Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lesz egy ember antiszoci...

Mitől lesz egy ember antiszociális? Mi okozza?

Figyelt kérdés
2012. szept. 11. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Emberi kapcsolatok hiánya,félénkség,gyermekkori problémák.
2012. szept. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Előzővel egyetértek, csak még hozzátenném a helytelen nevelést is (amikor nem tanítják meg a társas kapcsolatban elvárt viselkedést és normákat).
2012. szept. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
rossz nevelés főként,mert nem tanítják meg a társas viselkedésre,aztán később oviban,suliban jönnek a pofonok,nem tud sehol sem beilleszkedni,nincsenek barátait,ettől egyre kisebb az önbizalma,végül a többi embert tartja hibásnak,mert neki nincsenek barátai,jobb esetben az ilyenek megváltoznak,mint pl én is 20 éves koromban tavaly,vagy elmegy pszichológushoz,de pl a volt legjobb barátnőm 22 éves ,ő is ilyen,nem is akar változtatni
2012. szept. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Az okozza, ha valaki sokszor kerül olyan szituációba, hogy szégyenérzete lesz. Vegyünk egy kisgyereket, aki meztelenül rohangál. Ő a legfogékonyabb a socializálódásra. Aztán élete során más emberek sorozatosan rossz érzést keltenek benne, és megtanulván ezeket, elzárkózik minden olyan szituációtól, ami hasonló helyzetbe hozhatná.
2012. szept. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon jókat írtatok. Én 25/F vagyok.


At elmúlt 5 évben lettem antiszoc. Társaságban pl :

nem merek megszólalni, Nem tudok feloldódni, Komoly vagyok,

gátlásos. Ezek mind együttvéve alakították ki a nagyon rossz személyiségemet. Ezáltal nem vagyok szimpatikus.

Mondjuk nem lehet csodálkozni. Észre vettem, hogy pl. Suliban nagyon sokan nagyképűnek, vagy talán nem normálisnak gondolnak.Amúgy se voltam az a nagyon bőbeszédű.

2012. szept. 11. 21:30
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen rossz véleménnyel vagy magadról, szorongsz, ettől még jobban elzárod magad a közösségtől.

Hogy mi okozhatja? Nem jöttek időben a bátorító, dicsérő szavak, a pozitív megerősítés, hogy fontos vagy, van helyed a világban, ér valamit a véleményed. Ezen most már kár bánkódni. Reálisan kellene látnod magad, mert most túlságosan lehúzod magadat a saját szemedben - amint értékeled a képességeid és tisztában vagy a hibáiddal (értsd: nem nagyítod fel őket), mások is értékelnek majd és ettől jobban fogod érezni magad az emberek között.

2012. szept. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
ti is keveritek az aszociálist az antiszociálissal
2012. szept. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Az antiszociális az a pszichopata más néven. [link]


Szerintem ti az elkerülő személyiségzavarra gondoltok. [link]

2013. jún. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na végre, már azt hittem, senki, SHENKI nem tudja, mit jelent az antiszociális szó. Az utolsó kettőnek puszi.
2013. dec. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
(Szerintem inkább gondolnak a szociális fóbiásra, mint az elkerülő személyiségzavarra, bár arra is gondolhatnának, de az eléggé ritka.)
2013. dec. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!