Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítene valaki? Ezek a...

Segítene valaki? Ezek a tünetek milyen betegségnek a jelei? Nagyon súlyos lehet?

Figyelt kérdés

Azt gondolom,hogy van köze a depresszióhoz,de szerintem több is annál:

- általában rosszkedv,gyakori hangulatváltakozással:általában napi egyszer valamilyen eufórikus érzés lesz úrrá az illetőn,de előtte nagyon levert volt (lehet különösebb ok nélkül)

- zárkózottság,társasági élet és az igény rá szinte 0.de ez már kiskorától fogva,közösségbe képtelen beilleszkedni,hogy úgy mondjam fél az emberektől,elsősorban a véleményüktől.

- sírás szinte minden lefekvéskor és abba fulladva alszik el

- maximalista a tanulásban,ha kudarc éri,azonnal összeomlik,de gyorsan talpra áll viszonylag,de legbelül nem felejt,csak kifelé mutatja

- ideges,nyugtalan,szerencsése eddig fizikai betegségek nélkül (állandóan izzad,ok nélkül is,hacsak egy helyben ül és olvas,akkor is)

- sokat gondolkozik (hogy beszél-e magában azt nem tudom),de néha ez már olyan szintet ér el,hogy bemagyaráz magának dolgokat.szinte olyannak hat,mintha lenne egy másik személyisége is.lehet,hogy valami nem úgy van,ahogy ő gondolja vagy nem úgy történt,de ő azt hiszi hogyúgy van.ebből kifolyólag vagy ideges,rosszkedvű vagy nagyon boldog

- az illető sokat ír

- amúgy mások felé segítőkésznek,nyugodtnak hat,ezért gyakorta lehetséges kihasználják,betegesen naiv néha,de nem veszi észre

- attól egyszerűen sokkot kap,ha tömeg előtt szerepelnie kell,egy szóbeli vizsga előtt pedig szó szerinti halálfélelme van

- egyébként okos,szorgalmas ember,nagyon jól nyelvérzékkel,jó memóriával

Köszönöm előre is a válaszokat! Ezek mire utalnak? Ez betegség?


2012. júl. 31. 11:16
 1/5 A kérdező kommentje:

Elnézést a helyesírási hibákért így utólag,mert gyorsan írtam!

Egy kis kiegészítés:

- kiskorában nagyon rossz alvó volt,éjjel mindig rettegett valamitől,de ezt már kinőtte.ha lefárassza magát szellemileg,alszik rendesen

- elég önfejű,nehezen tűri a korlátokat,alkalmazkodni csak nehezen tud

- határozott, tervei vannak, nagyon nagy az akaratereje

- érdeklődési köre NAGYON szélsőséges mint maga az ember is,mert úgy vettem észre,hogy olyan amilyen lenni akar:zárkozottsága ellenére tud beszéldes és nyitott is lenni (álatlában kisebb társaságban)

2012. júl. 31. 11:21
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen és bocsánat még valami:

az időjárással szinte egy ütemre változik a hangulata:ha rossz idő van felhőkkel,azonnal levert lesz és képtelen koncentrálni.

sokszor mondta nekem,hogy szeretne változtatni,legyőzni azt a fajta önmagát,de mintha ezt tudat alatt valami mégsem engedné neki.

az apja is zárkózott,a családjuk normálisnak hat,de valójában szeretet nincs ott senki iránt sem,csak veszekedés és belekötés.

2012. júl. 31. 11:26
 3/5 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott még,hogy egyszer említette,hogy ő soha senkitől egy bátorító szót nem kapott,pedig már említettem,hogy okos,nyert versenyeket is,tehát nem egy csődtömegről van szó!A szülei mindig többet vártak el tőle,mindig leszidták,ezért önbizalomhiánya is nagy lehet,legalábbis nekem az rí le róla (hogy fél az emberektől meg ezért is zárkózhatott be).Anyagilag nem állnak rosszul,ezen a téren nem szenved hiányt,de a szülei szerinte csak azt hiszik,hogy ettől önmagában boldog lehet!Sokat szidják most is,pedig nincsenek barátai,bulizni nem jár...egyébként rokonom és 18 éves lány.
2012. júl. 31. 12:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Befejezted, vagy kérdezel még. Mert akkor várok...
2012. júl. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Okés! ez nem betegség. Ezek egy nagy kamasz tünetei. Kinövi majd őket.
2012. júl. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!