Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagy gondban vagyok, valaki...

Nagy gondban vagyok, valaki segitség?

Figyelt kérdés
Súlyos depresszióban és mizantrópiában szenvedek!Már régebb óta bennem vannak az érzések de inkábbb januárban kezdődött mikor leépítés miatt megszűnt a munkahelyem.Azóta nem találom a helyem.Dolgoztam ezután egy helyen igaz csak 3 hónapig,tovább nem bírtam.Kimerültem!26 éves férfi vagyok mindig egyedül vagyok itthon, egyedül sétálok az utcán, nem találkozom és nem beszélgetek senkivel. Nem szeretem, hogyha bárki rám néz, olyankor elnézek másfelé vagy lesütöm a fejem, teljesen zavarban vagyok.Családtagjaimmal sem beszélek semmit, ha hívnak telefonon, akkor a legszükségesebbeket válaszolom: "aha, oké, igen, nem, szia". Konkrétan egyszavas válaszokat mondok amikor csak lehet, hogy minél kevesebbet kelljen kommunikálni. Ideges vagyok, ha mással kell beszélnem, nem bírok a szemébe nézni, és furcsán viselkedek olyankor. Rettentően félek bármilyen társas kapcsolatot, kommunikációt megélni.Egyfolytában öngyilkossági gondolataim vannak,csak nem merem megtenni,nem is a fájdalom hanem a család miatt.De ez szinte elenyésző.Ha igy folytatótik tovább tényleg meghalok saját kezüleg.Várok egy különösen rossz pillanatra, ami hátha a tettlegességig felerősíti bennem ezeket a gondolatokat.Pszihiáter nem tud segíteni.Gyógyszert szedtem meg szedek is hébe hóba,mert anniyra nagy bennem a feszültség,hogy folyton szorongatom a fogam és kattogtatom ,csikorgatom.Egyszóval nem tudok visszatalálni a világba.félek más emberekkel való kommunikációtól.Ezért nem tudok elmenni dolgozni.Nem okoskodókat keresek hanem inkább tnácsokat kérek. mert azt mondani a deprimáltnak, hogy találj célt ugyanaz, mint azt mondani a bénának, hogy szaladj.Ez nem igy megy dokihoz nem tudok elmenni mert TB-m nincs mivel nem dolgozok.Nem akarom hosszúra nyujtani.lényegében ennyi.

2012. szept. 17. 14:06
 1/7 anonim válasza:
gyűlölöd az embereket?mégis mitől van ez?Azóta lépett ez fel mióta megszűnt a munkahelyed?Mert ha nem, akkor tuti valami nagy baj van..
2012. szept. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 24 vagyok, és már túl vagyok a problémákon, de lényegében ugyanolyan körülményeim vannak, mint neked. Ajánlom Eckhart Tolle - a most hatalma, ill. az új föld c. könyvét, Youtube-on rajta van a hangoskönyv. Nekem rengeteget segített!
2012. szept. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak azóta erősödött fel bennem mióta megszünt a munkahelyem év elején.De egészen gyermekkori traumákig vezethető vissza.Alkoholista apa,családon belüli erőszak,(pl: fater berúgott és amikor még csak az anyám hasában voltam a fater felemelte az anyámat és a plafonba verdeste a fejét)egész gyermekkorom igy zaljott.szaladtunk anyámmal mindig seprűnyeleket tört el rajta a fater.sörös üveget.mindig menekültünk.A falu ahol éltem rengeteg roma élt és még él is gyermekkorom zaklatói voltak,megérezték,hogy gyenge vagyok és folyton vertek,nem mert szólni otthon.Az iskolában a tanulmányi eredményeim erősen visszaestek,középsulit nem végeztem nem jártam be,ha igen akkor rossz társaságba keveredtem,bohóckodtunk órán,ki is rúgtak,De azért szereztem egy OKJ szakmát.Később drogozni kezdtem olyan 16-17 körül belekeveredtem egy drogbizniszbe aminek következményképp a nyakamhoz szorítottak egy kést.szintén trauma,ezt követően elköltöztem a barátnőmmel az ország másik felére,ahol folytattam a drogozást,olyan társaságban is voltameggyütt laktunk 4-5 en."buli" volt az élet.Majd egyre kevesebbet foglalkoztam a barátnőmmel és ő megcsal a lakótársammal akit amennyire lehet tiszteltem megbíztam benne,utólag kiderült nem kellett volna b.nőm megcsalt vele,észrevettem ahogy elsunnyogtak és utána mentem majd láttam az ablakból ahogy szexelnek.De nem rontottam rájuk hiszen bűnösnek éreztem magam és tudtam megérdemlem ami történik velem.Súlyos traumát éltem át.Szüleimet annak ellenére amilyenek ,szeretem őket.és nagyon hiányoznak 4 éve vagyok itt és azóta 5x voltam otthon.legutóbb 1 éve.Amikor feljöttem ide a munkahelyeket kényem kedvem szerint váltottam .ma erre nincs lehetőség,munkanélküliség miatt és a mizantrópiám miatt.Szóval rendesen kaptam az élettől.És ugyérzem lassan itt a vég.Nem vagyok képes talpraállni.Gondoltam rá,hogy bevonulok kórházba a dilisekhez hogy csináljanak valamit velem de nincs rá pénzem.Árnyék vagyok.Félek,meghalok
2012. szept. 18. 15:02
 4/7 A kérdező kommentje:
Megnézem a könyveket,köszönöm.Hja és több mint 2 éve szermentesen élek.Ugyértem félévente egyszer elszivok egy jointot.ha van rá alkalmam.De ez már rég nem drogprobléma.Nyugtatóval tudom csak kibírni a napjaimat.még van 2 dobozzal.Rivotril 0,5-ös,van hogy 2-t kell bevenem hogy tudjak aludni.Reggel meg muszály hogy "túléljem a napot".De persze ez csak tüneti kezelés,a záporozó gondolatok ellen.
2012. szept. 18. 15:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia!Ha irsz nekem privit beszélgethetnénk 25 éves lány vagyok, nagyon hasonló gondokkal küzdök, mondjuk én még "csak" 4 hónapja keresek munkát de egyenlőre kilátástalan és nekem is hasonló gondolataim vannak.
2012. szept. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
próbálj megváltozni kisugárzásilag! ez nem csak másokon múlik, hanem rajtad is. ha egy kicsit egészségesebb és élettel telibb ember alakját veszed fel, máris könnyebben fog menni minden. ne hanyagold el magad.
2012. szept. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Válts repülőjegyet, de csak oda, és vissza se gyere!
2016. márc. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!