Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért fáradok ilyen hamar?

Miért fáradok ilyen hamar?

Figyelt kérdés
Amikor tanulok, maximum 1-2 órán keresztül tudok koncentrálni, de aztán mintha elhagyna az erőm, és csak nézek ki magamból, mintha egy depresszió közeli állapotba kerülnék. És aztán nincs kedvem semmihez, egész nap egy helyben ülök. Viszont ez még mozgás közben is előfordul velem. Nagyon hamar fáradok, pedig alig van túlsúlyom. Továbbá nagyon feledékennyé válok, néha el-elvesztem magam, azt se tudom néha hol vagyok, teljesen elbambulok. Nagyon kezd fárasztó lenni a dolog, mintha egyáltalán nem lennék önmagam ura. 2 éve járok endokrinológiára a pajzsmirigyemmel, de ők semmit se mondanak. Nem állítanak fel semmi diagnózist, gyógyszert nem kapok. 18 éves vagyok és úgy érzem, hogy most fog zátonyra futni az életem, mivel ebben az állapotban kb. semmit nem tudok csinálni.

2012. szept. 8. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Túlhajszolt vagy valószínűleg. Mennyire stresszes az életed? Nem vagy ezzel egyedül különben, a modern életvitel hozza sajnos magával sokaknál.
2012. szept. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Javasolnám, hogy tégy egy-két naponta, vagy ha teheted naponta sétát a természetben. Próbálj meditálni, kapcsolj be egy szép dallamos, nyugtató zenét. Ez engem mindig feltölt. Válassz egy illatgyertyát, vagy füstölőt aminek tetszik az illata.


Fontos, ha fáradtnak érzed magad, ne szenvedj a gép előtt, vagy a könyvek fölött, mert annál rosszabb lesz. Feltöltve minden könnyebben fog menni.

2012. szept. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

vitaminhiány (vannak még tünetei pl. koncentrációképesség csökkenése,ingerlékenység,aluszékonyság,ízületi fájdalmak). egyél B,C és E-vitamin tartalmú ételeket (ne főzd, süsd, most agyon őket!) pl.belsőségek, hús, máj, vese, szív, zöldfőzelékek, dió, csirke, korpa, gabonafélék, tej és tejtermékek, tojás, répa, eper, málna, ribiszke, mangó, papaja, paprika, brokkoli, kelbimbó karfiol, burgonya, póréhagyma és paradicsom.

bocsi ha valamit kétszer írtam... [link]

2012. szept. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, megfogadom őket!
2012. szept. 9. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!