Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valami baj van velem? 13/L

Valami baj van velem? 13/L

Figyelt kérdés
pár hete hangokat hallok a fejemben. nagyon kezdek megijedni, hogy bajok vannak velem, viszont pszichológushoz meg nem megyek, 5000Ft-ért biztos nem.. amióta iskolába kerültem, egyre zárkózottabb leszek, nem barátkozok, nagyon nehezen illeszkedek be és alsó tagozat óta gondolkodom öngyilkosságon. a mai napig rengeteget bántanak, alig tudom elviselni, hogy valakinek mindig van valami baja velem. úgy érzem, hogy senki sem szeret engem, nincsenek barátaim. néha egyfolytában üvöltözök, idegeskedek, kárt teszek magamban, utána pedig ez mind teljesen megváltozik. sok ember szerint elviselhetetlen a viselkedésem (mármint, hogy egyszer ideges vagyok, utána lenyugszom, majd megint ideges leszek). a baráti kapcsolataim sem a legjobbak, nagyon távolságtartó vagyok, és a családomon kívül senkiben sem bízok. társaságban nagyon rosszul leszek és el is szédülök. gyűlölök fellépni ünnepségeken, feleni és több ember előtt bármit is csinálni. utoljára óvodában éreztem, hogy boldog vagyok, majd a sok sértéstől és megalázástól ennek is vége lett. azóta utálom az embereket, és már említettem, hogy régóta öngyilkosságon gondolkodom. sokat szorongok és stresszelek. mi bajom lehet? vagy ez teljesen normális? ha valami nincs rendben velem: érdemes lenne pszichológushoz fordulnom, vagy magától megoldódik az egész? (a szüleim mindig mondják, hogy pszichológushoz kéne mennem, de nem akarok egy teljesen idegen emberrel beszélni a problémáimról.. meg úgy alapból nem akarok egy idegennel beszélni, egy helyen lenni vele)
2012. szept. 2. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha úgy érzed, hogy ki kell magadból ezt a problémát beszélni, akkor érdemes pszichológushoz menni, ami ráadásul INGYENES, tehát semmi 5000 forintot nem kell fizetned érte. Ezt nem úgy kell felfognod, hogy egy idegen ember, hanem egy olyan ember aki segít neked megoldani a gondjaidat, ráadásul nem mondja vissza senkinek, egyrészt mert nem ismeri a barátaidat, másrészt pedig meg köti őt a titoktartás.

Tehát, ha a szüleid is mondják, hogy menj, és te is úgy érzed hogy segítségre van szükséged, akkor nyugodtan menj, ártani nem ártasz vele magadnak.

2012. szept. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
nem rosszból ,de én mindenféleképpen aztmondom neked,hogy menj el pszichológushoz. Engem is küldtek már oda de nem akartam voltam 2alkalommal 2.alkalommal megmondtam a pszichológusnak ,hogy nem megyek többet... Egyik "barátnőm" ugyanahoz a pszichológushoz jár 1 éve és aztmondta neki segített... És azóta egyre jobban bánom ,hogy nem folytattam ... CSak velem is az a baj ,hogy nem akarok idegen embernek az én problémáimról beszélni, mert nem tudnok megnyílni stb... De midegy is ez én vagyok szerintem menj el, és nelégy olyan buta mint én :))
2012. szept. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ja és igaza van az előttem szólóhoz. Nem hallottam még olyanról ,hogy fizetni kéne.
2012. szept. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!