Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Újabb tünetek szorongásnál?

Újabb tünetek szorongásnál?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Röviden leirnám, hogy több mint egy éve vagyok ELVILEG szorongós - pánikos. Ritkán tört rám a pánik 3 hónapba egyszer kb. Akkor a szívinfarktus tüneteit produkálta. Most viszont néha szúr a mellkasom, szívritmus zavarom van de az is csak kb. 1-2 hónapba egyszer...nektek is mutatott új dolgokat a szorongás ill. pánik?

2012. szept. 14. 22:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen. Feltétlenül olvass utána, nehogy legközelebb még jobban meglepődj. Tudod az agyad addig üzenget neked súlyosabbnál súlyosabb tüneteket imitálva, amíg tényleg farok felvágva fogsz orvoshoz rohanni. Egy egy ilyen üzenet után mindig romlott valamit az állapota.
2012. szept. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A pánikbetegség szívás. Én már csak tudom...

EKG-t azért kérhetsz az orvosodtól, nekem is csináltak.

Ezen valahogy túl kell lendülni, ha nekem is előjön nagyon-nagyon erősen próbálok másra gondolni és nyugtatni magam. Lehet, hogy jobb lesz. Nekem se gyakran jön elő, csak egyszer-egyszer, akkor viszont iszonyat rossz. Nekem ajánlottak relaxációs gyakorlatokat. Be fogom vetni én is, mert szerintem hatásos, és egy olyan ember is ajánlotta már, aki rokon és tényleg ért az ilyenekhez.

2012. szept. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát ennek nem örülök. Pedig már elegem van belőle nagyon. Még ha csak szorongás is... próbálom tudtosítani hogy nincs baj. De csak eddig jutok, hogy nincs kifejezett pánik.Amugy voltam anno kivizsgáláson akkor ABPM-et, röntgent, EKG-t végeztek. Negatív volt minden. Csak a vérvételnél volt bibi amivel nem foglalkoztak még én is csak ma néztem meg pontosabban. A NEUT, MONO, LIMPH, EO vagy mi totál 0%. És pont ma olvastam egy újság cikket, ahol pánik betegként kezeltek egy személyt holott hormon baja volt. :-( Na de remélem egyszer ennek az időszaknak vége lesz. Köszönöm a tanácsot.
2012. szept. 14. 22:49
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, egy hormonvizsgálat sem ártana.Nekem is azt mondták, pánikbeteg vagyok, de kifigyeltem, hogy van két jó hetem, aztán két rossz és ez így váltogatja egymást, a ciklusomtól függően.Akkor csak belejátszhatnak a hormonok is.Amúgy a szorongás rengeteg féle tünetet képes produkálni, és ezek idővel változhatnak.
2012. szept. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Na azért amit írtok eléggé elgondolkodtató. Durva, hogy lehet hormonális probléma is. Én nemrég voltam teljes laboron, negatív lett mindenre. Nem tudom, hogy azok rajta vannak -e, amiket te írtál le, hogy neked 0%-ak lettek, de majd megnézem! Most nem fogom leírni, hogy nekem milyen tüneteim vannak, amikor jön egy pánikroham, mert nem akarom, hogy neked is ez legyen (az emberi agy sok mindenre képes...) és megijedj.
2012. szept. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

22:49


Amiket felsoroltál, nem hormonokat jelölnek.A limph oéldául tuti, hogy nem, az úgy tudom, fehér vérsejt, de abból inkább az szokott baj lenni, ha túl sok van belőle."Egyszerűű,általános vérvételnél nem néznek hormonokat, esetleg pajzsmirigy hormont, az TSH.

Akkor néznek hormonokat a vérképben, ha kifejezetten hormonvizsgálat miatt kéri azt az orvos.

