Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség! Hogy lehet a dereali...

Segítség! Hogy lehet a derealizációt megszüntetni?

Figyelt kérdés

Már voltam pszichológusnál is de igazából még mindig nem múlt el. Van amikor jobb és van amikor nagyon rossz és hozzá jön egy csomó más tünet/rosszullét is. Van amikor aludni sem tudok annyira rossz főleg ha depressziós is leszek. Nagyon elegem van már az örökös küszködésből FOLYAMATOS szenvedésből. Nincs erre valami gyógyszer?

UI: A pszichológushoz járás megnyugtatott meg elméletileg az önértékelésemmel függ össze és ebben van is valami de ha épp nagyon rosszul vagyok akkor semmi sem nyugtat meg.



2012. aug. 30. 15:33
 1/5 eNerdzsy ***** válasza:
Vissza kell járni szakemberhez. Nála okosabbat itt sem fog írni senki.
2012. aug. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja igen : Nekem is CSAK a figyelem lekötés segít. De az sem mindig mert van amikor valami tevékenység vagy épp szórakozó helyen is azon jár az eszem ,hogy na most sem jó meg mi lesz velem és attól félek hogy rosszul leszek. De ha hazamegyek akkor meg MÉGROSSZABB lesz - gondolom ez összefügghet azzal amit a pszichológussal beszéltünk - tehát tényleg már ez a folyamatos agyalás megy egy éve. És ez mellé jön ,hogy nem is igazán tudom ki vagyok , megfelelési kényszerem van amit próbálok legyőzni , mások előtt még a hangom is megváltozik stb. És ha ilyen van ami úgymond az egómat bántja akkor 1 vagy egy fél nap múlva már borítékolom a rosszullétet. Mert állítólag ezt a csalódást ,hogy "nem tudok élni" ( mindent csak elképzelek de ha sor kerül rá nem megy )próbálom elnyomni azzal hogy "befelé" kezdek el pörögni. Nekem a doki azt mondta ,hogy hiába tűnik ez olyannak ez nem súlyos ne ijedjek meg annyira. De ez nem segít igazán amikor semmi sem tűnik valóságosnak.
2012. aug. 30. 15:42
 3/5 A kérdező kommentje:
Első: Már voltam nála 20x most lett vége egy ilyen "terápiának" . És ez alatt sajnos nem tettem sokat az ügye előre halaldása érdekében inkább csak szenvedtem meg rettegtem. Amikor jobban voltam akkor próbáltam normálisan élni de nem ment. Ez meg a másik bajom ( meg elvileg ez az alap bajom) ,hogy mondjuk ott állsz valakivel és akarsz mondani neki valamit de nem megy. Vagy éppen tenni akarsz valamit de az sem megy. Mert félsz hogy beégsz, zavar hogy néznek egy semminek érzed magad félsz az emberektől menekülnél a f*szba...
2012. aug. 30. 15:45
 4/5 anonim ***** válasza:

már egy jó ideje nekem is fennáll ez a dolog. fura, mert azt hittem, hogy ez nem egy gyakori valami, és a napokban elég sok helyen olvastam, hogy többen ugyan ezzel a panasszal élnek együtt..


én világ életemben túlstresszeltem az életemet, gimnáziumban is.. aztán gimi végén teljesen összeomlottam, azóta ezzel az érzéssel élek együtt. én is eljutottam már odáig, hogy van amikor jobb, de van amikor nagyon rossz - pl. ha jön valamilyen front, vagy menstuáció előtt egy héttel stb. szóval vannak dolgok, amik fel tudják erősíteni.


na most. én két dologra jutottam, amit tőled is megkérdeznék, hátha beljebb leszünk kicsit:

1. mozogsz eleget? azért kérdezem, mert én nem, és nem tudom, hogy ez mennyiben tudna javítani a kialakult helyzeten. szerintem sokat segítene, de nincs energiám hozzá, mert (és ebből következik a második kérdés):

2. az alvásod rendben van? úgy értem: mikor fekszel aludni? mennyit alszol? mióta alszol így?


szóval én próbálok abban hinni, hogy ennek a megoldása a brutális fáradtság megszüntetése lehet, ami már nem feltétlenül az ásítozásban nyilvánul meg. és ehhez még jön a helytelen, rendszertelen táplálkozás pl.


várom a válaszod!


ja! és azt hozzá kell tennem, hogy én pánikos lettem, meg x féle szorongásos bajom van.


amúgy, a fentieket (mozgás, alvás, étkezés) azért emeltem ki, mert az orvosok (p.áter, p.ológus) hajlamosak ezzel nem foglalkozni, pedig nagyon fontos lenne.. (tapasztalat.)

2012. aug. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, a szorongásba neked is beletartozik hát végülis a mindenféle rosszullét? Nekem szokott lenni fáradtság érzet, zsibbadás a fejemben vagy éppen görcsöl valamim , szédülés stb... Akkor nekem is ez van.

Én sem mozgok azért eleget de leginkább azért mert a rosszulléttel vagyok elfoglalva. De egyébként szoktam eddzeni néha futni is.

Az alvás meg rendben van nálam. Sokat alszok. Csak az elalvás nem megy mindig könnyen. Szerintem nem ezért van.

Egyébként én ezeket leginkább "bemesélem" magamnak. A rosszullétem is így kezdődött. Bemeséltem magamnak hogy most sz*rul vagyok és úgy is maradtam.

2012. aug. 30. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!