Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Párom fél a víztől és nem mer...

Párom fél a víztől és nem mer úszni. Hogyan segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés

Én imádom a vizet, és nagyon szeretek úszni. Páromat most a nyáron egy csomószor hívtam, de mindig valamit kitalált, hogy miért ne tudna velem jönni.

Aztán ma végre bevallotta, hogy kiskorában egy csomószor majdnem belefulladt a vízbe, és így sose tudott megtanulni rendesen úszni. Most fél a víztől, bár a tengerrel állítólag nincs baja, azt mondja a sós víz könnyebben fenntartja.


Tudom, hogy ez fejben dől el. Szerintetek hogyan tudnék neki segíteni? Engem speciel nem zavar a dolog, csak szeretnék vele párszor medencére menni, fürödni egy jót. Ő viszont szégyelli magát ezért, és szerinte ez egy megalázó dolog. Ezért szeretnék neki segíteni, mert szerinte ő ettől kevesebb ember. Ötletek? Tippek?


2012. szept. 3. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Te? Sehogy. Attól, hogy neked olyan bazi jó móka a medencézés, nem feltétlen az neki is.

Két lehetőség van: vagy békén hagyod, és elfogadod, hogy ő ezt nem akarja, vagy ha ő is szeretné, ha ez változna, akkor menjen el egy felnőtt úszótanfolyamra. Van ilyen, nincs ezen mit szégyellni. Ugyanakkor nem árt tudni, hogy bár alapszinten mindenkit meg lehet tanítani úszni, van, akinek a testfelépítése nem igazán alkalmas rá, hogy jó úszó váljék belőle.


Egyébként meg NEM fejben dől el, ha nem tud rendesen úszni, akkor nem lesz biztonságérzete a mély vízben, ergo szorongani fog és nem lesz boldog tőle. Attól, hogy elhatározod, hogy "mától nem félek a vízben", még nem tudsz úszni, és nem is vagy biztonságban. Az úszástudás NEM döntés kérdése, hanem tanulásé.

2012. szept. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Szerintem ez nem igaz, h fejben dől el.

Én is majdnem megfulladtam kiskoromban szal nem vonzott a víz, de később elkezdett zavarni és mivel más sportokban jó voltam kihívásnak találtam, h megtanuljak úszni.

Szaunamedencében szoktattam magam a vízhez, fejen álltam meg egyebek a vízben.

Aztán évek óta mindig megyek haverokkal, de semmi értelme, nem tudok megtanulni, ez nem fejben dől el, inkább alkat kérdése.

Szal nem érdemes erőltetni, ha már előtte se ment.

2012. szept. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Na, kíváncsi vagyok a javaslatokra, ugyanis nálunk is dettó ugyanez a probléma. :/

Bocsi az offért!

2012. szept. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért akarod rábeszélni arra, hogy ö is bemenjen a vizbe? Ha neki ez gondot okoz, nem szeretne/nem akar megtanulni úszni, akkor hagyd inkább békén. Attól még semmi baja sincs, hogy nem tud úszni, viszont ha erölteted, akkor lehet.
2012. szept. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát de éppen ez az, őt zavarja, hogy nem tud, mert kb senkinek se mondja el, és sokan hívják őt is, és zavarja, hogy mindig valami kifogást kell találnia.

Nem rögtön mély vízre gondoltam. Nálunk ami van medence, ott van 3 féle- ahol térdig, ahol mellig ér a víz, meg a rendes 2m-es "olimpiai".

Amúgy meg, mondom, a tengervízzel nincs baja, abban elevickél, ezért gondoltam, hogy ez itt fejben dől el, mert nem versenyt akarnék vele úszatni, hanem csak kicsit megmártózni vele, hogy majd a továbbiakban ezzel ne legyen gond, és plusz ő se gondolja magát ettől másodrendű embernek.

2012. szept. 3. 13:09
 6/11 anonim ***** válasza:

De értsd már meg, hogy aki nem tud úszni, annak nem élmény a megmártózás!!! Illetve az, de elég rossz élmény.


Azt megteheted, hogy kerestek egy úszótanfolyamot, mint az első válaszomban írtam, de csak mert akarata ellenére beráncigálod a vízbe, nem fogja magát jól érezni.


Bocs, ha te rettegnél a magasságoktól, a párod meg mindenképp bungee-jumpingolni akarna veled, az neked milyen lenne? Ő élvezi, te nem, ezért neked is kötelező leugrani?


Nézd, én sem tudok úszni, de a párom sose kényszerített rá, hogy menjek vele a mélybe. Most kezdek majd el egy úszótanfolyamot, mert én belül úgy érzem, jó lenne. Legfőképpen biztonsági okokból, de szeretném is élvezni a mély vizeket. De ez a vágy bennem született meg, és ő sem kimondva, sem kimondatlanul nem akart befolyásolni.

Viszot ugye pillanatnyilag még én se nagyon tudok úszni,csak így evickélni valamennyit, és hidd el, iszonyú félelmetes a mély vízben lenni így. Sz.r érzés, ennyi. Ezt akarod?

2012. szept. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

de mondom, hogy ő akarja... és azt is mondom, hogy nem vinném rögtön mély vízbe.

azért tettem fel a kérdést, hogy segítsetek, mit mondhatnék neki, hogyan viselkedjek mellette, amikor majd erőt vesz magán, és bemegy a vízbe. nem azt mondom, hogy erőnek erejével beráncigálnám, vagy belökném rögtön a Marianna árok fölé...

2012. szept. 3. 13:38
 8/11 anonim ***** válasza:
Azzal segítenél szerintem a legtöbbet ha nem erőltetnéd vele a vizes programokat. Ha a sekélybe se akar bemenni, akkor egyszerűen csak nem is szereti a vizet, ez van, sokan a mákos tésztát nem szeretik, van aki biciklizni utál, ő meg a vizet nem kedveli. Ha akarna, bemenne, de nekem inkább az a benyomásom, hogy csak miattad szeretné.
2012. szept. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vidd olyan helyre, ahol a hasa leér a homokba. Gyereket is úgy kell hozzászoktatni a vízhez.
2012. szept. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Nem kell úsznia, csak pancsoljon veled. Verjétek egymásra a vizet, dobáljatok labdát, és majd valamikor hátha bele meri tenni a fejét a vízbe, sőt lebegni/siklani és abból felállni.
2012. szept. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!