Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongok, megfelelési kényszer?

Szorongok, megfelelési kényszer?

Figyelt kérdés

sziasztok!


nincs olyan komoly bajom, de mégis meglehetősen zavar ez a dolog... megfelelési kényszerem van. idegen közgegbe szorongok. ez több módon is felszínre kerül: ha kilépek a lakásból izzadok, nagyon nagy folt keletkezik a hónom alatt pl. iskolába nagyon zavaró, a tenyerem is rendszeresen izzad. néha hirtelen szituációkba nem tudom magam megfelelően kifejezni. kicsit beszédhibás vagyok, hadarok ha nem figyelek oda magamra, és ha hirtelen kell reagálni, vagy vitázok akkor nem gondolom át a mondandómat, hanem artikulálatlanul hozom felszínre.


kívülről ezek egyáltalán nem látszanak rajtam, magabiztosnak tűnök mindenki elmondása szerint, szerintem senki nem tudja, hogy ilyen problémáim vannak. mondhatni "tekintélyem" van az iskolában, testépítést folytatok már több mint 2 éve, nem divatból, hanem ez már életstílussá alakult át nálam.


szeretném ezt a problémát megoldani, mert nagyon sok helyzetben elképesztő kínos tud lenni az izzadás (ez a fő bajom).


gondolom mentális eredetű a probléma, mert otthon nem izzadok.


ez körülbelül 2 éve van jelen, előtte nem volt semmilyen ilyesmi gondom, nem tudom mi válthatta ki ezt belőlem.


nagyon kérem segítsetek!


boldog új évet!


2012. jan. 1. 02:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem is így kezdődött, mára idegileg és érzelmileg egy roncs vagyok.
2012. jan. 1. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a bíztató választ :D
2012. jan. 1. 02:05
 3/6 anonim ***** válasza:
ugyan ez van velemis:)
2012. jan. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is tinikoromban az izzadás (lány vagyok)nem tudom miért, pedig nem futottam vagy ilyesmi.

Illetve utána az egyetemen, de csak akkor ha oda kellett bemennem: izzadságfolt a ruhámon+kiszáradt száj!

2012. jan. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Coláskupak válasza:

Nálam is így kezdődött,azóta belül lelkileg szérhoadtam,érzéseim nincsenek.

És mikor nem sikerült megfelelnem annyit kaptam hogy bocsi nem lehet több.

Pedig mindent megpróbáltam,és lelépett :)

Ez így megy...

Ne próbálj megfeleni senki másnak,csak magadnak!

2012. jan. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyanez van velem, érdekes. Nekem 15-16 éves koromban kezdődött (most 20 vagyok) és a mai napig tart, pedig több ideig jártam konditerembe, néha sportolok, gördeszkázom, barátaim vannak, szociális életem normális (szoktam beszélgetni emberekkel, eljárkálni mindenfelé) de mégis van bennem egyfajta szorongás, folyamatos megfelelési kényszer, félelem hogy másik kinevetnek vagy összesúgnak a hátam mögött valamiért. Úgy gondolom, hogy ezt a középsuliban történt események váltják ki belőlem. A megfelelési kényszer már akkor is bennem volt egy "kedves" barátomnak hitt embernek, majd másoknak köszönhetően (a sráctól kb minden 2. percben megkaptam, hogy mekkora egy szar vagyok. ok nélkül, mert ő szerette..szereti ezt csinálni az emberekkel, és mivel én régebb óta ismertem és eleinte közel is állt hozzám, sajnos adtam is a véleményére) és ez vett rá arra, hogy teljesen lejárassam magam mások előtt, felelőtlenül és nevetségesen viselkedtem sokszor. Ez mára természetesen elmúlt, érettebb lettem, szörnyen szégyellem a képem a múltbeli események miatt, de ez nem elég, utólag mindenki okos. De lényeg az, hogy a szorongás a kismértékű "személyiségfejlődésem" ellenére is megmaradt. Szörnyű érzés, és bármennyire tudom hogy ez nem jó így, képtelen vagyok elrendezni a dolgokat fejben. Perpill már azon vagyok, hogy elnézek pár alkalommal pszichológushoz, mivel ez így nem mehet tovább :) . Ha nálad sincs jó ideje változás, dumálj erről a szüleiddel és döntsétek el hogy érdemes lenne-e dokihoz menni.


Még valami, ezt a cikket ajánlom hogy olvasd el. A stresszről szól, bővebben.....

[link]

2012. márc. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!