Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A légzéskontroll mennyire...

A légzéskontroll mennyire hatásos pánikroham esetén?

Figyelt kérdés
Mármint ha lassan lélegzünk mi történi hogyan működhet ez?

2012. szept. 20. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha jól csinálod, hatásos.
2012. szept. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elmúlik tőle.
2012. szept. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem is csak a lassú légzésen van a hangsúly! Inkább azon, hogy minél kevesebb friss oxigént vigyünk be a szervezetünkbe. Az oxigén növeli a szédülést, emeli a stresszt. A helyes módszer, a zacskóba való lélegzés. Beszívod a levegőt, majd a zacskóba fújod ki. A következőt, a zacskóból szívod, majd megint. Persze mindezt nem kell a szádra, orrodra szorítani, hanem csak lazán. Próbáld csak meg, hogy egymás után veszel négy-öt mély levegőt, már attól el fogsz szédülni. Ez a légzéskontroll is egy lehetőség a pánik elkerülésére. A másik lehet, az azonnali figyelemelterelés. Elkezdesz valamit olvasni. Hirdetést, újságot, bármit. És megpróbálod megérteni
2012. szept. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazából olyan nagy pánikrohamom még nem volt, de sokszor volt már elviselhetetlen ájulásérzretem, igazából az a baj hogy állandóan erre gondolok, színte provokálom magam, hogy "na majd most lesz rohamom", de ezután elkezdem a légzéskontrollt és naggyából elmúlik. Szörnyű hogy az elmém színte magam ellen fordül, a tüdőm pedig "értem küzd". Egyszerűen nem tudok ezen változtatni. (nem voltam ám mindig ilyen hülye) (amúgy járok pszichiáterhez)
2012. szept. 21. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!