni, nézz utána.
2012. aug. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!