Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg fogok halni? Idáig nem...

Meg fogok halni? Idáig nem nagyon hittem ilyesmiben, most nagyon félek.

Figyelt kérdés

Nem hiszek a néphiedelmekben.

De ha jobban belegondolok, nem alakulhatnak csak ki úgy, lehet van valami alapja, nem tudom. Nem is foglalkoztam ilyesmivel, 17 éves lányként nem éppen a néphiedelmek foglalkoztattak...

A családban mostanában elég nagy a gond.

Egy közeli rokonom rákos beteg (utolsó stádium).

Ma reggel nagymamám összeesett, jelenleg kórházban van, az állapota nem túl biztató.

Nem sok remény van, hogy...

Mostanában engem is szívfájdalmak gyötörnek, de a családunkban olyan nagy a szomorúság, főképp az idegesség, nem merek szólni a problémámról édesanyámnak.

Tettem említést... de annyira megrémült, rendesen pánikba esett, jobbnak láttam színleni, hogy minden a legnagyobb rendben.

Ez csak most kezdődött, nem akarom megrémiszteni a családom, ha folytatódik: természetesen szólok nekik.

Viszont most kezd egyre inkább megrémiszteni a gondolat, hogy valóban lehet valami alapja annak a hiedelemnek, hogy : mikor egy családban (rövid időn belül) két személy is eltávozik, rögtön követi egy harmadik.

Én butaságnak tartanám... viszont ez most annyira egybevág, aggódom.

Biztos vagyok benne, elég ostobának tűnök (vagy az is vagyok^^''), hogy ilyesmiket írok le.

Ma fogalmazódott meg bennem ez a gondolat, azóta nem tudom kiverni a fejemből, rettegek.



2012. szept. 8. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer mindenki meg fog halni.

Ne gondolj negatív dologra. Próbálj meg egészségesen étkezni. És nem halsz meg. Fejben dől el minden...

2012. szept. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem csak bebeszéled magadnak, de valójában nincs semmi bajod.

Az én egyik rokonom is nemrég még haldokolt, de tudtam, hogy ez nem komoly és jobban is lett.

Fejben is dől el, hogy milyen az egészséged, még a nagymamád is meggyógyulhat, nem kell rögtön gondolatban eltemetni.

2012. szept. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Bebeszélni...mit?

Hogy meghalok? Nem tudom, hogy meghalok-e...egyszer megfogok, biztosxD de rettegek, hogy fiatalon.

Nem is lett volna semmi, ha nem hallottam volna meg, hogy a szüleim épp arról beszélnek, hogy az ilyen esetekben még egy tragédia várható.

Pont amikor nekem fájdalmaim vannak O.O

Remélem, hogy valóban csak véletlen egybeesés, bár elég nevetséges és szörnyű egy szituáció, én sem egy felnőttfejjel gondolom át a helyzetet. Már a legrosszabbra gondolok, aminek ráadásul semmi tudományos, vagy magyarázható oka sincs.

Nagymamám örökre lebénult, jelenleg az életben maradásért ,,küzd'' :(

2012. szept. 8. 15:58
 4/10 A kérdező kommentje:

Ha butaság is... örülök, hogy leírtam ide.

Kiadtam magamból rengeteg feszültséget, most kicsit megkönnyebbültem. Köszönöm a hozzáaszólásokat... azért még várok:) Kétségeim vannak.

2012. szept. 8. 16:01
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Ha szívfájdalmaid vannak akkor ne a GYIK-on szórakozz, és ne a néphiedelmeket olvasd, hanem menj orvoshoz!

Kit érdekel, hogy a szüleid stresszesek, ilyenkor, ha valami bajod esetleg van, azt ki kell vizsgálni és kezelni kell! Ne várjad meg míg rosszabb lesz, ha valami nincs rendben...

2012. szept. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 eszemem válasza:

Selye professzor óta már közismert, hogy a stressz mennyi problémát okozhat. Jelenlegi helyzetedben nyílvánvaló, hogy az egész család nagy feszültségben él. Nekik is segítesz, ha megpróbálod az aggodalmaidat ha nem is tudod elhessegetni, legalább nem "dédelgetni". A gondolatok jönnek és mennek - ha hagyjuk, próbáld meg hagyni őket elmenni is. A helyzeten nem változtathatsz, de a hozzáállásodon igen. Egyébként meg nagy a valószínűsége, hogy 17 évesen nem lesz hírtelen szívbajod.

Ajánlom Neked De Mello könyveit, pl. "A szív ébredée" címűt. A neten is megtalálod.

2012. szept. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A szívfájdalom akkor sem vicc, hiába csak 17... múltkor a rendelőbe, egy nála 10 évvel fiatalabb srác volt, beutalóval mert szívfájdalomra panaszkodott, úgyhogy...
2012. szept. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedveském, a Te szívproblémáid a sok idegeskedéstôl és stressztôl van. Manapsság ilyesmi egyre tôbb embernél jelentkezik és mindenki a halálra gondol.Ezmiatt azonnal nem fogsz meghalni. Van erre megfelelô légzésgyakorlat, csak utána kell nézni. Olyan jóga gyakorlatok.
2012. szept. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Skywalker33 ***** válasza:

Kedvesek,


nem az a fő kérdés hogy meghalsz e hanem hogyan, azaz milyen tudattal. Ezért tehetsz is valamit!

Tegyél azért hogy a fejedben tiszta, pozitív bizakodó és szép (igaz) gondolatok legyenek. Lejobb ha van ideálod, egy szent vagy bölcs, gondolj rá sokat.

Ha rajtakapod magad hogy nem a fentiekre gondolsz akkor állíts le a rossz gondolatokat és terelj át a jókra. Amit gondolsz azzá válsz.

Közben figyeld az érzelmeidet is, tartsd azokat is szépen tisztán és egyszerűen és akkor hasonló jókat vonzol be az életetbe amiből földöntúli boldogság lesz ha kitartasz.

A babona nem igaz, ne is törődj vele! :)

t.

2012. szept. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Skywalker33 ***** válasza:

Szia,


még egy: a mellkasi fájdaloma a stressz okozza valószínűleg, ismerőseim körében is előfordúlt.

Jó lenne ha tudnál szívből imádkozni...még jobb ha találnál egy imakőrt magadnak.

csoki :)

t

2012. szept. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!