Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hamarabb eljött a testnevelés...

Hamarabb eljött a testnevelés órai halálom, mint gondoltam volna! (? )

Figyelt kérdés

3 éve kezdődött, azóta minden éven újra el kell játszanom.

Ezt a kérdést én írtam ki: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

Fizikailag 0 vagyok, erőm a karomban van, amivel a legnehezebb dolgokat is képes vagyok felemelni, ellenben nem tudok sem hátra bukfencet, sem kézenállást, sem kötélmászást, sem semmi ilyen egyéb hülyeséget, eddig sem tudtam de jó volt így nekem... 3 éve mindig új tanárt kapunk tesire és mindig el kell pofáznom hogy nem tudom megcsinálni ezeket. Akkor sem, ha mondom, hogy írja be az egyest (hiszen csak egy egyes, de ha a nyakam kitörik baszhatom!), de megcsináltatják, mert úgy gondolják, nem az a bizonyos "aljanép" vagyok aki egyest kaphat, kötelezően mindent el kell hogy végezzek bármilyen órán vagyok, bármelyik tanár mondja, és azt hiszik, hogy csak lusta vagyok, hogy nem csinálom mert amúgy meg megtudnám. Azt gondoltam, lesz még úgy fél évem kitalálni, mit adok be a tanárnak, hogy ne végeztesse el a feladatokat velem, de sajnos hamarabb következett be: Pénteken. Azaz alig 2 napom van, hogy megemészthessem ezt a dolgot. Sokan azt mondják, felfújom a dolgot, de valószínű, hogy ők még nem éltek át olyan fájdalmat, amit én akkor 10 évesen, 11 évesen és 12 évesen. Ha erre gondolok, mindig elfog a sírás, eszembe jut, hogy hogyan álltam fel arról a matracról 4.-ben, 5.-ben és 6. osztályban, hogy utána mit éreztem. Ez máig bennem van és nem tudom feledni, pedig könnyebb lenne. 13 éves vagyok, úgy gondolom, hogy mindent azért nem kellene tűrnöm, sajnos ilyenkor amikor tanár a közelemben sincs, ilyenkor nagy a pofám és elhatározom, hogy fogok neki visszaszólni, megmondani hogy nem csinálom, de ha órán vagyok, akkor ez mindig feledésbe merül és megcsinálom amit kér, pedig tudom, hogy bajom lehet belőle. Kérlek, ne mondjátok, hogy egy hátra bukfenctől vagy kötélmászástól semmi bajom nem lesz, mert teljes mértékben tisztában vagyok a saját képességeimmel és tudom, hogy mit tudok megcsinálni anélkül, hogy megsérülhetnék. 4. osztályban a hátra bukfenc még csak volt, kibírtam, 5.-ben erősödött és 6.-ban azt hittem ott halok meg, beszorult a levegő, sötétedett minden és csak sírtam, mert nem jött más belőlem. A tanár meg azt hitte, hogy csak csinálom a fejem. Az a gáz, hogy most 7. osztályban márciusban fizikai felmérést fognak tartani, ehhez persze kell a hátra bukfenc, kötélmászás, fejenállás és a többi, csak az a probléma, hogy ha felmegyek a kötélre onnan engem csak a tűzoltók szednek le, hátra bukfenc után meg a hullaszállító szed össze, de ezt nem képes megérteni a tanár. Mit tegyek? Segítsetek, rettentő rossz ez nekem! Sajnos a futást, gimnasztikát sem bírom, pár kör után fulladok, szédülök, úgy érzem leszakad a lábam, túlzott szívdobogást észlelek, és hiába, nem tehetek (vagy mégis?) semmit, muszáj bírnom de már nem megy sokáig! És ezeket meg nem azért írom, mert lusta vagyok (márpedig sokan ezt állítják), hanem mert nem bírom! A tanár meg b*sztat, hogy csináljam és fussak ne sétáljak, de ha egyszer nem bírok?!

Kérlek, segítsetek!!!

13/l


2012. szept. 12. 15:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nincsenek pszichológiai problémáid? Ezek inkább pszichoszomatikus tüneteknek látszanak. Beszélj a szüleiddel és talán nem ártana meglátogatni egy pszichiátert.
2012. szept. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

szia!


Ne csináld meg ezeket, ha nem bírod. Én sem bírtam soha, nekem egyensúlyzavarom van (enyhe). mozgáskoordinációs zavarom (enyhe) stb. "'Olyan enyhe", hogy nem is törődött vele a tanár, amíg át nem fordított erővel (!!) hátrabukfencben. Azt hittem, ott halok meg. Utána, felsőben másik tesitanár, mondtam neki, én ezeket nem tudom, ő sem hitte el. Erővel megcsináltatta a kezenállást, rosszul lettem tőle. Mondtam neki utána, hogy én szóltam...


Ha nem is értik meg, akkor megtapasztalják, ha nem bírod, és legközelebb nem fogják kérni tőled!



Amúgy egy jó tanács, ami nekem általában bejött: Tanár néni, nem tudom ezt megcsinálni, DE TUDOM: a sima előrebukfencet, a tigrisbukfencet, a gyertyát, a mérleget, és a fogást a kötélen. Erre mindig megvolt a kettes :))))!!

