Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hamarabb eljött a testnevelés...

Hamarabb eljött a testnevelés órai halálom, mint gondoltam volna! (? )

Figyelt kérdés

3 éve kezdődött, azóta minden éven újra el kell játszanom.

Ezt a kérdést én írtam ki: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

Fizikailag 0 vagyok, erőm a karomban van, amivel a legnehezebb dolgokat is képes vagyok felemelni, ellenben nem tudok sem hátra bukfencet, sem kézenállást, sem kötélmászást, sem semmi ilyen egyéb hülyeséget, eddig sem tudtam de jó volt így nekem... 3 éve mindig új tanárt kapunk tesire és mindig el kell pofáznom hogy nem tudom megcsinálni ezeket. Akkor sem, ha mondom, hogy írja be az egyest (hiszen csak egy egyes, de ha a nyakam kitörik baszhatom!), de megcsináltatják, mert úgy gondolják, nem az a bizonyos "aljanép" vagyok aki egyest kaphat, kötelezően mindent el kell hogy végezzek bármilyen órán vagyok, bármelyik tanár mondja, és azt hiszik, hogy csak lusta vagyok, hogy nem csinálom mert amúgy meg megtudnám. Azt gondoltam, lesz még úgy fél évem kitalálni, mit adok be a tanárnak, hogy ne végeztesse el a feladatokat velem, de sajnos hamarabb következett be: Pénteken. Azaz alig 2 napom van, hogy megemészthessem ezt a dolgot. Sokan azt mondják, felfújom a dolgot, de valószínű, hogy ők még nem éltek át olyan fájdalmat, amit én akkor 10 évesen, 11 évesen és 12 évesen. Ha erre gondolok, mindig elfog a sírás, eszembe jut, hogy hogyan álltam fel arról a matracról 4.-ben, 5.-ben és 6. osztályban, hogy utána mit éreztem. Ez máig bennem van és nem tudom feledni, pedig könnyebb lenne. 13 éves vagyok, úgy gondolom, hogy mindent azért nem kellene tűrnöm, sajnos ilyenkor amikor tanár a közelemben sincs, ilyenkor nagy a pofám és elhatározom, hogy fogok neki visszaszólni, megmondani hogy nem csinálom, de ha órán vagyok, akkor ez mindig feledésbe merül és megcsinálom amit kér, pedig tudom, hogy bajom lehet belőle. Kérlek, ne mondjátok, hogy egy hátra bukfenctől vagy kötélmászástól semmi bajom nem lesz, mert teljes mértékben tisztában vagyok a saját képességeimmel és tudom, hogy mit tudok megcsinálni anélkül, hogy megsérülhetnék. 4. osztályban a hátra bukfenc még csak volt, kibírtam, 5.-ben erősödött és 6.-ban azt hittem ott halok meg, beszorult a levegő, sötétedett minden és csak sírtam, mert nem jött más belőlem. A tanár meg azt hitte, hogy csak csinálom a fejem. Az a gáz, hogy most 7. osztályban márciusban fizikai felmérést fognak tartani, ehhez persze kell a hátra bukfenc, kötélmászás, fejenállás és a többi, csak az a probléma, hogy ha felmegyek a kötélre onnan engem csak a tűzoltók szednek le, hátra bukfenc után meg a hullaszállító szed össze, de ezt nem képes megérteni a tanár. Mit tegyek? Segítsetek, rettentő rossz ez nekem! Sajnos a futást, gimnasztikát sem bírom, pár kör után fulladok, szédülök, úgy érzem leszakad a lábam, túlzott szívdobogást észlelek, és hiába, nem tehetek (vagy mégis?) semmit, muszáj bírnom de már nem megy sokáig! És ezeket meg nem azért írom, mert lusta vagyok (márpedig sokan ezt állítják), hanem mert nem bírom! A tanár meg b*sztat, hogy csináljam és fussak ne sétáljak, de ha egyszer nem bírok?!

Kérlek, segítsetek!!!

13/l


2012. szept. 12. 15:40
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Figyelj, én nagyon sajnállak, ügyetlen voltam mindig is tesiórákon és gyenge, együtt érzek veled. Talán hülyeség is, hogy ennyi mindent kell csinálni órán, amivel csak megutálja az ember a mozgást és alig várja, hogy kikerüljön a suliból és végre ne legyen kötelező tesizés.

Ami viszont aggasztó a te esetedben, hogy semmi sem megy igazán jól és nem is akarod, hogy menjen valami, ha még a futás és a gimnasztika (ami kifejezetten lányoknak való) is kifullaszt szinte azonnal. Ez viszont már nem csupán tömény lustaság, hanem felelőtlenség önmagaddal szemben. 13 évesen az ember még úgy érzi, hogy semmi baj nem érheti, mindig egészséges lesz, kiheveri telente a megfázást és kész. Bizonyára te is csinos nővé szeretnél válni, ám a hormonok még csak most indulnak be - ma még nádszál vékony vagy és azt hiszed, ilyen is maradsz, 5-10 év múlva azonban egyszer csak azt veszed majd észre, hogy felkúsztak a kilók és nem bírsz kihordani egy gyereket, a fizikumod a 0 alá esett... saját tapasztalat, milyen nehéz későn észbe kapva, lagymatag izmokból erős testet formálni úgy, hogy zsigerből utál az ember mindenfajta mozgásformát. Ha ér egy idősebb nő tanácsa, akkor gondolkozz el ezen. Igazad van, ne a jó jegyekért mozogj, ne a dekoratív bizonyítványért, hanem keresd meg magadnak azt a sportot, amiben a kedvedet leled és legfőképpen: erősödj meg.


A félelem a sérüléstől a gyenge fizikumodból fakad. A tanár leginkább ezért piszkál: szomorú látvány egy egyébként kedves, okos kislány, aki úgy vonszolja magát, mintha mindjárt összeesne. Tudom, mert úgy adódott, hogy rövid ideig tanítottam tesit is (a sors furcsa fintora). Nem az a baj, hogy valaki nem akar hátrabukfencezni, hanem hogy semmire sem hajlandó, miközben az erőnléte zéró.

Anyukáddal pedig ne hadat üzenjetek a tanárnak, hanem működjetek vele együtt - abban igazat adok azoknak, akik azt mondják, hogy ha nem dacosan állsz a dologhoz, hanem próbálkozol, akkor nem közösíted ki magadat (a tanár nem száll rád, a többiek nem nevetnek ki). Ha másképp nem megy, kérjétek meg a tanárt, hogy legyen neked külön programod az órán, amíg meg nem erősödsz annyira, hogy magabiztosan meg mersz csinálni egy gyakorlatot, félelem nélkül.

2012. szept. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. A kedvelt sportom meglenne, de apró falucskában élünk, ahol nincs uszoda (szeretek úszni), ezért ritkán csinálhatom. Megpróbálok javítani a helyzetemen.
2012. szept. 15. 16:50
 23/23 anonim válasza:

Na a végére jutottam annak amit ide írtak, és én is így vagyok a tesiórával .. Én is hetedikes vagyok most. Ha gondolod írj privátot és beszélgethetnénk.. :DD

12/L

2012. okt. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!