2012. szept. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát én elrontottam a hormon vizsgálatot, mert rosszul számoltam a ciklust amikor voltam. Most vettek megint vért tőlem a terhesség miatt, hátha abba több minden kiolvasható lesz. Ellennék én ezzel amúgy ha nem a szívemmel szórakozna. Inkább görcsölne a lábam vagy ilyesmi. De sajnos nem ezt akarja. Csak olyan jó lenne már megszabadulni tőle vagy legalább tudni hogy mitől alakult ki. De az a baj, hogy olyan környezetbe lakom, ahol 2 orvos rendel ilyen téren szerda és csütörtöki napokon a korházba. Vagy van magán doki heti egyszer csak nekem megfizethetetlen és ugyan e miatt a kineziológus is.A gyógyszerek amugyse használtak. Se az illóolaj félék. A meditálás meg nem mindig sikerül, de azt szoktam próbálgatni. Itt az gyógyul meg akinek pénze van. De megpróbálom mégjobban összeszedni magam!
2012. szept. 14. 23:23
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott szúró érzés lenni a mellkasomban. Nekem az egész onnan indult, hogy ekcémás lettem. Abbahagytam a fogamzásgátlót, mert megnéztem a betegtájékoztatót, és sok-sok tünet volt felsorolva, amik nekem mind megvoltak. Azóta nem szedek semmi ilyesmit. Voltam mostanában nagyon sok vizsgálaton, góckutatás, ilyenek. A gyomrommal lehet valami, de a mellkasi fájdalom nálam is meg szokott lenni. Akkor erősebb, ha pánik van. De figyelj! Nagyon sokáig én is el voltam keseredve, hogy mi lehet a bajom. Féltem, reszkettem. Én tudom, hogy nekem ez mi miatt jött ki, de azóta kevésbé van ilyen. Mennyit szoktál idegeskedni amúgy? Szokott remegni a kezed csak úgy, hogy azt se tudod, hogy miért van, mert nem érzékeled, hogy bármi is lenne? Pár hét lecsengése alatt több mint 15 leletet ,,szedtem össze", ennyi vizsgálaton voltam, vagy ki tudja már, lehet, hogy több is volt az. És még a 20. életévemet is alig hagytam el. Sok betegségért (ahogyan a pánikbetegségért is) a stressz de legfőképp az agy a felelős. És itt nem konkrét neurológiai betegségre gondolok, hanem a sok feszültségre, túl sok gondolkodásra, idegességre. Én is szeretnék már mindennek a végére járni!:)
2012. szept. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szokott kézremegésem lenni csak szimplán. Sőt minden reggel ha hideg a kezem ha nem gyöngyözik. Vagy volt olyan is, hogy aludtam vagyis úgy éreztem, hogy még akkor se kapcsolt ki az agyam. Ezért zavar engem is mert 24 éves vagyok, állapotos. Stressz ugyan ér mostanába rengeteg, de eddig nem érzékeltem különösebben. Ilyenkor mikor rajtam ragad a szorongàs attól félek, hogy fizikálisan van valami bajom. Na meg itt a pocaklakóm miatt is aggódom, hogy az első vérvételt(16 hetes) is rosszul viseltem és akkor jön a hülye gondolat a fejembe, hogy akkor hogy fogom megszülni, ha ennyitől ki voltam. Meg hiába tudom, hogy változik most a hormonháztartásom, de idegesít, hogy nagyon alacsony a vérnyomásom...meg ilyenek. Pedig magyarázom magamnak befele állandóan, hogy nincs vész ez most természetes.
2012. szept. 15. 14:43
 10/12 anonim ***** válasza:

Na, a nagyon alacsony vérnyomástól is lehet!De nyugi, szerintem a terhesség előrehaladtával emelkedni fog, úgy szokott az lenni.Amúgy a pánikosok többsége állítja, hogy a terhessége alatt nem gyötörte annyira a pánik, úgyhogy talán idővel neked is jót tesz a terhesség erre a problémára.A hormonvizsgálatot neked hol csinálták?Endokrinológián voltál?Oda kell beutaló?Azért kérdezem, mert a dokimból harapófogóval kell kihúzni minden információt és én is szeretnék hormonvizsgálatra eljutni.

Egyébként a terhesség alatti vérvételektől én is mindig tartottam, a szülést átvészelni sokkal könnyebb volt, mint vérvételre menni :D

2012. szept. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!