Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 2-3-4 napokat nem alszom...

2-3-4 napokat nem alszom zsinórban, a háziorvosom (aki rokon így nem válthatom csak úgy le) homeopátiamániás, nem ír ki altatót, a pszichiáterhez decemberre van időpontom, addig meg szerintem megőrülök. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 17. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Éljenek a homeopátiamániás háziorvosok. Csak a háziorvosok között terjed ez a fertőzés.

Vannak népi gyógymódok, meg gyógynövények, meg gyógyhatású készítmények, ha hiszel ezekbe.

Háziorvosnak nem lehet mondani, hogy valami enyhébb rendes gyógyszert írjon fel a homeo mellett?

Nem lehet maszek pszichiáterhez menni? Vagy sürgősséggel?

Hány éves vagy?

És miért nem tudsz aludni? Stressz?

2012. szept. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagyon meg kell indokolni, hogy az orvos altatót írjon fel. Mellesleg a pszichiáter sem fog...
2012. szept. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 20 vagyok. Nincs pénzem 7-8 ezer forintért magánhoz menni. Szüleim felügyelete alatt vagyok még, és ők sem engedik a gyógyszert, pedig kellene. Pontosan nem tudom miért nem tudok aludni, 14-15 éves korom óta így van, csak akkormég nem volt olyan durva(napi 2-3 órát tudtam aludni mindig legalább). Most már alig tudok. Már lassan feketézésen is gondolkodom mert nem bírom már sokáig. De sajnos tiszta vagyok és nincs semmilyen kapcsolatom. Nem tudom, hogy máshogy tudnék aludni.
2012. szept. 17. 23:16
 4/9 A kérdező kommentje:
Bármilyen ötletet szívesen fogadok, itt, vagy privában is... 2. háziorvost nem lehet felvenni ugye?
2012. szept. 17. 23:17
 5/9 anonim ***** válasza:

Ilyen mértékű kóros inszomnia elég ok a gyógyszerezésre.

Én nem pszichiáterhez küldenélek első körben, hanem neurológushoz. A szüleidet nem izgatja, hogy napokig nem tudsz aludni? Ha elalszol, akkor hogy alszol? És mennyit?


Nem lehet két háziorvosod, de ahhoz, hogy válts nem kell elmenni a régihez. Egész egyszerűen elmész a kiválasztott újhoz, ahol megadod a régi nevét és ő hivatalból átkéri a papírjaid.

Vagy próbálj a mostanitól kérni beutalót neurológiára, hátha ott hamarabb fogadnak.

A szüleid tudnak erről egyáltalán, hogy napokig nem tudsz aludni?

2012. szept. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szüleim még rosszabbak mint a homeopatás házidokim. Vitaminokat rendelnek, hogy majd azok helyrehoznak... egyébként szereztem egy kis frontint, ideiglenes megoldásként, így most nagyjából az a helyzet hogy 4-5 óra alatt el tudok aludni, vagy ha nem, akkor 2 naponta alszom. De csak 1-2 hétre van ilyenem, mamámtól...


+ probléma hogy komoly isijászideg-gyulladásom(erős, éles derékfájdalom) van, így minél többet vagyok ébren, annál többet fáj.


A kiíratkozással az a baj, hogy mivel szüleim rokona, megtudják hogy leváltottam a dokimat. És bár elmúltam 18, mivel ők tartanak el, az ő szavuk dönt. Ördögi kör, mindenfelé falba ütközöm, ezért gondoltam hátha tud valak valamilyen ötlettel szolgálni. Az eddigi hsz-eket köszönöm egyébiránt.

2012. szept. 18. 00:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne szedd a frontint, nem biztos, hogy jó neked. Akkor már inkább vegyél claritin akutot a patikába (1000 Ft körül van, recept nélkül adják), és abból vegyél be este 6-7 óra körül 1 szemet. Azért kell korábban, mert lassabban hat. Tudom, hogy allergiára való gyógyszer, de az antihisztamint használják altatóként is. Kicsit jobb, mint a benzodiazepin ilyen idős korban.

A frontint add vissza mamádnak.

Próbálj a sarkadra állni, hogy vigyenek szakorvoshoz, mert 3-4 napos alváshiányt már nem lehet vitaminokkal megoldani. Arról nem beszélve, hogy valami oka kell legyen, amit nem ártana kideríteni.

Ha alszol, akkor hogy alszol?

2012. szept. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Egyáltalán mivel foglalkozol napközben? Sztem a jó alváshoz kell a fizikai és ( vagy ) a szellemi elfáradás.

2012. szept. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Recept nélkül kapható nyugtatatót vegyél, gyógynövényes:

Hova, Valeriana vagy vmi hasonlót

2012. szept. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!