2012. szept. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Amúgy engem nem nagyon érdekelt a tesióra azon része, amit nem tudtam. Pl ha nem bírtam a futást, simán megálltam közben. Miért fussak annyit és olyan gyorsan? Hogy rosszul legyek tőle, Nem az a tesióra lényege. Az a lényeg, hogy megszerettesse a mozgást. De így nem fog sikerülni, ennyi kényszerrel.


Van kutyád? Futhatnátok együtt esténként. Vagy a barátaiddal. Nekem is jót tesz mostanában a mozgás a mudimmal, és jól is esik. Ha egy kisit gyakorolnál, jobban menne. És figyelj a levegővételre is, az is sokat számít.

2012. szept. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.. Lehet, hogy ez akkora nyomot hagyott bennem, hogy mára már ilyen érzéseket vált ki belőlem, rettegek a tesiórától.. Szoktam futni, kutyám az ugyan nincs (a nyulakkal meg nem szokás szaladgálni:D), de biciklizek, sokat sétálok (gyorsabb de kellemes tempóban), de csak akkor, ha jól esik, mert ha nem akkor nem. :D
2012. szept. 12. 16:28
 5/23 anonim ***** válasza:

Sajnos egyszer-egyszer meg kell próbálnod, különben azt hiszi, hogy biztos bírnád és meg tudnád csinálni, csak nyafogsz, meg kibújót keresel.

Hadd hívja ki a tűzoltókat, és hadd szedjen össze ő a szőnyegről!

2012. szept. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
Én se tudtam sose kézen állni, fejel állni, kötélre mászni, bukfencezni se 8.-as koromig! mert féltem csinálni, rohadtul fostam a tesióráktól, mikor már a bukfenc szőnyeg előkerült rettegtem. 25 éves leszek lassan, életem a sport de az előbb felsoroltak egyikét sem tudom ma sem, és nem is érdekel mert SEMMI HASZNUK! Ha nem megy szard le, semmi jelentősége inkább a tanulásra koncentrálj annak lesz értelme, ha sportolni szeretnél meg úgyis megtalálod azt amiben kedved leled. Fejen meg álljon az akinek két annya van!
2012. szept. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a probléma, hogy hiába próbálnám, ha egyszer nem megy, akkor nem megy és arra meg nem igazán kényszeríthet senki, hogy a nyakam direkt törjem ki (és még rímel is). :D

Utolsó, apukám ezt úgy szokta mondani, hogy akinek hat anyja van! :DDDDDD

2012. szept. 12. 19:46
 8/23 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben megértem a problémád.

Én is baromi gyenge vagyok, se bukfencezni, se kötelet mászni nem tudok, a hirtelen mozgásoktól ugyanígy félek. Egyszer majdnem rávettem magam, hogy próbáljak bukfencezni, aztán pont az előttem lévő csajnak beállt a nyaka, nem bírta mozdítani! Mondtam hogy jó, akkor ilyenen nem is gondolkozom inkább...

Szekrényugrástól is nagyon féltem, mert ott igazán nagyokat lehet esni, meg ezerféleképpen lehet elrontani... Leültem, és egyszerűen nem csináltam. Ordítozott velem a tanár, vagy öt percen keresztül, de mondom inkább ez, minthogy valami bajom legyen.

Én a helyedben ugyanezt csinálnám, mert ha azt látja, hogy megcsinálod te, csak hisztizel egy kicsit, akkor végig ez lesz :S Viszont ha látja, hogy tényleg nem akarod csinálni, akkor lehet, hogy beletörődik.

Nincs olyan tanár, akivel jóba vagy, és tudnál vele ilyenről beszélni? Lehet az is egy megoldás lenne.

19/L

2012. szept. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Az osztályfőnökömmel fogok erről holnap beszélni, az első órám úgyis vele lesz, a második tesi. Elmondom, hogy nagyon félek és két hétig orvoshoz kellett járni, felmentést is kaptam, mert levegővételnél napokig fájt, minden kedvem elment az élettől is, és meg is kérdezheti az előző tanártól, mert ő teljesen felfogta, hogy mi történik ilyenkor velem... De nem hiszem, hogy az ofő nagyon foglalkozna ezzel a dologgal.. Semmibe vesz, ha valami van akkor mindig én vagyok a hibás, emiatt gondolom, hogy nem kedvel nagyon... De más tanár meg.. Még rosszabb. Szóval, akkor marad a tesiórai dolog, de eddig mindig úgy volt, hogy addig nyaggatott a tanár (a végén kiabált is), hogy megcsináltam, próbáltam úgy is, hogy megcsináltam de eldűltem és gondoltam, hogy hát azt mondja, hogy "jó hagyjuk", de nem.. Attól félek megint ez lesz. Ráadásul ez a tanár még szigorúbb, mint az összes többi, és ha nincs meg az ő akarata akkor egész éven, sőt még tovább is szívat. De hát inkább szívasson és ordibáljon, mint hogy ugyanazt átéljem...

2012. szept. 13. 18:36
 10/23 A kérdező kommentje:
Ja, és azt kihagytam, hogy ez a tanár soha nem törődik bele semmibe, az első számú szabály, hogy minden mindig úgy legyen, ahogy ő azt akarja. De most nem fog...
2012. szept. 13. 18:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!